+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kilitli Kutular Ne Kadar Güvenli?

Kilitli Kutular Ne Kadar Güvenli?

İçindekiler

Emlakçılar, girişimciler ve ev sahipleri aynı şekilde yoğun hayatlara sahiptir ve sürekli olarak günlük faaliyetlerle meşgul olurlar. Evleri gösteriyorsunuz, ticari alanlar kiralıyorsunuz ve aynı anda boş yerleri doldurmak için yeni kiracılar arıyorsunuz. Verimlilik bir metadır ve konu mülklerinizi güvence altına almak olduğunda kilitli kutular değerli varlıklar olabilir.

Bir kilit kutusu , bir mülk sahibi veya emlakçı olmadan insanların bir mülke veya binaya fiziksel olarak erişmesine izin vererek zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir . Bu, her seferinde orada olmak zorunda kalmadan daha fazla kişiye gösterebileceğiniz ve daha fazla satış yapma şansınız olduğu anlamına gelir. Her şey yolunda giderse oldukça iyi bir anlaşma, ancak kilitli kutular güvenli mi?

Kilitli kutu güvenliği çok önemlidir çünkü mülkünüzü asla riske atmak istemezsiniz. On yıllardır, kilitli kutu, anahtarları ve küçük eşyaları korumak için üretildi ve kilitli kutu güvenliğini herkes için birinci öncelik haline getirdi. Kilitli kutuların bina ve ev anahtarlarını saklamak için en güvenli yöntem olup olmadığını belirlemek, aşağıdaki kategoriler aracılığıyla tartışacağımız şeydir:

 • Kilitli Kutu Anatomisi
 • Kilitli Kutuların Faydaları
 • Bypass Yöntemleri
 • çilingir tavsiyesi

Bunlar, kasa güvenliğini tam olarak anlamak ve sizin yararınıza nasıl çalışabileceğini belirlemek için analiz edilmesi gereken önemli kategorilerdir. Ancak ayrıntılara dalmadan önce, birkaç soruyu yanıtlayalım ve kilitli kutular hakkında daha fazla bilgi edelim.

SSS

Kilitli kutular güvenli mi?

Genel olarak, kilitli kutular, anahtarları saklamak için güvenlidir. Şimdiye kadar yaratılmış en güvenli, kusursuz sistem mi? Hayır, bu biraz gergin. Kilitli kutular, bu ürünler düşük kaliteli olduğundan ev veya ofis güvenliği için çeşitli sorunlarla karşı karşıyadır. Yine de kilitli kutular her zaman emlakçılara güvenli olarak pazarlanmaktadır.

Kilitli kasa güvenliği, bir eve veya binaya aksilikler hakkında endişelenmeden uzaktan erişime izin verebileceğiniz noktaya kadar yeterli mi? Elbette! Herkesin, insanların ne kadar erişime sahip olmasını istedikleri konusunda farklı bir görüşü vardır, ancak hiçbir garanti yoktur.

Çoğu güvenlik sorunu ve bu konudaki herhangi bir mülk gibi, her zaman bir miktar risk altındasınız. Herhangi bir günde herkesin başına her şey gelebilir, bu kulağa klişe gelebilir, ama bu çok doğru. Kilit kutuları, daha sonra bahsedeceğimiz diğer güvenlik biçimleri kadar savunmasızdır.

İnsanlar kilitli kutulara girebilir mi?

Evet. İnsanlar kilitli kutulara girebilir. Kilitli kasa güvenliğini iyileştirmek, buna karşı savaşmaya yardımcı olabilir ve hem konut hem de ticari çilingirler korumayı artıracak yardım sağlayabilir. Ancak şu anda, kilitli kutuların, insanların arabalara girmesine veya bir ofis kapısı kilidi seçmesine benzer şekilde ihlallere açık olduğunu bilmelisiniz .

Yeterli hırsı ve ısrarı olan biri hemen hemen her şeye girebilir. Güvenlik endüstrisindeki herhangi biri, ev işgallerinin çoğunun , bırakmaya istekli olmayan insanlar tarafından motive edildiğini söyleyecektir . Güvenlik kameraları, dış aydınlatma, hareket sensörleri veya başka tür caydırıcılar birçok hırsızı geri çevirir.

Öyleyse, bu davranışa karşı koymanın en iyi yolu nedir? Kilit kutusu güvenlik geliştirmeleri, anahtarları ve özellikleri daha iyi koruyabilir. Örneğin, onları nereye yerleştirdiğiniz büyük bir faktör olduğu gibi, kapınızın istenmeyen ziyaretçiler için ne kadar hazır olduğu da bazen bir rol oynayacaktır. Emlakçılar mülkleri gösterirken bu sorunla sık sık karşılaşırlar ve makalenin geri kalanında bunların tümüne gireceğiz.

Kilit kutuları nereye koyulur?

Kilitli kutular geleneksel olarak bir evin, binanın, apartman dairesinin, ofisin vb. ön kapısına yerleştirilir. Bazı insanlar daha fazla gizlilik için eşyaları değiştirir ve arka veya yan kapıları kullanır. Bu genellikle iyi bir fikirdir ve daha fazla koruma sağlar. Ancak bazen bu seçeneğiniz yoktur çünkü mülkün yalnızca bir girişi vardır.

Bu koşullar altında, daha kaliteli bir kasa satın almayı veya başka tür bir güvenlik sistemi kullanmayı düşünebilirsiniz. Lockbox güvenliği, Bluetooth özellikleri ve erişimi daha kolay ve daha kontrollü hale getiren akıllı telefon uygulamaları ile son yıllarda bazı modern gelişmeler kaydetti.

Donmuş bir kilit kutusunu nasıl düzeltirsiniz?

Bu durum herkes için geçerli değildir, ancak soğuk bir iklimde yaşıyorsanız, sıcaklıklar aşırı soğuklara düştüğünde neler olabileceğini tam olarak bilirsiniz. Arabanızın kapısından topluluğunuzdaki yollara ve köprülere, ciğerlerinize solunan havaya kadar her şey donuyor . Basitçe söylemek gerekirse, her şey donar ve kilit kutuları da öyle.

Neyse ki, sorunu çözmenin birkaç yolu var. Bir tornavida veya bir tür metal alet alabilir ve kilit kutusunun açılmasını engelleyen buzu neredeyse bir keski gibi kullanarak parçalayabilirsiniz. Diğer bir seçenek de kilit kutusunu sıcak suyla veya fön makinesi veya ısıtıcı gibi bir tür ısıtma cihazıyla eritmektir. Bu yöntem daha az etkilidir ve kendi zorluklarını sunar çünkü artık dışarısı donarken elektrik gücüne ihtiyacınız vardır.

Donmuş bir kasayı onarmak için en iyi tavsiye, bir alet veya biraz yağlayıcı kullanmayı denemek ve bu işe yaramazsa, mülk sahibiyle iletişime geçin ve sorunu bildirin. Daha sıcak bir gün beklemenin veya ne yaptığını bilen birinin sorunu çözmesini beklemenin zamanı gelebilir!

Kilitli Kutu Anatomisi 

Kilitli kutu güvenliği, kilitli kutunun ne olduğu ve optimum işlev için farklı parçaların uyum içinde nasıl çalıştığıyla ilgili temel bilgilerle başlar. Herkes, kilitli kutuların, anahtarları ve diğer küçük eşyaları, daha sonra veya diğer taraflar için en uygun olan zamanda erişmek amacıyla saklayan az çok metal kaplar olduğunu bilir.

Bir kilit kutusunun mekaniği çok karmaşık değildir. Dış metal kabuk, sağlam olan alüminyum ve alaşımlı çeliğin birleşimidir. Elementlere dayanabilir. Bir kasanın yukarıdan aşağıya doğru etiketleyeceğimiz beş ana parçası vardır:

 • Kelepçe: Kapı koluna veya kapı koluna takılacak kilit kutusunun üst kısmında bulunan ayarlanabilir bir manşet. Bu, yapıyı yerinde tutan ve kilitli bir konumda tutan şeydir.
 • Açma Kolu: Sayısal tuş takımında doğru kombinasyon girildiğinde bastığınız uzun, dar bir düğme. Aşağı bastırmak kilitleme mekanizmasını serbest bırakacak ve sizi eşya gözüne sokacaktır.
 • Sayı Pedi: Belirli bir koda ayarlanabilen, genellikle 4 basamaklı bir kombinasyon olan bir dizi kaydırılabilir sayı. Bu kod doğru bir şekilde girildiğinde, açma kolu etkinleştirilir.
 • Saklama Bölmesi: Kilitli kutunun içindeki diğer küçük eşyalarla birlikte anahtar takımlarının saklanabileceği küçük alan.
 • Hava Koşullarına Karşı Koruma Kapağı: Bu, kasanın tüm ön yüzünü kaplar ve sayısal tuş takımını korur. Kapağı kaldırın, kombinasyona girin ve erişim için açma kolunu itin. Anahtar setlerinin diğer küçük eşyalarla birlikte saklanabileceği kilitli kutunun içindeki küçük alan.

Birbiriyle uyum içinde çalışan bu parçaların tümü, kasa güvenliğini artırmaya yardımcı olur ve onu zorlu bir ekipman parçası haline getirir. Yukarıda listelenen parçalar, kasa yüksek kaliteli metal ve malzemelerden yapıldığında en iyi sonucu verir. Bazı kilitli kutular plastikten yapıldığından ve büyük güvenlik risklerine neden olduğundan, bu her zaman böyle değildir.

Konut çilingirleri , herhangi bir pratik nedenden dolayı plastik bir kilitli kutu kullanmasını asla önermezler. Bu çok büyük bir risk. Ve giriş engeli son derece düşüktür. Basit bir alet takımına sahip olan herkes, kasayı kırabilir veya parçalayabilir ve içeri girebilir. Bu makalenin tonu şimdiye kadar kilitli kutu karşıtıydı, ancak bunun için iyi nedenler var.

Kilit kutuları, özellikle emlak piyasasında onları arzu edilir kılan bazı avantajlar sunar, çünkü daha fazla insanı barındırmaya yardımcı olabilirler. Bu, kendinize sormanız gereken zamandır, daha fazla insana hizmet etmek mi yoksa güvenliğinizi artırmak mı daha faydalı? Doğru dengeyi bulmalısın.

Lockbox Avantajları

Bu mükemmel dengeyi bulmanın bir parçası da iyiyi ve kötüyü bilmektir. İyi olanla başlıyoruz ve kilitli kutuların faydalarını vurguluyoruz. Bunların mutlaka kasa güvenliğinin faydaları olmadığını unutmayın. Kilitli kutuların ticari ve konut ortamlarında yaygın olarak kullanılmasının üç ana nedeni vardır:

 1. Kolaylık
 2. Hız
 3. Ses

Bu kavramların hiçbirinin güvenlikle ilgili işlevleri içermediğine dikkat edin. Şu an için sorun değil, ancak kısa süre sonra buna geri döneceğiz. Emlakçılar ve ev sahipleri, genel iş için daha iyi olan bu üç benzersiz özelliği sundukları için kilitli kutulara bayılırlar.

1. Kolaylık

Kilit kutuları, bina sahibinin şahsen orada olmasını gerektirmediği için bir ton kolaylık ve esneklik sağlar. Diyelim ki, yaşamak istediğiniz mahallede dolaşıyorsunuz ve umut verici görünen bir evin üzerinde satılık bir tabela görüyorsunuz. Emlakçının iletişim bilgilerini kolayca bulabilirsiniz, ancak evi satın almak isteyip istemediğinizi görmek için hemen nasıl içeri girersiniz?

Pekala, mülk sahibinin takdirine bağlı olarak uzaktan erişime izin veren ön kapıya modern kilit kutuları yerleştirilebilir. Bir mobil akıllı telefon uygulaması veya kiralama ofisine ve/veya acenteye telefon görüşmesi gerektirebilir, ancak kasaya hemen erişebilirsiniz.

2. Hız

Kilitli kutuların ikinci çekici özelliği, sizi ne kadar hızlı içeri soktukları. Sadece rastgele bir eve gidip giriş talimatlarını takip etmekle kalmaz, aynı zamanda her şey çabucak gerçekleşir. Telefonunuzda şifreyi veya kilit açma modunu öğrendikten sonra, birkaç saniye içinde kilit kutusuna girebilirsiniz.

3. Hacim

Yeterli zaman ve uzaktan görüntülemelerin büyük bir bölümünü rezerve ederek, emlakçılar ve ev sahipleri daha fazla kişiye daha fazla mülk gösterebilir. Bu, daha hızlı bir oranda daha hızlı bir satış miktarı anlamına gelir. Gelecek için kasa güvenliğini yerinde tutmak için oldukça teşvik edici. Çilingirler ve güvenlik uzmanları saygıyla aynı fikirde olmayacaklardır.

Gayrimenkul sektöründe para kazanmak ile kasa güvenliğini artırmak arasında bulanık çizgiler var. Artık kilitli kutuların faydaları hakkında bilgi sahibisiniz, ancak şimdi bu cihazların suç işlemeye ve mülklere izinsiz girme ve potansiyel olarak mülklerden çalmaya niyetli kişiler tarafından nasıl manipüle edilebileceği konusunda kendinizi eğitmenin zamanı geldi.

Lockbox Bypass Yöntemleri

Kilitli kutu güvenliği, birisinin kilitleme mekanizmasını atlaması ve içeride saklanan anahtarları alması ne kadar kolay olduğu ile tanımlanır. Belki de acemi gözlemciler bunun başarılması zor bir iş olduğunu düşünüyorlar. Ama gerçekte, herkes bunu doğru araçlar ve bilgilerle yapabilir. Ve bazen, suç faaliyetinin kasa güvenliği ile hiçbir ilgisi yoktur.

Hırsızların neler yapabileceğine odaklanmak ve bu sinsi planları nasıl uygulayacaklarını tahmin etmeye çalışmak için çok zaman harcıyoruz. Ancak anahtarı kaybettiğiniz veya şifreyi unuttuğunuz için bir kilit kutusuna girmeniz gerektiği durumlar vardır. Ve bu olduğunda, anahtarsız bir kasa açmanız gerekir .

Bir kilit kutusunu anahtarsız açmak, delme, gözetleme, kesme, kod çözme ve düzeltmeyi içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan birkaç farklı yolla yapılabilir.

Bu kilitli kutu atlama yöntemlerinin cezai veya meşru sebeplerle kullanılmasına bakılmaksızın, başarı olasılığının son derece yüksek olduğu gerçeği hala devam etmektedir. Bu, tehlikeye atılmış kilitli kasa güvenliğine ve bu cihazların mülkünüzü gerçekten kendi başlarına koruyabileceği şeklindeki çok kusurlu fikre eşittir.

çilingir tavsiyesi

Kilitli kutular ve uzak cihazlar, ticari ve konut mülk alanına erişimi genişletmenin popüler yolları olduğundan, ev anahtarlarınızı saklama günleri sona erdi. Ancak bu küçük kutular bazen plastikten veya çok ince metalden yapılır. Hiçbir kapasitede vidalanmadıklarından bahsetmiyorum bile.

Profesyonel çilingirler, hırsızları evinizden veya ofisinizden neyin uzak tuttuğunu ve ayrıca hangi güvenlik ekipmanlarının bir kasayı tamamladığını bilir. Kapı pervazlarının güçlendirilmesi, mülkünüze veya apartman kapısı kilidine , kapı kolunda bir kilit kutusu bulunmasını destekleyecek ekstra bir koruma katmanı ekleyebilir .

Çilingirler , en fazla doğrudan güce dayanacak doğru kapıyı seçmenize bile yardımcı olabilir . Ev sahiplerinin, emlakçıların ve ev sahiplerinin herkesin yararına kullanabileceği ve her yerde kasa güvenliğini artırabileceği, kullanılmayan bir bilgi hazinesi var. Geriye kalan tek şey, önerilen çözümleri uygulama isteğine sahip olmak.

Paraya mal olacak mı? Tabiki olacak. Güvenliği yükseltirken durum her zaman böyledir. Ancak, tüm mülklerinize ucuz kilitli kutular koymak veya önceden uzman tavsiyesi için nispeten küçük bir ücret ödemek gibi daha uygun maliyetli olan nedir? Maddi hasarları onarmak ve çalınan malları güvenilmez kasa güvenliğiyle değiştirmek için sayısız dolar harcayacaksınız.

Bir çilingire danışmak için ek çaba harcamak, evinizi veya ofisinizi gelecekte öngörülemeyen koşullara hazırlayacağından, uzun vadede maliyet tasarrufu sağlayan bir önlemdir. Kilitli kutular günümüzde birden fazla endüstriden insanlar tarafından kullanılmaktadır ve bundan kaynaklanabilecek doğal sorunlar vardır. Çilingirler, kasa güvenliğini artırabilir ve herkesin korunmasına yardımcı olabilir.

Kapanış Düşünceleri 

Bir mülkü nasıl güvence altına alacağınız konusunda her zaman bir seçeneğiniz vardır. Tek bir evrensel yöntem yoktur ve kasa güvenliğinin olası ihlallerle karşılaşmamasını garanti edecek tek bir yöntem kesinlikle yoktur. Bu, asla bir kilitli kutu kullanmamanız gerektiği anlamına mı geliyor? Numara!

Bazı kaliteli kilitli kutu üreticileri, özellikle teknolojik olarak gelişmiş ürünler olmak üzere harika ürünler üretir. Ve profesyonel bir çilingir tarafından gerçekleştirilen özel iyileştirmelerle, mülkünüzü güçlendirebilir ve onların bilgi ve uzmanlıklarını kullanarak kilitli kasa güvenliğini sağlayabilirsiniz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?