+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi Neden Ses Yapar? Bedava Çözümü

07 Ocak 2022
Kombi Neden Ses Yapar? Bedava Çözümü

Kombi neden ses yapar? Bedava çözümü nasıl olur? Kullanıcılar tarafından bir çok yanlış bilinen kombi kullanma şekilleri vardır. Bunun sonucunda kombi arızası ve sizlere bahsedeceğimiz kombi ses çıkarma sorunu meydana gelmektedir. Bununla birlikte uzun yıllar kullanma sonucu veya kurulurken hata sonucu cihazda sorun meydana gelebiliyor.

Kombi neden ses yapar? Kombilerde bu sorun genellikle kombi fanından kaynaklı olarak meydana gelmektedir. Kombide E03 arızası görülmesinin sebeplerinden biride kombinin ses çıkarmasıdır. Bunun haricinde kombi E03 hatasının bir çok farklı sebebi bulunuyor.

Kombi Ses Arızası Sorunu Sebepleri

  • Fan içerisindeki titreşimi engellemek için contaların olması
  • Kombi fanı içerisindeki motorun kirli olması

Kombi ses arızası kombi kurulumundaki conta sarılması sonucu oluşabilir. Bununla birlikte bu sorunu araba kullananlar daha iyi anlayacaktır çünkü aynı mantık orada da vardır. Aslında burada yanlış bilinen şudur titreşimi engellemek maksadı ile kombi fanına koyulan contalar ses çıkarmasına sebep olabiliyor. Sorunun tam nereden meydana geldiğini anlamanız için deneme yanılma yoluyla yapılması gereklidir. Eğer kombiniz içindeki fanlara conta bağlandıysa bu contaları çıkartarak tekrar denemenizi tavsiye ederim.

Her şeyden önce fan motorundan ses geliyor ise fan soğutma kanallarında oluşan toz ve kirli maddeler ses yapıyordur. Eğer böyle bir durum söz konusu ise hemen soğutma motorunun temizlik malzemesi ile temizlenmesi gerekir.

Bu işlemler sizlere anlattığımız şekilde basit görünen işlemlerdir. Tabii bu konuda tecrübeniz olması da işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Montaj yapmasını bilen kişiler tarafından yapılmasını kesinlikle tavsiye ediyoruz. Aksi halde motoru takıp sökme işlemlerinde zarar verebilirsiniz. Eğer daha önceden kombi

Motoru takmak için tecrübe sahibi değilseniz bir kombi hizmeti alarak evinize gelecek kombi ustası tarafından ücretli yardım alabilirsiniz.

Kombi ses neden yapar sebeplerini ve çözümü
Kombi Ses Çıkarma Sorunu Çözümü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?