+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi Kış Modu Ayarları Nasıl Yapılır?

19 Kasım 2022
Kombi Kış Modu Ayarları Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Sonbahar ayındayız artık kış yaklaşmaya başladı haliyle Kombi kış modu ayarları nasıl yapılır? öğrenmemiz gerekiyor. Sizlere verimli ısınmanızı sağlayacak kombi kış moduna alma adımlarından bahsedeceğiz.

Bahsedeceğim çözüm yöntemleri herkesin işine yarayacak türdendir. Sadece bazı markalar için değişiklik gösterebilir. Öncelikle şunu belirtmeliyim kesinlikle kombi içerisinde yer alan kazan suyunun değiştirilmesini tavsiye etmiyoruz. İkinci olarak kombi üzerinde yer alan bar göstergesi çok önemlidir. Burada bar değeri 1.5 üzerinde olmalıdır. İdeal seviye 1 ile 2 arasında bir değerdir. Basınç değeri eğer düşük ise kazana su takviyesi yapmalısınız.

İşte bu gibi sorunları anlamamız için kombiyi kış gelmeden kontrol etmemiz gerekiyor.

Bosch Kombi Kış Modu Ayarları

Bosch kombi kış ayarı yapmak isteyenler için harika bir rehberdir. Biz bu kontrolü Bosch Condens 2000 W modelinde deneme fırsatı bulduk. İlk etapta bar göstergesini kontrol etmek amacıyla kombiyi açtıktan sonra petekleri evinizi kaç derecede ısıtıyorsanız o dereceye getirmeniz gereklidir. Çünkü bar göstergesinin hangi seviyeye geldiğini kapalı şekilde göremeyiz. Eğer düşük seviyede ise kazana su takviyesi yapacağız.

  • İlk olarak petek sıcaklığını 50 dereceye getirin.
  • Eğer sıcaklık arttıkça bar seviyesi istediğimizden düşük ise biraz bekleyerek durumu netleştirin.
  • Biraz bekledikten sonra bar seviyesinin düşük olduğuna karar verin.
  • Bar seviyesindeki su basıncı düşük olduğu için yükseltmemiz gerekiyor.

Not: Bar göstergesi basıncını ayda 1 kez mutlaka gözlemleyiniz.

Eğer sizde bu adımları takip ederek bar seviyesinin düşük olduğunu farkettiyseniz kombinizin kazanına su takviyesini yapmalısınız. Kombi bar göstergesi kontrolünü yaparak kışın evinizin ısısını en verimli ve tasarruflu şekilde kullanabilirsiniz. İşte ekonomik şekilde kullanmak için kombi kış modu ayarları kısmının son aşamasında su takviyesi yaparak doğalgaz kombi kış ayarlarını yapmış olacağız.

Bazı sebeplerden dolayı kombi basınç seviyesi yükselmektedir. Peki kombi basınç değeri yükselmesi sebebi nedir?

Düşük Kazan Basıncının Sebebi Nedir? detaylı olarak öğrenmek için şimdi okuyun.

Bosch Kombi Su Doldurma Vanası

Bar göstergesinin düşük olduğunu gözlemleyen kombi sahiplerinin bar göstergesini kış moduna uygun seviyeye getirmeleri için su takviyesi yapmaları gereklidir. Kombi su takviyesi sorunu çözümü çok basittir. Kombi kullanma kılavuzu ile hareket edelim.

Bosch kombi su doldurma vanası kılavuzu bayi tarafından bize daha önceden verilmişti. Sizde kombi markanıza göre kombi su doldurma vanasının nerede olduğunu kılavuzdan öğrenebilirsiniz. Kullanma kılavuzunda kombinizin su doldurma vanasının nerede olduğunu bulabilirsiniz.

Bosch su basma vanası hemen kombinin alt kısmında açarak su takviyesini yapın. Aynı zamanda bar göstergesini kontrol ediniz ve bar göstergesinde bulunan seviyenin arttığını gözlemledikten sonra kapatabilirsiniz. 1.5 seviyesinin daha öncedende uygun seviyede olduğunu söylemiştik.

Kazanç Basınç Göstergesi Nasıl Okunur? Daha detaylı yazımıza buradan mutlaka ulaşın!

Kombi ayarlarını tamamladıktan sonra şimdi evinizin ısı farkını farkettiniz mi? Kombi kış modunu aşamaları ekonimiktir. Aslında evinizin daha az fatura gelmesini sağlamaz ama tasarrufludur. Diğer bir deyişle ayarlar sayesinde konforlu bir şekilde yaşamış olursunuz. Öyleyse sizde hemen kombi ayarlarınızı yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?