+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Isı Pompası Trabzon

16 Haziran 2021
84 kez görüntülendi
Isı Pompası Trabzon

Isı pompası trabzon da çok yaygın olarak kullanılan ısıtma sistemi, sizde  bir daha asla soğuk bir eve dönmeyin. Trabzon‘daki kış havası tahmin edilemez olabilir. Bir günden diğerine sıcaklıklar değişebilir ve parlak, güneşli ve sıcak bir günden soğuk ve gri bir güne geçebiliriz. Önceden programlamak zor olabilir…

Trabzon’da en çok hangi ısı pompası tercih ediliyor:

ısı pompası trabzon denilince akla hangi markalar modeller geliyor hangisini almalıyız kararınızı biraz daha kolaylaştırmasına yardımcı olmak için güvenilirlik verilerini topladık. Bunu sizinle paylaşmadan önce, birkaç şeyden bahsetmek önemlidir: ilk olarak, daha önce de belirtildiği gibi, birkaç merkezi klima ve ısı pompası üreticisi aynı ürünü birden fazla marka adı altında satmaktadır. Sektörümüz on yıllar boyunca önemli miktarda konsolidasyon yaşamıştır ve satın alan üretici, satın alınan markayı sona erdirmek yerine, mevcut ekipmanlarını onun altında satarken satın alınan markayı kullanmaya devam etmeyi genellikle daha mantıklı görmektedir.

Isı pompası Trabzon`da tercih edilen modeller:

Alarko Flair FLRHP1002 10 Kw Isı Pompası

Isı Pompası

DC inverterli havadan suya ısı pompası Flair serisi; soğutma, ısıtma, sıcak su, soğutma + sıcak su ve ısıtma + sıcak su yapabilir ve radyatörlere, yerden ısıtmaya veya farklı tip fan coillere bağlanabilir.

Daikin Altherma Isı Pompası

tipi iç ünite

3’üncü nesil Daikin Altherma Isı Pompası’nda tüm hidrolik bileşenler fabrikasyon olarak üniteye monteli halde satışa sunulur.

Isı pompası Trabzon`da neden tercih ediliyor:

ısı pompası trabzon`da tercih edilme sebepleri her şeyi yapabilir olmasından kaynaklı : tıpkı geleneksel rezistanslı ısıtma ve soğutma sistemleri gibi ısıtma, soğutma ve nem alma işlemlerini yapar . Ancak ısı pompaları bunu farklı, daha enerji verimli bir şekilde yapar.

Isı Pompası Nasıl Çalışır?

Dirençli ısıtıcı aslında kendi ısısını üretir ve bunu yapmak için çok fazla enerji gerekir. Ancak bir ısı pompası basitçe zaten var olan ısıyı hareket ettirir ve bunu bir fırının enerji tüketiminin çok küçük bir bölümünde yapar. Isı pompası sistemleri, değiştirdikleri ısıtıcılardan dört kata kadar daha fazla enerji verimli olabilir.

Kış aylarında, ısı pompaları aslında soğuk dış ortamdaki ısı enerjisini yakalayabilir ve evinize taşıyabilir. Ve yaz aylarında, süreç tersine çevrilir – ısı pompası, tıpkı buzdolabınızın kapalı alanından sıcak hava pompalaması gibi, sıcak havayı evden dışarı çeker. Isı pompaları, yaz aylarında da nem alma klimalarından daha iyi bir iş yapma eğilimindedir.

Isı pompaları ısıyı üretmek yerine hareket ettirdiği için ılıman iklimler için idealdir. Daha aşırı iklimlerde, özellikle daha soğuk iklimlerde, bir ısı pompası tek başına bir evi rahat tutmak için yeterli olmayabilir. Bu durumda, ev sahipleri bir ısı pompası sistemini başka bir ısıtma sistemi ile birlikte kullanarak enerji verimliliği kazanımlarını yine de gerçekleştirebilirler. Ancak ısı pompası teknolojisi de her zaman gelişiyor ve en soğuk iklimlerdeki evlerin sonunda tüm alan ısıtma ihtiyaçları için ısı pompalarını kullanabilmesi bekleniyor.

Daikin ısı pompası fiyatları :

Daikin ısı pompası fiyatları ne kadar? neye göre değişkenlik gösterir?

Isı pompalarının kurulum maliyeti yüksektir. Toplam maliyet, kurulum için gereken boyuta ve alana bağlı olacaktır.

Toprak kaynaklı daikin ısı pompası fiyatları, ısı pompası sistemlerinin en pahalısıdır. Bunun nedeni boruların yer altına döşenmesidir. Mevcut bir mülkte zeminin kazılması gerekecektir. Bu, mevcut bir mülk için yeni inşa edilenden daha pahalıya mal olacağı anlamına gelir. Doğru şekilde kullanılır ve kurulursa, ısıtma faturalarınızdan tasarruf etmenizi sağlayabilirler.

Hava kaynaklı daikin ısı pompası fiyatları bunun yaklaşık yarısı kadar gelir. Yine, bu boyut ve alana bağlıdır. Havadan havaya ısı pompaları ve havadan suya ısı pompaları gibi dikkate alınması gereken farklı türleri vardır.

Bir ısı pompası satın almayı düşünürken, enerji faturalarınızdan ne kadar tasarruf edeceğinizi hesaba katmanız önemlidir.

daikin ısı pompası almadan önce sizin için en doğru ısı pompasını almak için yetkili ve bilgili ekibimize danışabilir ihtiyacınıza uygun ısı pompasını seçip fiyatlandırma hakkında detay alabilirsiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?