+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Trabzon Petek Temizleme Hizmeti ve Fiyatları

20 Ekim 2021
Trabzon Petek Temizleme Hizmeti ve Fiyatları

İçindekiler

Trabzon petek temizleme neden yapılmalı? Uzun yıllar kullanılan peteklerin ve kombilerin zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardır. Bazı kişiler veya firmalar tarafından petek temizliği, petek yıkama yoktur. Böyle bir çalışma yalandır gibi anlamsız anlatımlar olabilir. Zira biz de bu sözleri çok duyduk. Petek çürür, zarar görür, delinir gibi yanlış bilgiler size de gelmiştir. Bu tür yalan yanlış bilgilere kesinlikle itibar etmemeliyiz.

Trabzon petek temizleme doğalgaz ve kalorifer hayatımızda en çok kullanılan ısınma aracı olarak kendini göstermektedir. 2 çeşit petek türü vardır. Doğalgazla ısınmak için kullanılan doğalgaz petekleri ve kalorifer için kullanılan kalorifer peteğidir. Ancak bu doğal gaz ve kalorifer peteklerinin belli periyotlarda temizlenmesi gerekir.

Doğalgaz ve kalorifer peteklerinin temizletmek ve doğalgaz peteği temizliği ile ilgili detayları derledik. Petek temizliğinin veya kombi petek temizliğinin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir.

Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil binalardaki tesisatlarda olur. Çamur, kireç, çeper ve bazı yabancı maddeler genellikle plastik borularda olur. Bakır boru sistemleri kesinlikle temizlik gerektirmez. Çünkü bakır borular kir tutmazlar. Bu zamana kadar temizlediğimiz hiçbir bakır borudan pislik gelmemiştir. Sadece tedbir amaçlı temizlik yapılmaktadır.

Trabzon Petek Temizleme Hizmeti
Trabzon Petek Temizleme

Petek Temizleme Neden Önemli?

Trabzon’da petek temizleme de önemli hususlar nelerdir? Peteklerde koruma için gerekli koruyucu yağ vardır. Bu koruyucu yağ yapılan petek temizliği yani petek yıkama çalışması ile birlikte kesinlikle petekten çıkmaz ve petek sisteminde kalır. Peteklerin temizlik için yerinden sökülmemesi gerekir. Çünkü peteklerin söküldüğü zaman çürümeye başlama gibi bir durumu vardır. Bu gibi durumları önlemek için sökülmemesi gerekmektedir.

Trabzonda petek temizleme hizmeti almak oldukça avantajlıdır. Bu tamamen sizin bireysel tercihinizdir. Fakat temizlenmeyen petek sizler için az ısı ve yüksek tutarlı faturalar demektir. Bunu göz ardı edip petek temizliği yapmaz iseniz verimli bir ısınma elde edemezsiniz.

Bunun için petek temizliği mutlaka yapılmalıdır. Sorunun cevabı bizde (petekleri kullanan da) saklı biz her gün bir demir kovanın içindeki suyu ısıtalım. Daha sonra soğusun tekrar ısıtalım ve bunu demir bir borunun içinden geçirerek sürekli yapalım. Sizce içerisi ne kadar temiz kalabilir.

Ama ne zaman yaptırmak istersiniz o sizin tercihiniz bize soracak olursanız petek temizliğini yüksek fatura gelip de ısınamadığınız düşündüğünüzde kesinlikle yaptırmanızdır.

Trabzon Petek Temizleme Fiyatları

Trabzon petek temizleme fiyatları birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Fakat petek temizliği genel olarak şehir bazında değişse de 2 yılda bir yapılmalıdır. Bazı istisnai durumlarda mesela kömürlü yakıt kullanımından doğalgazlı yakıt kullanımına geçiş yaptıysanız acil olarak petek temizliği yaptırmalısınız. Petek temizliği hangi aralıklarda yapılması gereklidir sorusu günümüzde bir çok kişi sormaya başladı sizlere yukarıda da belirttiğimiz gibi minimum 2 yılda bir petek temizliği yaptırmanız hem ısı hem de ucuz fatura imkanı sunar.

Trabzon petek temizleme fiyatları önemli olsa da diğer önemli şey bu fiyatlara karşı aldığınız hizmettir peki petek temizliğinde sizin avantajınız ne olacak? Kombinizi düşük derecede çalıştırsanız dahi yüksek ısı elde edersiniz. Evinizde bulunan bütün kaloriferlerden yüksek ısı verimi elde edebilirsiniz. Kombiye en uzak olan peteklerin bile kolaylıkla ısınmasını sağlarsınız. Kombide meydana gelen doğalgaz sarfiyatında azalma meydana gelmesini sağlarsınız. Kombi pompasının daha az çalışmasını ve dolayısıyla kombinin daha uzun bir ömre sahip olmasını sağlarsınız. Petek koruyucu ilaçlar sayesinde peteklerin paslanmasını engellersiniz.

Trabzon Petek Temizleme Firmaları

Trabzon petek temizleme firmaları kombi temizleme ustalarının yapması gereken işlemdir. Çünkü kombiniz temizlenirken yapılabilecek yanlış işlem, size yüksek maliyetli sonuçlar çıkar. Kombi temizleme işlemi sırasında ekibimizde çeşitli aletler olup bu aletler yardımıyla temizlik işlemi yapılmaktadır. Kombi tesisat temizliği aslında tam anlamıyla kombi temizleme işlemine verilen genel addır çünkü kombiniz bir tesisat sonucunda sizlere ısı vermeye başlayan mekanik cihazlardır.

Trabzon petek temizleme firmaları hangi makine ile işlemlerini yapar? İtalyan malı Gell marka makine ve Alman malı Rothenberger kullanılmaktadır. Trabzon petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve ekipmanlar profesyonel olarak kullanılan makine ve cihazlardır. Ekiplerimiz Trabzon’un tüm semtlerinde anlaşmalı olduğumuz mobil sistem servis ağımız mevcuttur. Mobil sistem petek temizleme ile bize tüm il ve ilçelerden ulaşabilirsiniz.

Hızlı mobil ekibimizle sizlere kolayca hizmet verebiliriz. Sağlıklı bir petek temizleme ve petek temizliği uygulamasında uygun makine ve teçhizat seçimi oldukça önem taşımaktadır. Basınç değeri 2 bar dan yüksek olan bir petek temizleme makinasının kombiye zarar verme olasılığı vardır. Bu durumda petek tesisatının zarar görmemesi için tespitlerimiz sonucunda en uygun petek temizleme makinası ve tesisat ekipmanları ile sizlere hizmet veriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?