+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ticari Kapı Kilidi Onarımı İçin Dikkat Edilmesi Gereken 4 Şey

31 Ağustos 2022
Ticari Kapı Kilidi Onarımı İçin Dikkat Edilmesi Gereken 4 Şey

İçindekiler

İşletmenizin, çalışanlarınızın ve müşterilerinizin güvende ve emniyette olduğundan emin olmak için tüm kilitlerinizin düzgün çalışıyor olması gerekir. Ve ticari kapı kilidi onarımı, bu görevi yerine getirmek için en iyi seçiminiz olabilir. Ancak işe başlamadan önce bundan biraz daha fazlasını bilmek iyidir.

Ticari kapı kilidi onarımına devam etmeden önce aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

 1. Açılış
 2. Teşhis
 3. Onarım
 4. Yenisiyle değiştirme

Yalnızca “Yakınımdaki en iyi ticari kapı kilidi onarımını nasıl bulurum?” Cevabıyla ilgileniyorsanız. United Locksmith’ten başka bir yere bakmayın. Ticari binanızdaki kilitleri en iyi şekilde geri almak için tüm araçlara ve bilgiye sahibiz. Hala daha fazla sorunuz varsa, lütfen okumaya devam edin!

Ticari kapı kilitlerinin kırılmasına neden olan nedir?

Kırık bir ticari kapı kilidinin en yaygın nedeni, günlük kullanımdan kaynaklanan aşınmadır. Nadir durumlarda, bir zorla girişten sonra ofis güvenliğini yeniden oluşturmanız gerekecektir . Ancak standart açma, kapama, kilitleme ve kilit açma işlemlerinin, bileşenleri zayıflayana veya yeniden şekillenene kadar bir araya getirmesi daha olasıdır.

Ticari kapı kilidi tamiri için kimi aramalıyım?

Ticari bir çilingir , ticari kapı kilidi onarımı için arayabileceğiniz en profesyonel ve iyi donanımlı kaynak olacaktır. Bir mobil çilingir servisi ile iletişime geçtiğiniz sürece, doğrudan binanıza gelebilir ve yerinde kilitleri onarabilirler.

Ticari kapı kilitlerini değiştirmek veya onarmak daha mı iyi?

Çoğu durumda, ticari kilitleri onarmak yerine değiştirmek tercih edilecektir. Bu, zamandan tasarruf sağlayacak ve başka bir parçanın kırılmasından daha fazla sorun çıkmamasını sağlayacaktır. Ana istisna, kilidi onarmak için kırılan parçaların değiştirilmesinin kolay olması için yeterince modüler olan gömme kilitlerdir .

1. Ticari Kilidi Açma

Ticari kapı kilidi onarımının herhangi bir yönüne başlamadan önce kapının açılması gerekir. Kilidin hasar görmesi kapının kapanmaması gibi bir sorun yarattıysa bu sorun çözülmüştür. Ancak, kırılan ticari kilit, bir iş lokavtı ile sonuçlanmışsa , bu daha karmaşık hale gelecektir.

Örneğin, bozuk bir kilit mutlaka anahtarla açılamaz. Bu, bir ofis kapısı kilidini nasıl seçeceğinizi bilseniz bile yapamayacağınız anlamına gelir , anahtar yolu istismarı neredeyse kesinlikle çalışmayacaktır. Sıkışmış bir kapıyı açmak için uygun yöntemlere bakmanız gerekecek.

Farklı tipte ticari kilitler , kırık anahtar yollarıyla etkileşime girmek zorunda kalmadan baypaslar ile açılabilir. Kilit çok güvenliyse ve feci şekilde kırılmışsa, kilidi açmanız gerekebilir , bu da genellikle onarım yerine değiştirmeyle sonuçlanır.

Bir çilingir, daha fazla bakım için kapıyı açabilecektir. Bu sürece ilişkin profesyonel bilgilerle, en iyi ticari kapı kilidi onarımını elde etmekten yararlanabilirsiniz. Bir çilingir, tamamen değiştirilmesi gereken kilide yeterince zarar vermeden yıkıcı girişi de kullanabilir.

Önemli Çıkarımlar :

 • Kırık ticari kilitler, kilitlenmeye neden olabilir.
 • Üzerine takılan kilidi onarmak için bir kapı açılmalıdır.
 • Kilit ciddi şekilde hasar görmüşse, yıkıcı bir şekilde açılması gerekebilir.
 • Bir çilingirin yıkıcı girişi, tam kilit değiştirilmeden onarılabilir.

2. Sorunu Teşhis Etme

Ticari kapı kilidi onarımı, sorunun doğru teşhisine dayanır veya bu konuda yapılacak anlamlı bir şey olmayacaktır. Ticari kilidinizin özel mekaniği bir yana, temel kilit mekaniğine aşina değilseniz, bunu kendiniz yapmak çok zor olabilir.

Ticari kapı kilitleri, özellikle elektronik kilitlerle uğraşmaya başladığınızda oldukça karmaşık hale gelebilir . Elektrik sistemleri devreye girer girmez, sorunu kendiniz gidermeye çalışmak yerine bir profesyonel aramanız gerekir.

Parmak izi kapı kilitleri gibi bir şey için tarayıcılar ve dokunmatik ekranlar kalibre edilmemiş hale gelebilir. Ortalama kırık kilidi rahatsız eden standart mekanik kesintilerden tamamen ayrı yazılım komplikasyonları veya enerji kesintileri de olabilir.

Ayrıca, yalnızca bir kapı çarpma plakasını ayarlamanız gerekiyorsa, bunun kilitle hiçbir ilgisi olmayabilir . Ayrıca operatör hatası riski de vardır. Yani neyin yanlış gittiğini anlamaya çalışıyorsanız, bunun kilitle ilgili bir sorun olmadığını öğrenebilirsiniz.

Önemli Çıkarımlar :

 • Anlamadığınız şeyi tamir edemezsiniz.
 • Elektronik kilitler neredeyse kesinlikle profesyonel yardım gerektirecektir.
 • Sorununuz ticari kapı kilidi onarımı gerektirmeyebilir.
 • Operatör hatası ve yanlış hizalanmış kilit plakaları, kırık bir kilidi taklit edebilir. 

3. Ticari Kapı Kilidi Onarımı

Ticari kapı kilidi tamiri dediğimizde ne demek istiyoruz? Yeni bir kilit satın almadan mevcut bir kilidin çalışmama durumundan tam işlevsel hale getirilmesi işlemidir. Bu, bir kapı kilidi yağı kullanmak veya birkaç dahili bileşeni değiştirmek kadar basit olabilir .

Biraz yağlama ile daha sıkı toleranslara neden olan kalıntı veya pas temizlenebilir. Ticari kapı kilidi onarımı ihtiyacını yaratan her şeyi tamamen ortadan kaldırmak için kilidi yine de temizlemelisiniz. Küçük kırık parçaları değiştirmek için, yedek bileşenlere erişmeniz yeterlidir.

Gömme kilit değiştirme gibi bir şeyden neredeyse her zaman kaçınabilirsiniz, çünkü bu ticari kilit tarzı daha kolay tamir edilecek şekilde üretilmiştir. Kilidin modüler yapısı nedeniyle, sadece silindiri değiştirebilir, mandalları değiştirebilir, yayları değiştirebilirsiniz, vb.

Bir kilidi değiştirmek yerine onarmaya karar vermenin en büyük faktörlerinden biri maliyet ve rahatlıktır. İşletmeniz yüksek güvenlikli kapı kilitleri kullanıyorsa , değiştirme yüzlerce dolara mal olabilir ve ana anahtar hizmetleri gerektirebilir (bunun da bir maliyeti vardır ve rahatsızlık yaratır).

Önemli Çıkarımlar :

 • Ticari kapı kilidi onarımı, yepyeni bir kilit gerektirmeyen herhangi bir düzeltmeyi içerir.
 • Uygun yağlama ve temizleme, en basit onarım prosedürüdür.
 • Kırık bileşenlerin bir seçenek olması için ucuz ve tamir edilebilir olması gerekir.
 • Yüksek güvenlikli kilitler, onarımın uygun olduğunu değiştirmek için yeterince maliyetli olabilir.

4. Ticari Kapı Kilidi Değişimi

Roma gemisi benzetmesini kullanacak olursak, kısmi değiştirme kartopu ne zaman tam ticari kapı kilidi değiştirmeye dönüşür? Zaman içinde yeterli kapı kilidi bakımı , sonunda değiştirmeye eşit olabilir, ancak belirli bir sorunu çözmek için hepsini aynı anda yapmıyorsanız, onarım olarak kabul edilir.

Öte yandan, ticari kilit değiştirme, tüm kilidi tek seferde değiştirmeye karar verdiğiniz zamandır. Süreç nispeten basittir. Mevcut kilidi kaldırarak başlarsınız (önce kapının açılmasını gerektirir). O zaman ticari kilit kurulumuna ihtiyacınız var .

Yeni kilidin, yalnızca çalışacağından değil, aynı zamanda bina kodlarını ihlal etmediğinden veya güvenliğinizi baltalamadığından emin olmak için doğru şekilde takılması gerekir. Örneğin, güvenli kilitler ile güvenli kilitler arasındaki seçim, bir kapının acil çıkış olarak kullanılıp kullanılamayacağını etkiler.

Aynı stil ve marka için kırık bir kilidi değiştirmek istiyorsanız, bu herhangi bir tahminde bulunmayı veya dikkate alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu güvenceyle, biraz huzur buluyorsunuz, ancak güvenliğinizi yükseltme fırsatından vazgeçiyorsunuz. Ancak güvenlik seviyenizden ve fiziksel erişim kontrolünüzden memnunsanız , bu iyi bir takas olur.

Önemli Çıkarımlar :

 • Ticari kapı kilidi onarımı yeterli olmadığında, değiştirilmesi gerekir.
 • Kapıyı açmalı, mevcut kilidi kaldırmalı ve yeni kilidi takmalısınız.
 • Yeni kilit, herhangi bir bina kodunu ihlal etmemeli veya güvenliği zedelememelidir.
 • Kilit seçiminde yardıma ihtiyacınız varsa, ticari bir çilingirle görüşün.

Kapanış Tavsiyesi

Ofis güvenliğiniz , kilitlerinizin kalitesine ve güvenilir işlevselliğine bağlıdır. Ve kırıldıklarında yeni bir kilit almak yerine, ticari kapı kilidi onarımı yaptırabilirsiniz. Onarım başlamadan önce kapınızı açmanız ve sorunu teşhis etmeniz yeterli olacaktır.

Değiştirme ve ticari kapı kilidi onarımı arasında seçiminizi yaparken, zaman ve para açısından yatırım seviyesini göz önünde bulundurun. Ve her ikisinden de tasarruf etmek için, Birleşik Çilingir bölgenizde olup olmadığına bakın. Ancak henüz mahallenizde değilsek, ticari kapı kilidi onarımı ile ilgili düşünceleriniz, sorularınız ve deneyimlerinizle yorumlarda bize ulaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?