+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi ile Odayı Daha Hızlı ve Verimli Nasıl Isıtırsınız?

14 Aralık 2021
Kombi ile Odayı Daha Hızlı ve Verimli Nasıl Isıtırsınız?

Evinizdeki kombi ile odayı daha hızlı ve verimli nasıl ısıtırsınız sizler için bazı tavsiyelerde bulunduk. Bu yöntem ile kombiyi yüksek derecede yakmadan oda nasıl ısıtabiliriz. Her şeyden önce kombiden ve petekten istediğiniz verimi alamıyor iseniz oldukça faydalı bir yöntemden bahsedeceğim. Bu yöntem ile fatura miktarınızı arttırmadan kombi sıcaklığından verim alabilmeniz mümkün.

Öncelikle petekleri ısı ölçümü cihazı ile ilk önce sıcaklığın kaç dereceye yükseldiğini görebilmeniz için peteğin sıcaklığını ölçerek başlayabilirsiniz. Burada ısı ölçümü cihazını sadece petek ısısını test etmek için kullanıyoruz. Yani emin olmak için.

Peki gelelim yöntemimize radyatör üst kısmında bulunan ızgaralara fan koyma yöntemi ile oda içerisindeki ısıyı manuel bir şekilde sağlayabilirsiniz. Burada fan dediğimiz aslında doğru anladığınız gibi bilgisayarlarda kullandığımız üfleme yapan cihazlardan bahsetmekteyiz.

Fan kombi ile odayı daha hızlı ve verimli nasıl ısıtırsınız petek ısıtma çözümü oldukça kolay usta gerektirmez herkesin yapabileceği seviyede bir iştir. Petek içerisinde ısıtılan ısıyı fan odaya verimli bir şekilde dağıtacaktır. Petekleri fan yardımıyla ısıtmak için 3’lü fan almak normal ebatlarda petekler için yeterli olacaktır. Daha büyük bir peteğe sahipseniz daha fazla sayıda fan almanız gereklidir. Üstelik fanların 12 V ile çalıştığınızı bilmenizi istiyorum. Yani bu fanları topladığınızda 1A etmeyecektir.

Fanların kaç W ile çalıştığını öğrenebilmeniz için satın almadan önce sormayı unutmayın. Çünkü burada minimum seviyede elektrik yakmasını istediğimizden düşük olanını seçmek mantıklı olacaktır. Bu yöntem abartılı bir şekilde elektrik yakmaz. Yani oldukça verimli ve kâr edebileceğiniz bir durum ortaya doğuyor.

Görünüm açısından ise fanları ızgaranın içerisine düzgün bir şekilde yerleştirdiğinizde gözükmeyecektir bile. Peteğinizin yakınında bir priz varsa bu evin içinden uzun kablolar oluşmasını engelleyerek önüne geçer.

Biz bu yöntemi test ettik ve 25° gibi bir ısıdan 45° ye yükseldiğini gözlemledik. Burada kombi ısı ölçümü gözle görülür bir kanıt elde etmek için kullanıldı. Eğer evinizde yok ise oda sıcaklığını farklı yöntemler kullanarak test edebilirsiniz.

Kombi ile verimli ısınmak için peteğe fan koymak
Kombi İle Verimli Isınmak İçin Peteğe Fan Koymak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?