+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi Neden Ateşlemez? Kombi Kart Arızası Neden Olur?

15 Aralık 2021
Kombi Neden Ateşlemez? Kombi Kart Arızası Neden Olur?

İçindekiler

Sıklıkla kombilerde gördüğümüz kombi ateşleme sorunu ve kombi kart arızası sorunları kombide iyonizasyon parçasının işlevselliğini yitirmesinden kaynaklıdır. Bununla beraber Kombi neden ateşlemez? sorusunun bir çok farklı sorun ile birlikte de ortaya çıktığı gözlemlenmiştir.

İyonizasyon kombide yandığı ısıyı bildirmekle görevli parçadır. İyonizasyon brülörde oluşan yanmayı kombi elektronik karta alev oluştuğunu aktararak alev alması sağlanır.

Kombi Neden Ateşlemez?

Öncelikle kombinin arızalı olup olmadığı kombiyi tamir edecek kişi tarafından tespit sonucu yerinde anlaşılması gerekir. Tespit sonrası arıza var ise bu arızalar parça değişimi veya parça tıkanıklığı sebebiyle kombi ateşleme sorunu sonucuna bağlı olarak arızanın neyden kaynaklandığı belirlenir. Bir çok müşteride kombi ateşleme yapıyor sonra sönüyor, kombi ateşleme yapmıyor gibi farklı nedenlere bağlı arıza kayıtları vardır. Bu sebeple arızanın asıl sebebini öğrenmek için bir kombi ustası yardımı almanız gerekmektedir.

Kombi Kart Arızası Neden Olur?

Kombir kart arızası neden olur? Sorusunun cevabı kombiden kombiye değişiklik göstermektedir. Kombinize belirli periyotlarda bakım yaptırmanız gerekmektedir. Kombi bakımı yapılmadığında bir çok arızayla karşılaşabiliyoruz. Kombi kart arızası sebebiyle bizlere başvuran bir çok müşteride şu problemlere rastlanmıştır. İs yapma, kurum, sürekli yanma durum ve metal aksamın işlevselliğini yitirmesi gibi sorunlar görünür. Bununla birlikte tıkanıklık veya parça arızası olduğu da gözlemlenmiştir. Az önce bahsettiğimiz iyonizasyon eğer kombi kartına bildirmesi gereken ateşleme görevini yapmıyor ise yine kombi kart arızası sorunu ile karşılaşmanız mümkün.

Kombi Ateşleme Sorunu Çözümü

Biz sizlere kombi ateşleme sorunu çözümü için bir usta çağırmanızı tavsiye ediyoruz. Fakat kombi için bir usta çağırmadan önce sizler yapılacaklar için bilgi edinin. Tespit yapılması gerektiğini söylemiştik parça arızası var ise bu parça mutlaka değişilmelidir. Parça tamiri yapılmaz fakat parçada tıkanıklık var ise bunun çözümü tıkanıklığı temizleyerek giderilir.

Kombi Neden Ateşlemez?
Kombi Neden Ateşlemez

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?