+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Trabzon PVC Kapı Ve Pencere Hizmeti

12 Kasım 2021
Trabzon PVC Kapı Ve Pencere Hizmeti

İçindekiler

Trabzon pvc kapı ve pencere sistemlerinin faydaları nelerdir? PVC pencere ve kapılar güçlüdür ve çok kolay temizlenir. Uzun süre kullanmak için bakımları bulunmaktadır. Bakımı oldukça kolaydır. PVC pencere aksesuarları kapı kolu ve menteşe kısımları, hizmet aldığınız markanın tavsiyelerine göre yağ bakımı yapmanızı gerektirebilir. PVC kapı ve pencere sisteminin diğer avantajları ise şu şekildedir:

 • Yeniden boyama gerekmez.
 • Her renk ve modelde imal edilebilir.
 • Gelişen teknolojiye ayak uyduran ve yenilikçi tasarım hizmeti sunar.
 • PVC pencere ve kapı kaliteli ve sağlamdır.
 • Yangına karşı her zaman daha dayanıklıdır.
 • Maliyeti düşük. Fayda bakımından ise yüksektir.
 • PVC hizmeti almayı düşünüyorsanız bunun bakımı kolaydır.
 • Isı yalıtımı, ses yalıtımı ve çift cam özelliği yüksek performans sunmasını arttıran etkendir. (Cam seçimi önemlidir)
 • 7 kez geri dönüştürülebilir. Ömrü yaklaşık 140 yıldır.

Gibi avantajları bulunuyor. Geçmişte ahşap yaygın kullanılırdı boyama işlemi gerektiren bir malzeme olarakda bilinir. Fakat PVC yeniden boyamanızı gerektirecek bir işlem gerektirmiyor.

Seçim yapmadan önce farklı renkler kullanabilme imkanı sunar. Sizin isteğiniz doğrultusunda renk ve modele göre imal edilir.

Kimse ısı ve ses yalıtımı kötü olan bir evde oturmak istemez. Özellikle çift cam sistemleri dışardan gelecek etkenlere karşı önemlidir. Yani dikkat etmeniz gereken husus burada camın kalitesi olacaktır. Cam kalitesi sizin için önemli değil ise aldığınız hizmet daha az maliyete gelecektir. Peki avantajlarından bahsettik. Nereden alacaksınız ona karar vermeniz için sizlere önerilerde bulunalım. Trabzon’da PVC pencere ve kapı ne kadar önemseniyor?

Trabzon PVC Kapı Ve Pencere Firmaları

Trabzon PVC firmaları camı ne kadar önemsiyor? Türkiye’nin bir çok ilinde PVC hizmeti veriliyor. Türk kapı ve pencere sektörü nün iyi uygulandığı illerden biri ise Trabzon’dur. PVC pencerenin ısı ve ses yönünden performansı %70 oranında kullanılan cama bağlıdır. Çünkü PVC pencerelerin ortalama %70 – %80’lik kısmını cam oluşturur. Dolayısıyla ev ve iş yerlerimizde kullanacağımız PVC pencereleri seçerken cam tipine özen göstermemiz gerekir. PVC pencere hizmeti alacaksanız eğer cam kalitesini yüksek tutmanızı öneririz. Gelin bakalım cam özellikleri nasıl olmalı?

Trabzon PVC firmaları cam kullanımı hakkında başka neler öneriyor? Normal pencere camları farklı kalınlıklarda ve çekme yöntemi ile üretilen camlardır. Pencerelerde kalınlık ölçütü ısı ve ses yalıtımı arttırılmasında fayda sağlar. Kalınlıklara 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 mm olarak rastlamanız mümkün. Cam kalınlığı artması bir yerden sonra pencere doğramasında fazla yük sonucu zarar verebilir. Bu durum özellikle ahşap doğrama kullanımında kanatların sarkmasına neden olur.

Fakat kanat büyüklüğünün artması halinde doğrama kesitlerinin buna göre tasarlanması gerekir. Isı için hava tabakalı camlar, cam yüzeyinde bulunan ısı kaybını önemli için ilk çözüm olacaktır.

Isı kaybında etkili olan hava tabaklı cam aynı zamanda sesin geçişini de önemli ölçüde engeller. Kenar kısımlarının dış hava ile bağlantısının kesilmesi yoluyla oluşan bu cam yalnızca kışın değil yazında oldukça fayda sağlar.

Trabzon Pvc Kapı ve Pencere
Trabzon Pvc Kapı ve Pencere

Trabzon PVC Fiyatları

Trabzon’da PVC fiyatı malzemenin dayanıklılık gücüne yani kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor. Trabzon’da PVC fiyatı düşünüldüğü kadar fazla değildir. Ancak seçim yapmadan önce belirli bir fiyat aralığı olduğunu unutmayın. Fiyatlarımız binlerce model arasından sizin seçiminize göre değişir. İşçilik ve malzeme bununla birlikte hesaba katılmalıdır. Trabzon’da hizmet almadan önce fiyat performansına göre en iyi hizmeti alacağınızdan şüpheniz olmasın. Evinize veya iş yerinize bizden alabileceğiniz hizmetler şu şekilde yer alıyor:

 • Pvc Kapı Hizmeti
 • Pvc Pencere Hizmeti

1. Trabzon PVC Kapı Fiyatları 

Trabzon PVC Kapı Fiyatları Kapı ve pencere hizmetinde müşteri için önemli kriterlerden birisidir. PVC kapı ve pencere fiyatları karşılaştırılırken malzeme cinsi ve kalitesi ürünün kalitesine göre belirlenmelidir. Benzer nitelikte olan malzemeleri veya ona yakın benzer olanları değerlendirmek faydalı olur. Çünkü ucuza mal olan PVC kapı ve pencere sistemleri kullanırken performans özelliğini unutmamız gerekiyor.

Trabzon PVC Kapı Fiyatları neye göre belirlenir? Herkes iyi bir hizmet almak ister. Bu hususta işçilik maliyetleri PVC kapı ve pencerenin üretiminden montajına kadar olan süreçte en önemli unsurlardan birisidir. Bununla birlikte yıl ve döneme göre hammadde fiyatı ve ürünün kalitesine göre alacağınız hizmet değişiklik gösterebilir.

İşçilik PVC kapı ve pencere maliyetini arttırıyor ise ne yapmalısınız?

Kaliteli işçilik PVC kapı ve pencere hizmetleri aldığınızda uzun yıllar maksimum seviyede performans almanızı sağlayacaktır. Kullanılan İspanyol sistemin fiyatı ve niteliği, kullanılan camın fiyatı veya niteliği PVC kapı ve pencere sistemlerinde fiyatı belirler. Yalıtımı etkileyen en büyük faktörde camdır. Cam katmanı sayısı ve camın türü, yalıtımı büyük oranda etkiler. Eğer uygun fiyatlı PVC sistemi istiyorsanız, camdan tasarruf edebilirsiniz. Fakat iyi düşünülmesi gereken konudur. Aksi halde ciddi pişmanlıklar ve sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

2. Trabzon PVC Pencere Fiyatları

Trabzon PVC Pencere Fiyatları nasıl belirlenmektedir? Yaşam alanları tüm insanlar için önem taşır. Aynı zamanda en çok vakit geçirdiğimiz alanlardır. Bulunduğumuz ortamın sağlıklı yaşamaya elverişli olması gerekiyor. Son sistem yapı malzemesi kullanmakta bu yüzden önemlidir. Özellikle pencere seçimi yapılırken en iyisi seçilmelidir. Kaliteli ve sağlam bir pencere bulunduğu ortama her zaman güvenilir yapar. İçeriye soğuk havayı veya sıcak havayı almaz. O yüzden ev ve diğer yaşam alanlarımız için doğru seçim yapmalıyız. Bu seçimleri yaparken aslında aynı zamanda fiyatları da belirlemiş oluyoruz.

PVC hayatımıza girdiği andan itibaren, birçok alanda kullanılıyor peki Trabzon PVC Pencere Fiyatları ne kadar? Fiyatları konusunda endişe edecek bir durum yoktur. Hayatımızda sıklıkla kullandığımız alanların en güvenilir şekilde olması daha önemsediğimiz bir konu olmalı. Bununla birlikte yüksek performans özelliği olarak tercih edilen PVC sistemi düşük maliyet yüksek performans imkanı sunar.

Trabzon Kapı Pencere Sistemleri
PVC Kapı Pencere Sistemleri

Trabzon PVC Doğrama

Trabzon PVC doğrama kapı ve pencere sistemlerinin son zamanlarda en önemli malzemelerinden birisi haline geldi. PVC Poli-Vinly-Klorid isimlerinin baş harflerini taşımaktadır.

Çeşitli katkı maddeleriyle harmanlanan madde yüksek sıcaklıkta şekillenmektedir. Plastik hale şekillenmesiyle kullanımı bir çok alanda sağlanır. Kapı, orta kayıt, kanat ve pencere gibi kullanım panellerde PVC doğrama işlemi uygulanır. PVC doğrama aslında yapılan işin merkezi dersek yanlış olmaz.

Trabzon PVC doğrama avantajları nelerdir? Ev veya iş yeri dekorasyonu seçimlerimizde diğer bir etkendir. Mükemmel derecede su sızdırmazlığı sağlamaktadır. Şık ve estetik bir görüntü sağlar. Bakımı kolay olması açısından PVC doğrama uzun yıllar onarım gerektirmez. Çözülme ve bükülme gibi problemler yaratmaz. Zaten işlevselliğe göre doğrama işlemi yapılarak tasarlanmaktadır. Sağlam ve dayanıklı olması ortak özelliğidir. Yanmaya karşı dirençli bir yapısı vardır. Yenilikçi tasarımlarıyla sizi daima yeniliğe taşır. Geri dönüşümü olan malzemeler içerisinde fazladır. Ayrıca çevreci olduğunu gözlemleyebiliriz.

PVC doğrama yangına karşı dayanıklıdır

Polimer zincirindeki klor herhangi bir yangın çıkması durumunda çok zor tutuşur. Bu durum yangın merdivenlerinde daha yoğun madde eklenerek kullanılır. Alev alırken bu dayanıklılığı yangın merdiveni için daha çok önemlidir. Fakat her alanda kullanılır. Bu da yangın çıkmasında minimum seviyeye inmesini sağlar. Yani nereden bakarsanız bakın avantajlıdır. PVC’nin sayamadığımız bir çok alanda kullanıldığını yazımızın devamında görebilirsiniz.

Trabzon PVC Boru 

Trabzon PVC boruyu tercih ediyor peki neden? İçtiğimiz su aslında bina içerisindeki temiz borular sayesinde bize ulaşmaktadır. Sizlerin de apartman tesisatında kaliteli boruları kullanmanız gerekiyor olabilir. Kullanım amacına doğrudan ulaştıracak maliyeti düşük ama dayanıklı boruları seçmek daha doğru olacaktır. Bir çok alanda kullandığımız bu temiz suların kalite açısından etkilenmemesine yardımcı olan tesisat boruları vardır. Farklı malzemeler kullanılarak imal edilmekte. Daha önce duyduğunuz galvaniz boruları tercih edebilirsiniz. Fakat önce bu konuları dikkate almanızı tavsiye ederim.

Galvaniz boruları daha çok eski zamandaki evlerde kullanılmıştır. Artık pekte tercih edilmiyor. Hatta suyun paslı aktığına belki de bazılarımız şahit olmuşuzdur. Suyun paslı akması ömrünün bittiği yani galvanizliğini yitirdiğini göstermektedir.

Galvaniz boruları: Teknik özelliklerinde ömürleri çok kısadır. Sıcaklık ve basınç altında bile az dayanım gücü gösterebilir. Bu ömrü kısa borular oldukça maliyetli ve oldukça ağırdır. Tesisatçı içinde kesme, montaj gibi işlemler imal edilirken oldukça zorludur.

PVC boru neden önemli?

Aslında temiz suyu sağlıyor demiştik. Bunun üzerine PVC boru sistemi uzun yıllar kullanabileceğiniz bir yapıda üretilmektedir. Maliyeti açısından düşük bakım gerektirmeyen bir yapıdadır. Hafif PVC borular, yüksek sıcaklık ve basınç altında bile diğerlerine kıyasla daha fazla dayanım ömrü gösterir. PVC maddesi yanma yapmaz. Uzun süreli kullanımlar için her açıdan en ideal seçim olacaktır. Ayrıca PVC boru içme suları ve atık pis sularında kullanıldığı için koku tat ve koku vermezler.

Trabzon PVC boru kullanım alanları nedir? PVC boru (Polivinil Klorür) bina içerisinde akla gelebilecek tüm su alanları için gerekir. Lavabo, küvet ve duşa kabin bir örnektir. Pis suyun bina dışındaki rögarlara iletilmesi kullanım alanlarından PVC boru ile daha güvenli sağlanır. Günümüzde bu kullanım alanları inşaat sektörlerinde modern yapılardan, kanalizasyona kadar yol oluşturmaktadır. Tuvalet ve mutfak gibi gider borularında yapı malzemesi olarak PVC boru bahsettiğimiz alanlarda daha çok tercih edilmektedir.

Trabzon'da PVC Boru Sistemi
Trabzon’da PVC Boru Sistemi

Trabzon PVC Zemin Kaplama

Trabzon PVC zemin kaplama nedir? PVC zemin kaplama, zemin kaplama sistemleri arasında en yaygın olarak kullanılan malzemedir. PVC zemin kaplama, diğer alanlarda olduğu gibi dayanaklıdır. Uzun süre kullanılabilen maddeler arasında PVC etkiliği olduğundan Trabzon’da PVC zemin kaplama en çok tercih edilendir. Doğal olmayan sentetik ürün ayrıca Dünya’da ikinci en çok kullanılan plastikleştirmedir.

Homojen PVC zemin kaplamasının sıklıkla kullanıldığı alanlar okul, hastane, ofis gibi ticari tip mekanlardır. 2mm çapında tek katmanlı ve rulo şeklinde kullanılabilen bir yapıdadır. Homojen PVC zemin kaplama rulo olarak yapıştırıcılar ile yerinde montaj olmaktadır. İçerisinde bulunan linolyum kaplama, sıcak temaslı ayak sesi emiciliği oldukça avantaj sağlamaktadır. Aşınmaya dayanıklı elastik bir yapıdadır. Diğer kullanım alanları konut, büro, hastane ve dershane benzeri yerlerdir.

Trabzon PVC Kafes

Trabzon PVC kafes eksi yanları ve artı yanlarını gerçek anlamda kullanarak anlayabiliriz. Örneğin ortadan yuvalıklı tiplerin yuvaların birbirine çok yakın olması ve alçak olması kullanış açısından zararlıdır. Her gözün yanında olan geniş yuvalıklı tipte , yani yuvalıklı tiplerin ortadan yuvalıklı tiplere göre daha faydalıdır. Ortadan yuvalıklı modellerde follukların rutin kontrolünü yapmak zor olsa da karar verme aşamasında gereklidir.

Trabzon PVC kafes bit yapar mı? yaz aylarında çok sıcak havalarda oldukça fazla kontrol gerektiriyor. Eğer ortamda bit var ise gerekli önlemler mutlaka alınmalı, aksi halde kuş ölümlerine sebep olabilir. Bunun birden fazla sebebi de olabilir tabi ki. Bit bulunan ortamda kendiliğinden oluşan bir durum değildir. Muhakkak bi yerden transferle gelmesi ortama ulaşması gerekir. Bu genellikle yeni gelen kuşlarla ortama ulaşır. Yani yeni bir kuş aldığınızda muhakkak ayrı bir kafeste ilaçlanarak bir hafta bekletilmelisiniz. Gözlemlendikten sonra bit olmadığı anlaşıldığında emin olmanız gerekir. Daha sonra yeni kuş diğer kuşların yanına konulmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?