+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ücretsiz Petek Temizliği Para Vermeden En Kolay Nasıl Yapılır?

07 Ocak 2022
Ücretsiz Petek Temizliği Para Vermeden En Kolay Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Para vermeden ücretsiz petek temizliği nasıl yapılır? Püf noktalarını sizinle paylaşacağım. Kış aylarında verimsiz ısınan peteklerle idare etmenize gerek kalmadı. Kirli veya yağlı bir petek evinizi verimsiz ısıtmasının yanı sıra cebinizi zarara uğratarak yüksek faturalar gelmesine sebep olur. Kombi temizliğinde ilk aşama şu şekildedir;

Ücretsiz Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Kombiyi kapatarak başlayabilirsiniz.
  • Peteklerde bulunan 2 vanayı tamamen kapatın!

Peteğin vanalarının kapatılmasıyla yere su dökülmemesi için ufak tefek malzemelere ihtiyacımız var. Petek vanalarının açılması için petek anahtarı ve su dökülmemesi için kovayı hazırlayın. Petek anahtarı ile petek vanasının zıt yönünde bulunan kısmı açarak kovayı altına yerleştirin. Yani saat yönünün tersine çevirerek vanayı açın. Vanayı açmanızla petek temizliğini gerektiren akan kirli sürekli boşaltılarak sabırlı bir şekilde içi tamamen temizlenene kadar beklenmelidir.

Not: Petek içerisinde bulunan kirli su aktıktan sonra kombi basıncı azalır. İşlem bittikten sonra ise kombi basıncını tekrar dengeleyeceğiz. (Kombi basıncı azalmadan önce kontrol edin)

Sizlere anlattığımız petek temizliğinde evin içerisinde bulunan tüm peteğin suyu dolaşarak aynı yere toplanarak boşaltılıyor. Bu işlem su berraklaşana kadar devam etmelidir. Aksi halde tamamen temizlenmediği için yine verim alamayabilirsiniz. Petek içerisinin tamamen temizlendiğinden emin olmak için normal süreden biraz fazla beklemelisiniz. Petekten akan su berraklaştığında petek temizlenmiş olarak kabul edilir.

Kombi basıncı petek kirli su temizleme işlemi bittikten sonra dengeleme yaparken yapacağımız işlem oldukça basittir. Kombi altında bulunan mavi vanayı aşağı yönde çekerek peteklere su basma işlemini uyguluyoruz. Basınç bu işlemin ardından kendini 1 dakika gibi bir süre içerisinde dengeleyecektir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır
Petek Hava Alma Tahliye Prujör Tapası

Tüm metotların bitmesinin ardından petek vanasını açın. Petek içerisinde az önce verilen basınç ile bir hava kitlesi oluşmuştur. Petek basıncının dengelenme işlemine geçmeden petek havası alınır. Radyatör kısmını bulun. Kontrol kalemi ile petek tapasını sola döndürülerek açılmasını sağlayın. Daha sonra hava dışarıya çıkmaya başlayarak peteği temizlemeye devam edin.

Petek Havası Alınmazsa Ev Isınır Mı?

Petek havası alınmadığı takdirde peteğin verimli bir şekilde ısınacağını söylememiz doğru olmaz. Hatta petek havası alındığında basınçta düşmektedir. Basıncın dengelenmesini kombi üzerinden takip edebilirsiniz. Petek hava basıncı derecesi mutlaka 1.5 in üzerinde olmalıdır.

Petek havasının dışarıya atıldığını ise petekten gelen hava sesinden anlayabilmeniz mümkündür.

Hava için açılan kısmı son olarak sağa tarafa doğru tekrar kapattıktan sonra peteklerinizin hava alınma işlemi ve temizlenme işlemi bitecektir. İşlemler oldukça kolay ve basit oldu. Evinizin ısınmasını para vermeden temizleme yapmak mümkün. Ücretsiz petek temizliği için hala bir yardıma ihtiyacınız var ise ucuz ve kaliteli bir petek temizleme ustası ile anlaşarak petek temizliği hizmeti alabilirsiniz.

Ücretsiz Petek Temizleme Nasıl Yapılır? Evde standart peteklerin temizliği için neler yapabilirsiniz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?