+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Baymak Kombi E01 Arızası Kombi E01 Hatası Neden Olur?

20 Aralık 2021
Baymak Kombi E01 Arızası Kombi E01 Hatası Neden Olur?

İçindekiler

Baymak Kombi E01 arızası sorunu yüzünden telaşlanarak ne yapacağınızı eğer bilmiyorsanız merak etmeyin. Baymak kombi E01 hatası çözümünü adım adım anlattık. Fakat kombi E01 sorunu ucu açık bir konudur. Kontrol edecek kişinin yerinde bir çok farklı şekilde kontrol etmesi gerekmektedir.

Baymak Kombi E01 sorunu neden olur aşamasına geçmeden önce kontrol etmeniz gereken bir kaç adımı söyleyelim. Doğalgaz vanası dik bir şekilde açık hale getirdikten sonra hatadan sonraki verimliliği görmemiz için bir kaç test yapalım.

  • Ocağa gelen gaz yeterli mi? 4 ocak gözünü aynı anda yaktığımızda ne kadar yanıyor?
  • Kombi içinde yanan gaz verimli mi yanıyor?
  • Kombi ateşlenmesinde tekrar eden sesler var mı?

Kontrollerimizi yaptık hatayı giderdikten sonra ne kadar verimli yandığına göz atacağız. Kombi hataları bir çok farklı hata kodu ile karşımıza çıkmaktadır. Hata kodlarının anlamlarını hizmet aldığınız kombi kılavuzlarından kontrol ederek öğrenmeniz mümkündür. Bahsettiğimiz hatanın sebepleri sadece baymak kombi kullanan kişiler içindir.

Baymak Kombi E01 Arızası Nedir?

Baymak Kombi E01 arızası genel olarak ateşleme başarısızlığı olarak tanımlanır. Diğer görülen sebepler ise kombi içerisinde, kombi bacasında, kombi ilk bağlanırken yapılan işçilik ve kombiye göre hata değişiklik gösterir. Eğer daha önce kombi arızası sorunuyla karşılaşıp bir çözüm üretemediyseniz bi kombi ustası çağırmanızı öncelikle tavsiye ederiz. Kombi E01 sorununu ekranda gördüyseniz büyük ihtimalle kombide tekrarlayan sesler, peteklere giden sıcaklık, ocağa giden sıcaklık gibi bir çok sorun ile de karşılaşmış oldunuz. Bu sorunun çözümü kombi fişini çıkarıp ters takıldığında düzelecek küçük bir sorunda olabilir.

Yine bir ustanın gelip parça değişimi veya işçilik gerektiren bir sebebi de görülebilmektedir. Peki bahsettiğimiz kombi arızası neden olur?

Kombi E01 Arızası Neden Olur?

Kombi E01 hatalarının bir çok farklı sebebi vardır. Daha öncede söylediğimiz gibi kontrol edecek kişi asıl sebebini öğrendikten sonra arızayı gidermelidir. Baymak kombi E01 hatası sebepleri şu şekildedir:

  • Elektronik kart arızası sebebiyle
  • Kombi ateşlemeyi kesmeyin aynı ses hareketini tekrarlıyor ise
  • Kombi içerisindeki yükselen alev kapağının, kombi kapağı kapatılınca hava alamadığı için yükselmesinden
  • Kombiye bağlı bacamızın yerinden çıkması durumu
  • Kombi ateşleme yapmadığında yine bu sorunla karşılaşılır
Baymak Kombi E01 Arızası
Baymak Kombi E01 Arızası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?