+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Klima Vakumlama İşlemi Nedir?

08 Nisan 2022
Klima Vakumlama İşlemi Nedir?

Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle sitemize hoş geldiniz. Bu gün sizlerin de başlıktan anlayabileceği gibi Klima Vakumlama İşlemi Nedir? bunu sizlere açıklayacağım. Şimdi sizlerin de daha fazla vaktini almadan yazımıza geçelim arkadaşlar.

Klimalar da özellikle soğutma açısından vakumlama yapmak çok önemlidir. İçeri de her hangi bir hava veya nem olursa klima da çamurlaşma ve korozyon gibi istenmeyen eylemler gerçekleşebilir. Yani evimize klima alıyorsak mutlaka boruları vakumlama yapmalıyız. Vakumlama işlemi için vakum pompası gerekiyor ve bazı yan gereçler bulunmalı. İşleme geçmeden önce yağ seviyesini kontrol etmelisiniz. Yağ seviyesi uygunsa ve her hangi bir sorun yoksa gaz manifotlarını kontrol etmelisiniz. Gaz monifotlarının üzerin de basınç ve hava için göstergeler bulunuyor bu bölmelerden takip edebilirsiniz ölçüleri.

Vakumlama işlemi sırasın da gösterge de bulunan kırmızı kısımdan içeride ki hava sıcaklık değerlerini takip edebiliriz. Arada ki bağlantıyı sarı ve mavi olan borular ile bağlıyoruz ve yavaştan vakumlama işlemine geçiyoruz. Vakumlama sayesin de cihazımız daha iyi performans verecek ve ısıtma soğutma gibi işlemleri daha iyi yerine getirecektir. Gaz manifotu ve vakum pompası arasında ki bağlantıyı sağladıysanız yapmanız gereken tek şey işlemi gerçekleştirmektir.

Bir diğer sitemiz olan digimasa da gelip aklınıza takılan soruları sorabilir veya başka bir yazımıza gitmek için anasayfaya geri dönebilirsiniz.

Klima Vakumlama İşlemi Nedir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?