+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Isı Pompası Trabzon

16 Haziran 2021
Isı Pompası Trabzon

İçindekiler

Trabzon’da en çok hangi ısı pompaları tercih ediliyor:

Isı pompası trabzon da çok yaygın olarak kullanılan ısıtma sistemi, sizde bir daha asla soğuk bir eve dönmeyin. Trabzon‘daki kış havası tahmin edilemez olabilir. Bir günden diğerine sıcaklıklar değişebilir ve parlak, güneşli ve sıcak bir günden soğuk ve gri bir güne geçebiliriz. Önceden programlamak zor olabilir…

Isı pompası Trabzon `da tercih edilen modeller:

3’üncü nesil Daikin Altherma Isı Pompası’nda tüm hidrolik bileşenler fabrikasyon olarak üniteye monteli halde satışa sunulur. ısı pompası trabzon için 0532 781 83 89 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Daikin Altherma Isı Pompası

Isı pompası nedir ?

Isı pompası nedir Isı pompası, ısıtma ve soğutma sisteminin bir parçasıdır ve evinizin dışına kurulur. Bir klima gibi evinizi soğutabilir, ancak aynı zamanda ısı da sağlayabilir. Soğuk aylarda, bir ısı pompası soğuk dış havadaki ısıyı çeker ve içeriye aktarır ve daha sıcak aylarda evinizi soğutmak için iç havadaki ısıyı çeker. Elektrikle çalışırlar ve tüm yıl boyunca konfor sağlamak için soğutucu kullanarak ısıyı aktarırlar. Hem soğutma hem de ısıtma ile ilgilendikleri için ev sahiplerinin evlerini ısıtmak için ayrı sistemler kurmaları gerekmeyebilir. Daha soğuk iklimlerde, ek özellikler için iç mekan fan coiline bir elektrikli ısı şeridi eklenebilir. Isı pompaları, fırınlar gibi fosil yakıt yakmaz, bu da onları daha çevre dostu hale getirir.

Isı pompası nedir nasıl soğutur ve ısıtır? Isı pompaları ısı oluşturmaz. Isıyı havadan veya topraktan yeniden dağıtırlar ve ısıyı aktarmak için iç fan coil (hava işleme ünitesi) ünitesi ile dış kompresör arasında dolaşan bir soğutucu kullanırlar. Soğutma modunda, bir ısı pompası evinizin içindeki ısıyı emer ve dışarıya verir. Isıtma modunda, ısı pompası yerden veya dış havadan (soğuk hava olsa bile) ısıyı emer ve içeriye verir.

Daikin Isı Pompası

Isı pompası kullanıcı yorumları

Isı pompası kullanıcı yorumları şu sıralar doğal gaz’ın taşınamayacağı yada alternatiflerin kullanılmak istenmemesi durumlarında (kömür,mazot vs) genelde ısınma amaçlı tercih edilen, ilk yatırım maliyeti pahalı, sonraları kendini amorti edebilen henüz tam keşfedilmemiş yada halk arasında henüz bilinmeyen enerji kaynağı.

Isı pompası kullanıcı yorumları ısı pompası enerjiyi bir kaynaktan diğer kaynağa aktaran cihazlardır. enerji alınan kaynak hava, su yada topraktır.

ısı pompası ısıtma, soğutma ve sıcak kullanım suyu üretmek için kullandığımız farklı sistemlerin hepsini bünyesinde toplayan tek cihazdır. ısıtma için ayrı soğutma için ayrı cihaz gereksinimi olmaz.

Isı pompaları hakkında bahsedilmesi gereken en önemli husus; bu cihazların, elektrik rezistansıyla ortamı ısıtan basit ısıtıcılara nazaran aynı elektrik enerjisiyle ortamı daha yüksek miktarda ısıtabilmesi, dolayısıyla elektrikli ısıtıcılara nazaran daha verimli olmalarıdır.

yani diyelimki 1000watt gücünde alelade bir elektrikli ısıtıcıyla odamızı atıyorum 10 dakika içersinde 25 dereceye kadar ısıtabiliyorsak, elektrikli ısıtıcı yerine 1000watt gücünde bir ısı pompası kullansaydık, gene 10 dakika içersinde odamızı bu sefer 25 dereceden daha yüksek sıcaklığa ısıtmamız mümkün olabilecekti.

ısı pompası trabzon denilince akla hangi markalar modeller geliyor hangisini almalıyız kararınızı biraz daha kolaylaştırmasına yardımcı olmak için güvenilirlik verilerini topladık. Bunu sizinle paylaşmadan önce, birkaç şeyden bahsetmek önemlidir: ilk olarak, daha önce de belirtildiği gibi, birkaç merkezi klima ve ısı pompası üreticisi aynı ürünü birden fazla marka adı altında satmaktadır. Sektörümüz on yıllar boyunca önemli miktarda konsolidasyon yaşamıştır ve satın alan üretici, satın alınan markayı sona erdirmek yerine, mevcut ekipmanlarını onun altında satarken satın alınan markayı kullanmaya devam etmeyi genellikle daha mantıklı görmektedir.

Isı pompaları Trabzon`da neden tercih ediliyor:

ısı pompası trabzon `da tercih edilme sebepleri her şeyi yapabilir olmasından kaynaklı : tıpkı geleneksel rezistanslı ısıtma ve soğutma sistemleri gibi ısıtma, soğutma ve nem alma işlemlerini yapar . Ancak ısı pompaları bunu farklı, daha enerji verimli bir şekilde yapar.

Isı Pompası Nasıl Çalışır?

Dirençli ısıtıcı aslında kendi ısısını üretir ve bunu yapmak için çok fazla enerji gerekir. Ancak bir ısı pompası basitçe zaten var olan ısıyı hareket ettirir ve bunu bir fırının enerji tüketiminin çok küçük bir bölümünde yapar. Isı pompası sistemleri, değiştirdikleri ısıtıcılardan dört kata kadar daha fazla enerji verimli olabilir.

Kış aylarında, ısı pompaları aslında soğuk dış ortamdaki ısı enerjisini yakalayabilir ve evinize taşıyabilir. Ve yaz aylarında, süreç tersine çevrilir – ısı pompası, tıpkı buzdolabınızın kapalı alanından sıcak hava pompalaması gibi, sıcak havayı evden dışarı çeker. Isı pompaları, yaz aylarında da nem alma klimalarından daha iyi bir iş yapma eğilimindedir.

Isı pompaları ısıyı üretmek yerine hareket ettirdiği için ılıman iklimler için idealdir. Daha aşırı iklimlerde, özellikle daha soğuk iklimlerde, bir ısı pompası tek başına bir evi rahat tutmak için yeterli olmayabilir. Bu durumda, ev sahipleri bir ısı pompası sistemini başka bir ısıtma sistemi ile birlikte kullanarak enerji verimliliği kazanımlarını yine de gerçekleştirebilirler. Ancak ısı pompası teknolojisi de her zaman gelişiyor ve en soğuk iklimlerdeki evlerin sonunda tüm alan ısıtma ihtiyaçları için ısı pompalarını kullanabilmesi bekleniyor.

Daikin ısı pompası fiyatları :

Daikin ısı pompaları fiyat olarak ne kadar? neye göre değişkenlik gösterir?

Isı pompalarının kurulum maliyeti yüksektir. Toplam maliyet, kurulum için gereken boyuta ve alana bağlı olacaktır.

Toprak kaynaklı daikin ısı pompası fiyatları, ısı pompası sistemlerinin en pahalısıdır. Bunun nedeni boruların yer altına döşenmesidir. Mevcut bir mülkte zeminin kazılması gerekecektir. Bu, mevcut bir mülk için yeni inşa edilenden daha pahalıya mal olacağı anlamına gelir. Doğru şekilde kullanılır ve kurulursa, ısıtma faturalarınızdan tasarruf etmenizi sağlayabilirler.

Hava kaynaklı daikin ısı pompası fiyatları bunun yaklaşık yarısı kadar gelir. Yine, bu boyut ve alana bağlıdır. Havadan havaya ısı pompaları ve havadan suya ısı pompaları gibi dikkate alınması gereken farklı türleri vardır.

Bir ısı pompası satın almayı düşünürken, enerji faturalarınızdan ne kadar tasarruf edeceğinizi hesaba katmanız önemlidir.

daikin ısı pompası almadan önce sizin için en doğru ısı pompasını almak için yetkili ve bilgili ekibimize danışabilir ihtiyacınıza uygun ısı pompasını seçip fiyatlandırma hakkında detay alabilirsiniz. 

Isı pompası kurulum maliyeti

Isı pompası kurulum maliyeti ne kadar ? neye göre belirlenir? bu yazımızda bunlara değineceğiz. Isı pompası ortalama maliyeti, çok genel bir değerlendirme ile; inverter ve verimi yüksek bir cihaz kullanılmak istenirse: 60 metrekareden 120 metrekare yere kadar yaklaşık olarak 22.000 TL – 30000 TL, 120 metrekareden 250 metrekareye yere kadar 30.000 TL – 38.000 TL civarında çıkmaktadır.

Isı pompası kurulum maliyeti, sistemin kurulacağı mahale, bu mahalin büyüklüğüne, bulunduğu coğrafi iklim şartlarına ve mahalin altyapısına göre geniş bir aralıktadır.

On-off diye tabir ettiğimiz ısı pompaları; eski sistem aç-kapa kontrollü kompresöre sahip ısı pompalarıdır ve R407 veya 134 gaz ile çevirim yapmaktadır. İstenilen sıcaklığa ulaştığında stop eden bu cihazlar her devreye girişlerinde de tam yük ile kalkarlar. Yakıt ekonomisi olarak mantıklı olmasa da bu tip ısı pompalarının maliyeti düşüktür.

İnverter diye tabir edilen R410 veya R32 gaz ile çevrim yapan ısı pompaları ise, istenilen dereceye yaklaşıldığında kendini kısabilen, ve tekrar devreye gireceğinde soft-start dediğimiz yumuşak kalkış ile devreye giren ısı pompalarıdır. Yakıt olarak ekonomik sınıfa giren ve evsel kullanım için en ideal ısı pompaları bunlardır.

Yukarıda zikrettiğimiz orantı; ortalama izolasyonlu bir evde, dış hava sıcaklığı -25 ile +35 derecelerde kullanılabilecek ve klasik radyatörlü bir sistem için hesaplanmıştır… Zeminden ısıtma yapılabilen bir evde daha düşük kapasiteli bir ısı pompası ile daha büyük mahalleri ısıtabiliriz . Ya da kapasitemizi düşürmeden yakıttan tasarruf edebiliriz.

Isı pompası markaları 

Isı pompası markaları , hangisini tercih etmeliyiz? En büyük endişeniz, kışın sıcaklık düştüğünde cihazın hala çalışıp çalışmayacağı olacaktır. Bu modellerden Samsung ve LG THERMA , -25°C’ye kadar düşük sıcaklıklarda ısıyı çekebilecek, böylece Türkiye`de endişelenmenize gerek kalmayacak. Daha büyük evler için Hitachi S80 daha radyatörler ve banyolar için sıcak su için daha yüksek bir talep işlemek için 80 ° C’ye kadar ısı su gibi en iyi seçimdir. Enerji verimliliği bir öncelik ise Samsung modeli A+++ ErP derecesi ile buradaki en verimli modellerden biridir.

Isı pompası markaları denince en çok tercih edilen marka  Daikin Alterma, son 90 yılda ileri görüşlü klima ve iklim kontrol teknolojilerinin kalitesiyle dünya çapında bir üne kavuşmuştur.Bluevolution Technology 3’e sahip Daikin Altherma, -25°C’ye kadar düşük sıcaklıklarda çalışabilen bir havadan suya sistemdir, bu da evinizin kışın en derinlerinde bile havadan ısıtılacağı anlamına gelir. Birleşik Krallık’ta soğutucu olarak R32 kullanan ilk hava-su ısı pompasıdır ve A++ genel mevsimsel verimliliğine ulaşır. Ayrıca akıllı cihazınızdaki bir uygulama üzerinden ısıtmanızı kontrol etme seçeneğine de sahipsiniz.

Isı pompası soğutma yapar mı?  

Isı pompası soğutma yapar mı?  Sıcak dönemlerde, ısı pompaları süreci tersine çevirebilir ve böylece bir ac ünitesi gibi hareket edebilir. Havadan havaya ısı pompaları yaz aylarında rahatlıkla soğutma moduna geçirilebilir. Basitçe söylemek gerekirse, ısı pompaları soğutma modunda daha az enerji kullanır – aslında yaklaşık 5 kat. Bunun nedeni, ısı pompalarının ısıtma modundayken dışarıdan sıcak hava çekmesi ve bu mod genellikle sadece soğuk havalarda kullanıldığından emebileceği hazır bir ısı kaynağının olmamasıdır. Bu nedenle ısı pompasının içine girebileceği havayı çekmesi, ısıtması ve evinize dağıtması gerekir

Isı pompası soğutma yapar mı? sorusuna en net cevap evet yapar. Isı pompası yaz aylarında iç serpantinleri evaporatör bataryası olarak kullanarak evinizi soğutmak için çalışır. Kışın, ısı pompası aslında tam tersi şekilde çalışır. Dış serpantin, soğuk soğutucu akışkanla birlikte evaporatör serpantini haline gelir. İç mekan bobini, sıcak soğutucu ile ilgilenen bobin olan kondenser bobini haline gelir.Soğutucu akışkan dış havadan daha soğuktur. Dışarıdaki havanın soğuk olmasına rağmen, soğutucu yine de ondan ısı emebilir ve ısınabilir. Ardından, o sıcak soğutucu, HVAC sisteminizin üzerinden hava geçirdiği yere girer. Hava bu ısıyı alır ve evinizin her yerine üflenir ve iç mekanınızı ısıtır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?