+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ofis Kapı Kilidi Nasıl Seçilir

22 Ağustos 2022
Ofis Kapı Kilidi Nasıl Seçilir

İçindekiler

Ofis Kapı Kilidi Nasıl Seçilir.Bir ofis kapı kilidinin nasıl seçileceğine geçmeden önce, sahibi olmadığınız veya sahibi tarafından açma izni verilmemiş bir kilidi asla seçmemeniz gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, kilitlerin bakımından kimin sorumlu olduğunu görmek için bina yöneticinize veya kiracı sözleşmenize danışın.

Tüm kilit ve güvenlikle ilgili sorunları çözmek mülk sahibinin göreviyse, o zaman bir ofis kapısı kilidini nasıl seçeceğinizle ilgilenmenize gerek yoktur. Ancak açamadığınız bir ofis kapısıyla tek başınıza uğraşsanız bile, yine de bir çilingir arayabilirsiniz.

Buradaki işi kendiniz yapmak için bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceği hakkında bilmeniz gerekenler:

Bir ofis kapısı kilidini açabilir misin?

Geleneksel kilit açma, fiziksel bir anahtarın yerleştirildiği ve döndürüldüğü bir kama yolu gerektirir. Bazı ofisler anahtarlı kilitler kullanmaz, ancak yine de tüm kilitler alınabilir, çünkü kilit açma, bir kilidi uygun anahtar, kod, okuma vb. olmadan açmak için manipüle etmek için kullanılan yöntemlere atıfta bulunur.

Anahtarsız bir ofis kapısını açmanın en iyi yolu nedir?

Bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğinin en basit, en hızlı ve en erişilebilir yolu, binanın kolayca atlanabilir kilitler kullanmasına dayanır . Düşük güvenlikli kilitlerle, bir kapı kolunun yaylı mandalına kredi kartıyla basabilir veya kilidi açmak için doğaçlama kilit açmalar yapabilirsiniz .

Bir ofis kapısı kilidi seçmek ne kadar zor?

Kilit açmanın zorluğu, kullanılan ticari kilit türlerine, araçlara erişiminize ve beceri seviyenize bağlıdır. Sürgü açmak kapı kolundan daha zordur. Geleneksel olmayan bir kilit veya kama yuvası, anahtar olmadan açmak için daha özel araçlar ve bilgi gerektirir.

Kilitli bir ofis kapısını kim açabilir?

Kendiniz anahtarsız bir kapıyı açamıyorsanız , ofis ortamında olmak size bina/mülk yöneticinizle görüşme seçeneği sunar. Diğer çalışanlar veya ofis arkadaşlarının anahtarları varsa, onlarla da iletişime geçilebilir. Ancak her şey başarısız olduğunda, ticari bir çilingir çağırın .

Bir ofis kapısı kilidinin seçilmesi konut kilidinden daha mı zor?

Ofis güvenliğine genellikle konut ortamlarından daha fazla yatırım yapılır. Bu, açılması ön kapınızdaki bir kilitten daha zor olan bir ofis kilidiyle sonuçlanır. Ancak, ticari bir binada bir iç kapıdan kilitliyseniz, kilidi açmak daha kolay olabilir.

Elektronik ofis kapı kilitlerinde kilit açma işe yarar mı?

Geçersiz kılma anahtarı varsa, cevap basitçe evet’tir. Bununla birlikte, genellikle kilit açma olarak düşünülmeyen, kilit açmadan daha yaratıcı geçişler gerektiren elektronik kilitler vardır. Ama bir kilit açabiliyorsa, anahtarsız da açılabilir.

Seçilemez Ofis Kapı Kilitleri

Tartışacağımız yöntemlerle açamayacağınız bazı kapı kilidi örneklerini görmek için en iyi yüksek güvenlikli kilitler listemize göz atabilirsiniz . Bu kilitler son derece güvenlidir ve açılması için bu makalede ele alınabilecek olandan daha fazlasını gerektirir.

Her kilit yeterli sürede açılabilirken, kilit açma ile açamayacağınız bazı kilitler vardır. Örneğin, bozuk bir kilit sınırlı işlevselliğe sahip olabilir, bu nedenle anahtar bile onu açamaz. Veya kilit, ofis kapı kilidinin nasıl seçileceğini bilmek isteyen biri şöyle dursun, deneyimli bir kilit seçici için bile açılamayacak kadar güvenlidir.

Tabii ki, kilitleri açmanın her zaman bir yolu vardır, ancak bir ofis kapısı kilidini nasıl seçeceğinizi bilmek yerine bir tür yıkıcı girişe ihtiyacınız olabilir. Bir kilidi delmeden veya kırmadan önce bir çilingirle görüşmek iyi bir fikirdir. Uygun olmayan şekilde yapılan gözetleme, delme, kesme vb. işlemler kapılara zarar verebilir ve daha kapsamlı değiştirme maliyetlerine neden olabilir.

Bazı durumlarda, aksi takdirde seçilemeyecek bir kapı hazırlayabilirsiniz. Bunun örnekleri , kilitten kırılmış bir anahtarın çıkarılmasını veya benzer şekilde kama yolunu tıkayan kalıntıların temizlenmesini içerir. Bazen insanlar kilit silindirlerini kötü niyetle tutkal, sakız ve hatta epoksi ile doldururlar.

Önemli Çıkarımlar :

 • Bir kilit kırılırsa, seçilemez olabilir.
 • Açılamayan kilitler yine başka yollarla açılabilir.
 • Daha kolay kilit açmaya izin vermek için tıkalı bir kama yuvası temizlenebilir.

0. Yağlayıcı

Yağlamanız varsa, bir ofis kapı kilidinin nasıl seçileceğine dair hemen hemen her yöntem (kelimenin tam anlamıyla) daha sorunsuz gidecektir. Birçok ticari mülk yöneticisi kilit bakımını ihmal ettiğinden , kilitler yapışabilir veya dönmek için daha fazla güç gerektirebilir, bu da toplama zorluğunu artırır.

Kilit ve hareketli parçalardaki çeşitli açıklıklara yağlayıcı uygulayın. Buna kama yuvası ve hatta mandal/cıvata dahildir. Bir ofis kapısı kilidi seçmek için en iyi ödemeyi bulmadan önce, potansiyel olarak kapanacak herhangi bir şey üzerinde biraz yağ olmalıdır.

Yağ bazlı bir şey değil , uygun bir kapı kilidi yağı kullanmak önemlidir . Yağ kiri çekecek ve kilidi tıkayacak ve yolda daha fazla soruna neden olacaktır. Yağlama, bir ofis kapı kilidinin nasıl seçileceğine bir örnek değildir, ancak alet çantanızda bir yağlayıcı olmalıdır.

1. Seçimleri Kilitle

Geleneksel kilit açma araçlarına genellikle basitçe kilit açma adı verilir. Çoğu insan bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğini sorduğunda, muhtemelen hayal ettikleri araçlar bunlardır. Ve en iyi kilit seçim markalarından satın alamıyorsanız , kendi doğaçlama seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Gergi anahtarı ve pena olmak üzere iki ana alet vardır. Gergi anahtarları, kama yolunun üstünde veya altında bulunur ve farklı boyut ve kalınlıklara sahiptir. Kazma uçlarının sayısız çeşidi vardır, ancak bunlar ya tüm pimleri bir kerede ya da birer birer hareket ettirecek şekilde tasarlanacaktır.

Ataşlardan, tel tokalardan vb. kilit seçimi yapıyorsanız, bir ofis kapı kilidinin nasıl seçileceğini anlamak çok daha zor olacaktır. Kilidin açılmasıyla ilgili sorunların tekniğinizden mi yoksa kusurlu aletlerden mi kaynaklandığı konusunda çok az gösterge olacaktır.

Kilit Seçimli Bir Ofis Kapı Kilidi Nasıl Seçilir

 1. Gergi anahtarını kama yolunun altına veya üstüne yerleştirin.
  1. Hangisi kama yolunu engellemeyecekse.
 2. Kapının kilidini açmak için anahtarı çevireceğiniz yönde dönme basıncı uygulayın.
  1. Adımların geri kalanı için torku tutarlı tutun.
 3. Birkaç büküm/oluk (bir tırmık) olan bir kilit pensi yerleştirin.
  1. Bu yöntem için tek bir kanca çalışmaz.
  2. Ayrıca bir kilit alma tabancası da kullanabilirsiniz . 
 4. Kazmayı, hızlı ve tekrar tekrar kilidin arkasına, ardından öne doğru hareket ettirin.
  1. Bir dakikadan fazla denemeyin.
 5. Gergi anahtarını anahtarmış gibi çevirin, kilit açılmalıdır.
  1. Kilit açılmazsa, gerdirme basıncı miktarını değiştirin ve tekrar deneyin.

Kilit Seçim İpucu :

Kazmayı çok kuvvetli hareket ettirmeyin veya bunu çok sık denemeyin. Bu tür bir kilit açma işlemini uzun süreler boyunca gerçekleştirerek kilidin kırılması veya kilide zarar verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ticari kilidiniz güvenlik pimleri kullanıyorsa, bu, geçerli olmak için çok fazla kilit gerektirebilir.

2. Şimleri Kilitle 

Şim, iki bileşen arasında kayması amaçlanan ince bir malzemedir. Bir ofis kapı kilidinin nasıl seçileceğine ilişkin olarak, yaylı bir kilitleme mekanizmasını geri çekmek için bir şim bir yarığa kayar (daha fazlası için). Bu, şim kalınlığının ve şeklinin en önemli olduğu anlamına gelir.

Şim çok kırılgan veya kırılgan olmadan ince ve esnek olmalıdır. Çoğu insan, film ve televizyonda temsil edilen bir altlık ile bir ofis kapı kilidinin nasıl seçileceğini gördü. Bu genellikle kilit ve kapı çerçevesi arasında kayan bir kredi kartı ile gösterilir.

Şim kullanılması genellikle onu büker, deforme eder veya başka bir şekilde zarar verir, bu nedenle iki kez kullanılamaz. Bu nedenle herhangi bir aktif kredi kartı veya kimlik kartı kullanmanızı tavsiye etmem. Asma kilitle sabitlenmiş iş yeri kapıları için karttan daha küçük ve daha ince bir şeye ihtiyacınız olacaktır.

Şimli Ofis Kapı Kilidi Nasıl Seçilir

Kapı Kolları :

 1. Şimi, tutamağın biraz yukarısındaki kapı boşluğuna sokun.
 2. Mandal cıvatasını yakalamak için şimi aşağı kaydırın.
 3. Mandal hareket etmiyorsa, altlığın içine 45 derecelik açılı bir üçgen kesin.
  1. Bu, kesimdeki mandalı yakalamanızı sağlar.
  2. Ardından mandalı geri çekmek için içeri itmek yerine şimi dışarı çekin.
 4. Mandal kilit deliğinden dışarı çıkarken, açmak için kapıyı itin.

Asma kilitler :

 1. İki asma kilit şimi edinin.
  1. Şimleri kendin yap .
  2. Ya da “asma kilit şimleri”ni arayarak şimleri çevrimiçi satın alın.
 2. Tüm şimleri “U” dirseğinin iç kısmına yerleştirin.
  1. Daha küçük bir boşluğa sahip tarafla başlayın. 
 3. Asma kilitteki her iki şimi aynı anda bastırın.
 4. Yaylı prangalar açılır, ancak diğer prangaların çekilmesi gerekir.

Şim Ucu :

Şimleme, anti-şim korumasına sahip sürgülerde veya mandallarda çalışmaz. Ofis kapınız bir gizlilik kilidi , standart anahtarlı kapı kolu veya düşük güvenlikli asma kilit ile güvence altına alınmadıkça, kilidi açamazsınız. Basılabilen yaylı bir kilitleme mandalı olmalıdır.

4. Özel Araçlar

Şansınız, özel ofis kilitleriniz için tasarlanmış profesyonel araçlara hemen erişemeyeceksiniz. Ancak, bir kilitleme sırasında yedek anahtara sahip olmak nasıl fayda sağlıyorsa, hasarlı bir kilidi açabilecek bir alete sahip olmak da benzer bir amaca hizmet eder. Sadece aletin kilidiniz için yapıldığından emin olun.

Birçok anahtarlı ofis kapısı kilidi , Adam’s Rite tarafından üretilen bir gömme kilit kullanır. Bunun gibi bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceği için uzun erişimli adam’ın ayin aracını kullanabilirsiniz . Silindir kırılmışsa veya kilidin geri kalanından ayrılmışsa, bu yine de kapıyı açacaktır.

Çift kapılı baypas aracı gibi araçlar, acil çıkış için en yaygın yangın kapısı kilidi türü olan çarpma çubuklarından yararlanabilir. Bu sadece, belirli bir kapatma sırası olmaksızın çift kapılarda yaygın olan boşluklu bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğine dair bir seçenektir.

Özel Araçlarla Bir Ofis Kapı Kilidi Nasıl Seçilir

 1. Kilit tipinizi ve marka adınızı bulun.
 2. Saygın kilit açma üreticilerinin mevcut bypass araçlarını araştırın.
 3. Aracı kullanmanın karmaşıklığını açıklayan kaynakları arayın.
 4. Aracı veya kaynakları kolayca bulamıyorsanız, bir çilingirle iletişime geçin .

Özel Araç İpucu :

Kullanmakta olduğunuz araç için özel talimatları izlemeniz veya bir video eğitimi izlemeniz gerekecektir. Kilidi başarıyla seçme şansınızı artırmak ve hasar olasılığını azaltmak için bu araçları kullanmadan önce kilit mekanizmanızın nasıl çalıştığını anlamak da iyi bir fikirdir.

Kapanışta

Bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğine gelince, tüm cevaplara uyan tek bir boyut yoktur. Ofis güvenliği oldukça değişkendir, bu nedenle kilidinizi hangi yöntemin açabileceği hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun. Ofis kilitleme için en iyi çözüm , hızlı ve güvenliğinize zarar vermeden gerçekleştirilebilir.

Bu çözümün özellikleri, becerilerinize ve araçlara erişiminize bağlı olarak değişir. En iyi beceriler ve en iyi araçlar için bir çilingirle iletişime geçin. Ve bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğine dair herhangi bir sorunuz veya düşünceniz varsa, yorumlar bölümünde bize bildirin.

ETİKETLER
Nasıl Yapılır, Ticari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?