+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi Kurulumu

03 Kasım 2021
Kombi Kurulumu

İçindekiler

Kombi Kurulumu

Kombi tesisatı nasıl çalışır

Kurulumdan önce

En az üç farklı mühendisin tekliflerini karşılaştırarak başlayın.

Bir teklif, ilgili işe bir göz atmak için bir Gas Safe kayıtlı mühendisinin evinizi ziyaret edeceğini içerir. Hangi boyutta kazana ihtiyacınız olduğunu, boru tesisatının değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirleyecekler ve size tam bir fiyat teklifi verecekler. Size teklif vermesi için birden fazla mühendis ayarlayarak, en rekabetçi fiyatı bulma şansınız daha yüksek olacaktır.

Ardından, en iyi teklifi seçmek ve kurulumun gerçekleşmesi için bir gün ayarlamak size kalmış.

Kurulum günü

Geldiklerinde mühendis çalışacakları halıları ve yüzeyleri örtecek. Böylece hiçbir eşyanıza zarar vermez veya kirletmezler.

İlk gün bir powerflush içermelidir . Bu, ısıtma sistemindeki tüm kalıntıları (pas, kireç ve çamur) temizleyecektir. Temizlendikten sonra, sıcak su radyatörlerinizin etrafında tıkanmadan akabilecek ve bu da radyatörleri çok daha verimli hale getirecektir. Bu kendi başına bütün bir günü alabilir.

Benzeri bir kombi değişiminin bir günde yapılabilmesi ihtimali var. Ama uzun bir gün olacaktı. Çoğu kazan değişimi en az birkaç gün sürer. En uzun işler ( bir kazanın taşınması veya tam bir merkezi ısıtma sisteminin değiştirilmesi ) dört gün veya daha fazla sürebilir.

Kazan takıldıktan sonra

Yeni kombinizin kurulumundan sonra, mühendis size kontrolleri nasıl kullanacağınızı gösterecek ve her türlü soruyu cevaplayacaktır.

Ayrıca kazan kılavuzunun arkasında bulunan Bechmark Kontrol Listesini de dolduracaklar. Kurulumcu, garantiyi başlatmak için kurulumu üreticiye de kaydeder. Ayrıca posta yoluyla bir Yapı Düzenleme Sertifikası alacaksınız. Tüm bu bilgileri tuttuğunuzdan emin olun.

Kombinizin gitgide daha fazla tamire ihtiyacı var

Kazanlar yaşlandıkça daha güvenilmez hale gelebilir. Bir mühendisi tamir etmesi için tekrar tekrar aramak, maliyetlerin kısa sürede artacağını görecektir. Yeni bir kazanın ön maliyeti göz korkutucu olsa da, devam eden onarımlardan kaçınarak uzun vadede daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, kazanınız tamamen ölmemiş olsa da, yeniden çalıştırma maliyetinin yepyeni bir kazana yakın olabileceğini görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?