+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Tesisatçısı

Su Tesisatçısı

Su tesisatı, bir ev daha inşaat aşamasındayken yapılması gereken bir sistemdir. Kaba inşaat esnasında kurulan su tesisatı, temiz su kaynağından dev borularla binalara aktarılan suyun, daire içindeki musluklara ulaşmasını sağlar. Uzun yıllar güvenle kullanılır olması su tesisatlarının olmazsa olmaz kuralıdır. Bu nedenle su tesisatları, işinin uzmanı ekipler tarafından yapılmalıdır. Herhangi bir sızdırma, evin ya da ofisin içindeki hayatı olumsuz etkileyeceğinden ötürü tesisatın periyodik bakımının da zaman geçirilmeden yapılması önemlidir. İyi bir su tesisatı cebinizi de korur. Su tesisatlarında oluşabilecek arıza ya da kaçaklar size beklemediğiniz masraflar çıkarabileceği gibi faturalarınıza da olumsuz yansır. Su tesisatı nasıl yapılır sorularına işin uzmanı şirketlerle temasa geçerek yanıt bulabilir ve su tesisatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ürün Açıklaması

Su tesisatının en önemli unsuru borulardır. Tesisat kurulumu esnasında kullanılan borular zamanla büyük değişim göstermiştir. Evlere su tesisatının kurulmaya başlandığı 1800’lü yıllarda kurşun borular kullanılırken, bunlar daha sonra yerini galvaniz borulara bırakmıştır. Bu değişiklikle maliyet konusunda oldukça büyük bir azalma sağlanmıştır. Maliyetin azalmasıyla evlere su tesisatı döşeme daha da yaygınlaşırken galvaniz borularda zamanla oluşan çürümeler plastik boruların önünü açmıştır. Plastik boruların piyasaya çıkmasıyla su tesisatı fiyatları ucuz hale gelmiş, tesisatı olmayan ev neredeyse kalmamıştır. Su tesisatı tamiri noktasında da rahatlık sağlayan plastik boruların avantajları şunlardır:

– Uzun ömürlüdür.

– Kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır.

– Korozyana karşı dayanıklı olmaları nedeniyle kireçlenme ve paslanma görülmez.

– Isı ve ses yalıtımına sahiplerdir.

– Suyun rengine, kokusuna ve tadına hiçbir etkisi olmaz.

Su tesisatı tamiri

Evinizin ya da iş yerinizin su tesisatında oluşabilecek arızalar, hemen tespit edilerek giderilmelidir. Su tesisatı tamiri gerektiren arızaların çoğu su kaçağından dolayı kaynaklanır. Su kaçağı, su tesisatının herhangi bir yerinde oluşan sızdırmalardır. Geçmiş yıllarda su kaçağı olması bir evin sakinleri için kabus demekti. Ustalar, su tesisatı tamiri için arızanın bulunduğu tahmin edilen geniş bir bölgeyi bölgeyi kırarak kaçağı bulmaya çalışırdı. Bu da saatlerce hatta günlerce süren bir tamiri getirirdi. Su kaçağının giderilmesinin ardından kırılan fayanslar da yeniden kapatılır, bu da oldukça masraflı ve uzun bir tamir süreci yaşanırdır. Ancak gelişen teknoloji ile su tesisatı tamiri artık çok kolay. Su kaçağı şikayetiniz varsa işin uzmanı şirketlere haber vermeniz yeterli. Uzman ekipler, akustik dinleme cihazları ya da termal kameralar ile artık kaçakları duvarı kırmadan bulabiliyor. Kaçak noktasının tespit edilmesinin ardından ise yeterli bir alan kırılarak borulara ulaşılıyor ve su tesisatı tamiri yapılır. Sorunun kesin bir şekilde çözülmesinin ardından ise açılan bölge titizlikle eski haline getirilir. Böylece eskiden saatler ya da günler süren tamirler, çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilir. Teknolojik destekle yapılan su tesisatı tamiri maliyetleri de eskiye göre oldukça düşürür.

Su tesisatı fiyatları

Su tesisatı fiyatları yapılacak işleme göre farklılıklar göstermektedir. Bu noktada belirleyici unsur, su tesisatı döşenecek evin ya da iş yerinin metrekaresidir. Su tesisatı şirketleri, metrekareyi bildirmeniz halinde size uygun fiyatları iletecektir. Su tesisatı fiyatlarında işçilik ücreti miktarı da önemli yer tutar. Kimi firmalar işin boyutuna göre işçilik ücret belirlerken kimileri ise sabit işçilik ücreti belirlemiştir. Fiyatlandırmada kullanılacak malzeme de önemli yer tutar. Malzeme kalitesi, su tesisatı fiyatlarını biraz yukarı çıkarsa da uzun yıllar güvenle kullanmanız açısından çok önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?