+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yeni Bir Kazana İhtiyacınız Olduğunun 10 İşareti

27 Ekim 2021
Yeni Bir Kazana İhtiyacınız Olduğunun 10 İşareti

İçindekiler

Yeni Bir Kazana İhtiyacınız Olduğunun 10 İşareti

Kazanlar son kullanma tarihleriyle gelmez ve birçok insanın zor yoldan öğrendiği gibi, çoğu zaman hiçbir uyarıda bulunmadan havlu atabilirler. Bununla birlikte, daha genç bir model getirmenin zamanının geldiğine dair bazı işaretler var.

1. Kombiniz 10 yaşından büyük

Tüm iyi şeyler sona erer ve bir kazan 10 yaşın üzerinde olduğunda, yenisini aramaya başlamanın zamanı gelebilir. Bu, kazanda önemli bir arıza yok gibi görünse bile geçerlidir. Teknoloji son yıllarda önemli ölçüde ilerledi ve eski modeller bugün piyasada bulunan verimlilik seviyeleri, güvenlik özellikleri ve akıllı kontrol seçenekleriyle kıyaslanamaz.

Kazanınızın kaç yaşında olduğundan emin değil misiniz? O zaman Kazanım Kaç Yaşında? .

2. A dereceli değil

Bazı kazanlar, enerji verimliliği söz konusu olduğunda sadece derece yapmaz. A sınıfı bir kazan, %90’ın üzerinde bir enerji verimliliğine sahiptir. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, G dereceli bir kazanın verimliliği %70 veya daha azdır, bu da ısıtma faturanız için harcadığınız her 1 sterlin için 30 sterlinlik enerjiyi boşa harcadığınız anlamına gelir. 

3. Düzenli arızalar

İki haftada bir, ısıtma veya sıcak suyunuzla ilgili bir sorun var gibi görünüyorsa veya sürekli olarak basıncı artırıyorsanız, işler daha da kötüye gidecektir. Yedek parçalara, çağrılara ve hızlı onarımlara harcadığınız para, güvenebileceğiniz bir yedek kazan için çok daha iyi harcanabilir.

4. Isınma faturaları artıyor

Artan faturalarla mücadele etmek için enerji tedarikçilerini değiştirmeyi düşünmeye değer olsa da, suçlunun kazanınız olması da mümkündür. Giderek verimsiz hale gelen bir kazan, çoğumuzun ayıramayacağı bir paraya mal oluyor. Ayrıca, günümüzün modern akıllı kontrollerine yükseltme yapmak, enerji kullanımınız ve harcamalarınız üzerinde her zamankinden daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.

5. Kazan veya radyatörler gürültülü

Belki bunlara alışmışsınızdır, ancak kazanınızdan gelen çarpma, gurglama ve fısıltı sesleri mutlu sesler değildir. Bir şeylerin yanlış olduğunu ve göz ardı edilirse zamanla hasara ve bozulmaya yol açabileceğinin sinyalini verirler.

6. Sarı alev

Sağlıklı bir kazan, mavi bir alevle neşeyle yanmalıdır; Kombinizin alevi sarı ise, ciddi bir sorun olan karbon monoksit sorununun bir işareti olabilir. Maruz kalma seviyeleri yeterince yüksekse ölümcül olabilen tehlikeli, kokusuz ve renksiz bir gazdır. Karbon monoksit zehirlenmesinin belirtileri baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı ve yorgunluğu içerir.

7. Kazan… ee… kokuyor

Karbon monoksit kokusuz olmasına rağmen, gaz şirketleri bir sızıntı olduğunda tespit etmenize yardımcı olacak bir koku ekler. 

8. Yedek parça bulmak zor

Kazan mühendisiniz size parça bulmanın zor olduğunu söylüyorsa, bu, kazanın günlerinin sayılı olduğuna dair çok açık bir uyarı işaretidir. Yüzleşmesi zor, biliyoruz ama bundan sonsuza kadar kaçamazsınız!

9. Sızıntı

Kombinizden bir su sızıntısı hem evinize hem de kombinin diğer kısımlarına ciddi zararlar verebilir. İşler tırmanıp tehlikeli hale gelmeden önce mümkün olan en kısa sürede bir mühendisle iletişime geçmeniz önemlidir.

10. İşi bitirmez!

Kulağa basit geliyor, ancak çok iyi çalışmayan bir sisteme ne kadar dayanacağımız şaşırtıcı! Isıtmanızın devreye girmesi uzun zaman alıyorsa veya ev hiçbir zaman yeterince sıcak değilse veya her zaman sıcak suyunuz bitiyorsa, araştırmak için bir mühendis çağırmanın zamanı gelmiştir. Bu sorunlardan herhangi biri size tanıdık geliyorsa, kombinizi değiştirme zamanı gelmiş olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?