+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Laminat Parke

Laminat Parke

Laminant parke; ağaç işleme sektöründe atık olarak değerlendirilen talaş ve kırpıntıların toplanması sonrasında ısıl işleme tabi tutularak preslenmesi ile ortaya çıkan dayanıklı dekorasyon malzemesidir. Uzun yıllar boyunca bireylerin yer döşemesinde taş ve seramik kullanmasından sonra ahşap ürünlerin daha sağlıklı olmasının anlaşılması ile ahşap parke kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Son 30 yıldır ev, ofis, fabrika, mutfak ve diğer pek çok alanda kullanılan ahşap yapı malzemeleri görsel açıdan insanlara harika seçenekler sunduğu gibi fonksiyonel anlamda da ön plana çıkan özelliklere sahiptir.

İç mimarların ve evini yenilemek isteyen çiftlerin öncelikli tercihi laminat parke markaları ve renkleri ile dekorasyonda karakter koyan bir üründür. Rengi, dokusu, sağlamlığı ve malzeme kalitesi ile iç mekânı yeniden yaratan ahşap parkelerin pek çok avantajı vardır. Trendleri belirleyen ve bireylere dekorasyon sırasında muhteşem alternatifler sunan laminat parkelerin avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

İç mimarların ve evini yenilemek isteyen çiftlerin öncelikli tercihi laminat parke markaları ve renkleri ile dekorasyonda karakter koyan bir üründür. Rengi, dokusu, sağlamlığı ve malzeme kalitesi ile iç mekânı yeniden yaratan ahşap parkelerin pek çok avantajı vardır. Trendleri belirleyen ve bireylere dekorasyon sırasında muhteşem alternatifler sunan laminat parkelerin avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Ürün Açıklaması

Laminat Parke Avantajları

Çevre bilinci gelişmiş bireyler hem yaşam alanlarında hem de açık alanlarda sağlıklı ürünler kullanmayı tercih eder. Çevre dostu ürünlerin kullanımı sayesinde gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmayı arzulayan kimselerin öncelikli tercihlerinden bir tanesi de laminant parke çeşitleridir. Öncelikli faydası çevreyi koruma olan ahşap döşeme ürünlerinin diğer avantajları ise şu şekildedir;

  • Renkler ve desen konusunda eşsiz bir çeşitliliğe sahip laminat parke markaları evinize veya iş yerinize en uygun parkeyi seçerek harika bir dekorasyon yaratmanıza yardımcı olur.
  • Ahşap malzemeden üretiliyor olması pek çok bireyde soru işareti yaratıyor olsa da sert üst yüzeye sahip olması darba, çizik, ıslaklık, nem ve diğer pek çok dış etkiye karşı tam koruma sağlar.
  • Seramik yer döşemeleri ile karşılaştırıldığında daha az kir tutan bu nedenle de çocuklu ailelere daha sağlıklı bir kullanım sunan ahşap parkeler anti alerjik özellikleri ile de ön plana çıkar.
  • Anti bakteriyel özelliği lamine parkelerin bakteri ve mikroplara karşı koruma kalkanı oluşturmasını sağlar.
  • Isı direnci oldukça iyi olan bu ürünler sigara külü veya ateşine karşı sağlam olduğu gibi yangın anlarında da hemen tutuşmaz.
  • Kadınlarımızın temizlik anında en büyük yardımcısı olan parkeler leke tutmayan özelliğine ek olarak kolayca temizlenebilmesi ile çok tercih edilir.
  • Güneş ışınlarından gelen zararlı etkilerden dolayı renk solması veya aşınma gibi bir durum ortaya çıkmaz.
  • Harika ses yalıtımı sayesinde yürürken asla ses çıkarmaz.
  • Montaj ve bakım konusunda diğer bütün yer döşemelerine göre daha iyi olan laminat parke fiyatları ile de ön plandadır.
  • Yerden ısıtmalı sistemlerde uygulanabilir olan laminat parke ortam sıcaklığının korunmasında yardımcı olur.

Laminat Parke Kullanım Alanları?

Çizilme ve darbelere karşı oldukça avantajlı ürünler olmaları sayesinde bireylerin en çok tercih ettiği dekorasyon ürünlerinden olan ahşap parkelerin nerelerde kullanılabileceği oldukça merak edilen sorular arasındadır.

Geçmişte ahşap parkelerin suya karşı dayanıklı olmadığı kanısı ile mutfak ve banyo gibi alanlarda ahşap parkelerin kullanılamayacağı ifade edilirdi. Ancak laminat konusunda suya dayanıklı ürünlerin üretimi sayesinde mutfak ve banyo başta olmak üzere ev ve iş yerlerinde zemin malzemesi olarak ahşap parkeler gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Ahşap parkeleri banyo ve mutfaklarınızda kullanmanız durumunda bu alanları su ile yıkayabilir ve kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bu anlamda daha dekoratif bir görüntü elde ederken tıpkı taş yer döşemesi varmış gibi zemini yıkayarak temizleyebilmek imkanına sahip olabilirsiniz. Üstelik ahşap zeminin anti bakteriyel ve mikrop tutmayan özelliği ile daha konforlu yaşam alanları ortaya çıkarabilirsiniz

Laminat Parke Renkleri ve Laminat Parke Fiyatları

Dekorasyon ürünlerinden bir tanesi olan parkelerde renk ve marka bireylerin en çok araştırdığı ve ilgilendiği konuların başında gelir. Zira döşemenin sürekli değiştirilmesi hem maddi hem de manevi anlamda yıpratıcı olacaktır. Böylesi durumların önüne geçmek adına bireyler hem laminat parke renkleri hem de laminat parke markaları arasında seçim yaparken oldukça hassas davranır.

Renk seçimi ev dekorasyonunuza uygun bir şekilde yapılabilse de laminat parke markaları konusu çok iyi araştırılmadır. Nitekim markanın satış sonrası destek ve garanti süresi ayrıca laminat parke fiyatları noktasındaki politikası ciddi önem taşır.

Ürün Görselleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?