+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi Petekleri Neden Isınmaz? Yeni Petek Neden Isıtmaz?

12 Aralık 2021
Kombi Petekleri Neden Isınmaz? Yeni Petek Neden Isıtmaz?

İçindekiler

Kombi petekleri neden ısınmaz sebebi nedir? Tüketicilerin en çok şikayetçi olduğu konulardan biridir. Petekleri kontrol ettiğinizde verimli sıcaklık alamıyorsanız. Veya petekleriniz hiç ısınmıyor ise bunun birden fazla sebebi vardır. Petekte üst kısım ısınıyor fakat peteğin alt kısmı ısınmıyorsa yine sizlere bahsedeceğimiz sebeplerden dolayı petekte ısınma sorunu yaşıyorsunuz.

Evinize aldığınız kombi ilk zamanlarda odalara eşit derecede sıcaklık veriyor. Daha sonra bu sıcaklık düşerek ısınmıyor muhtemelen. Bununla birlikte kombi 40 derecede ise yine petekler ısınmıyor olabiliyor. Yada evinize uzak olan kombi peteklerinde ısı kaybı meydana gelmiştir. O halde peteğinizin uzun süreler ısınmasını bekliyor da olabilirsiniz. Eğer sizin evinizde yaşanan kombi ısınma sorunu da bu şekilde ise verdiğimiz tavsiyeleri şimdi uygulayın. Sebebini öğrendikten sonra kombi veya tesisat ustası çağırabilirsiniz.

Kombi Petekleri Neden Isıtmaz?

Kombi petekleri neden ısınmaz sorusunun bir çok sebebi var. Yalnızca tek bir nedene bağlamak doğru olmaz.

Petek ısınmaması sorununun başlıca sebepleri şunlardır:

  • Kombi tel filtresinin çamurlu olması
  • Kombi pompası yetersiz gelir
  • Petek veya kombide tıkanıklık meydana gelmesi
  • Petek içerisinde hava meydana gelmesi
  • Tesisat kısmında pislik sebebiyle tıkanıklık olması
  • Tesisat borusunun ters bağlanması
Kombi Petekleri Neden Isınmaz
Kombi Petekleri Neden Isınmaz

Peteklerin periyodik olarak bakımları bulunmaktadır. Bu sorunlar petek veya kombi bakımlarının yapılmamasından ve periyodik şekilde yapılmadığı aksaklıklardan kaynaklanıyor. Evde yaşadığınız bir çok bakım sorununu kendimiz halletmeyi internet yardımı ile deniyoruz. Fakat bazı bakım sorunları usta gerektiriyor. Sizde fiyat veya kaliteli, kalitesiz hizmet almayı düşünmeden bir usta çağırarak hizmet alın. Aksi halde evinizde daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz.

Yeni Petek Neden Isınmaz?

Yeni petek neden ısınmaz sorusunun bir çok sebebi var. Eğer eviniz doğalgaz ile ısınıyor ise kombi kullanmaktasınız. Ve kombi petekleri neden ısınmaz sebeplerini sizlere anlattık. Fakat sıfır bir petek aldıysanız ve yeni kombi peteği aradan uzun süre geçmeden yani bakım kontrolü gelmeden arıza verdi ise. Sebepleri kombinin çamurlu olması, kombi filtre tıkanıkları veya kombi bakım sorunu değildir. Yeni petek tesisat borusunun ters bağlanması sorunu ise bir çok kez gözlemlenmiştir.

Fakat evinize ilk gelen kombiyi bağlayan ustayla ilgilidir. Yani sorun aşırı kullanımdan dolayı kaynaklanmıyor. Sorunun henüz ne olduğu hakkında fikriniz yoksa ilk önce kombinizi yaptırdığınız servise başvurmanız gerekir. Buradan aldığınız sonuca göre peteğin neden ısınmadığına çözüm bulun.

Sizlere kombi petek temizliği hakkında tavsiye vermemiz gerekirse bakımlarını aksatmamanız olur. Petek bakımı petek modeline göre değişiklik gösteriyor olsa bile 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu durum evinizdeki kombi ve peteklerin bakımını maksimum 2 yıl geçmeden bakım yaptırmanızı ifade ediyor. Evinize bir petek ustası çağırarak bakımlarını yaptırmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?