+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Klima Kapasitöri Ne İşe Yarar?

15 Nisan 2022
Klima Kapasitöri Ne İşe Yarar?

Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle sitemize hoş geldiniz. Bu gün sizler ile beraber başlıktan da anladığınız gibi Klima Kapasitöri Ne İşe Yarar? başlıklı yazım ile karşınızdayım. Sizlere ne gibi işlevleri olduğunu ne işe yaradığını anlatacağım. Şimdi sizlerin de daha fazla vaktini almadan yazımıza geçelim.

Klima kapasitörleri elektrik enerjisini depo etmek için kullanılırlar. Her kapasitörün kendine ait deposu ve alabileceği bir alan bulunmaktadır. Kapasitörlerin çok büyük veya çok küçük seçilmesi makinada ısınmaya sebep olur buna dikkat etmeliyiz. Kapasitörler de ölçüm değeri olarak farad birimi vardır değerli dostlarım. Kapasitör de üç adet bağlantı noktası var. Bu noktalar ile klima ile arasında ki bağlantıları kurabiliriz.

Genelde kapasitörler yanlış kaapsitör seçimi, fazla yüklenme, yanlış bağlantı kurma gibi birden çok etken bulunabilir bunu sizler engellemeli ve önüne geçmelisin. Eğer bir arıza bulunuyorsa kapasitörün üstün de şişlik veya kabarma gibi olmaması gereken eylemler olabilir.

Kapasitör de her zaman elektrik birikintisi olduğu için bir tornavida ile kısa devre yaparak içlerini boşaltınız. Bu işlemi yaptıktan sonra ölçü aletini bağlantı noktalarından yardım alarak bağlayabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra nano farad değerini görebilirsiniz.

Klima Kapasitöri Ne İşe Yarar?

Digimas.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?