+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Makineyi Oluşturan Parçalar

23 Mayıs 2023
Makineyi Oluşturan    Parçalar

Bu makinelerin kontrol sistemi yarı otomatiktir. Makineyi oluşturan ana parçalar titreşim için kullanılan vibratör, palet besleyici, zincir yada makaralı sistem ile hidrolik ünitesi ve otomasyon sistemi Briket Makinesi ve Parke Taşı Makinesi bu ana parçalardan oluşur. Günlük (8 saat) çalışma ile 4.000adet briket / 300 m² parke taşı üretim kabiliyetine sahiptir.

KRS 4003 YARI OTOMATİK MAKİNA; Tesisimiz ‘’anahtar teslimi’’ komple tesis olarak üretilmektedir. kurutma ve ürün dinlendirme odaları haricinde hiçbir ekstra ekipman gerektirmez. Bu özelliklerde olan bir tesis için tavsiye ettiğimiz kurulum – dinlendirme ve stok sahası minimum 2000 m² olmalıdır. kapalı alan zorunluluğu yoktur. Hazırlanacak beton zemin toplam tesis alanının en az 1/3’ü oranında olmalıdır.

Parke ve Briket Makinesi üretimindeki gücünü yarım asıra dayanan tecrübesi ve uzman kadrosundan alan AGB Blok Makina kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti anlayışını benimsemiştir.

  1. Besleme Hunisi: Briket yapım sürecinde kullanılan ham malzeme, besleme hunisine yerleştirilir. Bu huni, atık malzemeyi makinenin içine yönlendirir ve işleme başlamadan önce düzenli bir besleme sağlar.
  2. Vida: Briket makinesindeki vida, besleme hunisinden geçen malzemeyi sıkıştırma odasına taşır. Vidanın ana görevi, malzemeyi sıkıştırma odasına ilerletirken aynı zamanda baskı uygulayarak malzemeyi sıkıştırır. Vidanın dönme hareketiyle malzeme sıkıştırma odasına doğru ilerler.
  3. Sıkıştırma Odası: Sıkıştırma odası, malzemenin vidanın itme gücüyle sıkıştırıldığı bölümdür. Bu odada, malzeme yoğunlaşır ve briket şeklini alır. Sıkıştırma odası genellikle özel olarak tasarlanmış bir kalıp içerir ve briketlerin istenen boyut ve şekillerde oluşturulmasını sağlar.
  4. Isıtma Sistemi: Bazı briket makineleri, işlem sırasında malzemeyi sıkıştırmak ve briketin sertleşmesini sağlamak için bir ısıtma sistemi kullanır. Bu sistem genellikle elektrik veya yanma için kullanılan bir enerji kaynağına dayanır. Isıtma sistemi, briketin içindeki nemin buharlaşmasını sağlayarak briketin daha sert ve dayanıklı olmasını sağlar.
  5. Motor: Briket makinesinin hareketini sağlayan motor, vidayı döndürür ve malzemeyi sıkıştırma odasına iten gücü üretir. Motor, genellikle elektrikle çalışır ve makinenin verimli ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlar.
  6. Kontrol Paneli: Briket makinesinin kontrol paneli, işlem sürecini yönetmek için kullanılır. Bu panel, makinenin çalışma süresini, sıkıştırma basıncını ve diğer parametreleri ayarlamak için düğmeler, göstergeler ve ayarlar içerir. Kontrol paneli, operatörün makineyi kolayca kullanmasını sağlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?