+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kilitli Kapılar Hırsızları Caydırır mı?

12 Aralık 2022
<strong>Kilitli Kapılar Hırsızları Caydırır mı?</strong>

İçindekiler

Kilitli Kapılar Hırsızları Caydırır mı?

Ev hırsızlığı, deneyimlemek şöyle dursun, herkesin düşünmek isteyeceği son şeydir. Ancak bir eve sahip olmanın gerçeği, her zaman potansiyel güvenlik ihlali tehdidi olduğu anlamına gelir. Şans eseri, hırsızları caydırmanın, evinizi suç faaliyetlerine daha az elverişli hale getiren belirli yolları vardır.   

Hırsızları caydırmada başarılı olduğu kanıtlanmış bazı yaklaşımlar ilkeldir. Bunda yanlış bir şey yok. Sektör uzmanlarından ve akademik çalışmalardan yakında öğreneceğiniz gibi, basitlik genellikle hırsızları caydırmanın en etkili yoludur. Makale aşağıdaki bölümlere ayrılacaktır:

  • Ön Kapıyı Kilitleme
  • Daha Fazla Hırsız Caydırıcı
  • Çilingir Kiralama

İlk olarak, temel hırsızlık kavramları hakkında sık sorulan bazı soruları yanıtlayarak hırsızları nelerin caydırabileceğinin temelini oluşturalım. 

Ön Kapıyı Kilitleme

Bazen en basit önlemler, en etkili ev güvenlik sistemi olarak işlev görür. Ön kapıyı kilitlemek herkesin bilinçaltına işlemiş bir şeydir. Büyüyen anne babanız tarafından defalarca tekrarlanır. Ve bu, bir ebeveyn olarak çocuklarınıza öğrettiğiniz ilk derslerden biridir – Ön kapıyı kilitlemeden asla evden çıkmayın.

Ancak herkesin zihinsel sorunları vardır ve ön kapıyı kilitlemeyi unutabilir. Bu olduğunda, yapılacak en iyi şey ondan ders almaktır ve bunun tekrar olma ihtimali düşüktür çünkü sonuçların ciddi olduğunu zaten biliyorsunuzdur.

İlave Zorla Girme Önleyicileri 

Ev güvenliği söz konusu olduğunda, ön kapıyı kilitlemek denklemin yalnızca ilk kısmıdır. Ev güvenlik endüstrisinin hırsızları caydırmak için başarılı bulduğu sayısız başka strateji vardır, ancak işte beş ana yöntem:

  1. Dış Aydınlatma
  2. Güvenlik kameraları
  3. Alarm sistemi
  4. iyi komşular
  5. Evcil Hayvanlar 

1. Dış Aydınlatma

Daha fazla dış aydınlatma kurmak, geceleri hırsızları caydırmak için iyi bir yoldur. Ev güvenlik uzmanlarının çoğu, hareket algılama ışıkları veya bir zamanlayıcıya programlanmış ışıklar olsun, dış mekan aydınlatmasının hırsızları caydırmak için güçlü bir strateji olduğu konusunda hemfikirdir.

2. Güvenlik Kameraları

Güvenlik kameralarına yatırım yapmak, bir hırsızın mülkünüzü gözetleme olasılığını azaltırken evinizin güvenliğini sağlamanıza yardımcı olacaktır. Başarılı bir gözetlemenin anahtarı, birisinin günlük aktivitelerini nasıl yürüttüğünü gözlemlemek için yer ve zamana sahip olmayı içerir.

3. Alarm Sistemi 

Alarm sistemleri ile güvenlik kameralarına sahip olmak aynı şey değildir. Evet, kesinlikle ikisine de sahip olabilirsiniz. Ama biri gözetleme sistemi, diğeri ise evinize birisi tarafından izinsiz olarak sızıldığını dış dünyaya bildirmenin bir yolu.

4. İyi Komşular

Komşularınızla ilişkiler kurmak, sosyal olaylardan daha fazlası için yardımcı olabilir. İşler ters gittiğinde birbirinin arkasında olan bir topluluk ortamı yaratmakla ilgilidir. Hırsızları caydırmak söz konusu olduğunda sıkı sıkıya bağlı bir mahalle kendi alarm sistemi gibi davranacaktır.

5. Köpeğe Dikkat Edin

“Erkeğin en iyi arkadaşı” olarak adlandırılma sözleşmesinin bir kısmı, evinizde bir suç işlenirken harekete geçmek ve harekete geçmektir. Ciddiyetle, köpekler hırsızları caydırmada çok etkili olabilir.

Bazı köpek ırkları, bir evi korumak için daha uygundur, ancak tüm köpekler, onları benzersiz bir şekilde mükemmel ev koruyucuları olarak nitelendiren belirli özelliklere sahiptir. Bir köpeği ve bir güvenlik sistemini karıştırabilirsiniz , ancak köpeğinizin etkili bir şekilde kurulması biraz daha zaman alabilir. 

Çilingir Tut 

Yukarıda bahsettiklerimiz, ön kapıyı kilitlemenin yanı sıra hırsızları caydırmaya yönelik yaklaşımların hiçbir şekilde tam listesi değildir. Ancak, gerekli ev güvenlik ayarlamalarını yapmak için doğru yönde başlamanızı sağlayacaktır. 

Uygulamalı deneyime sahip güvenlik uzmanlarından daha fazla bilgi arıyorsanız, bir çilingir çağırmak hırsızları caydırmak için çok değer katabilir. Hırsızları caydırmak için ön kapıyı kilitlemenin faydalarını bir çilingirden daha yüksek düzeyde kimse anlayamaz.

Bir çilingirin evinizin güvenliğini artırmak için sunabileceği uzmanlık ve bilgi miktarı paha biçilemez. Konu evinizi korumaya geldiğinde, hırsızları tam olarak nasıl caydıracağını bilen ve ön kapıyı her seferinde düzgün bir şekilde kilitlemek için kullanılacak donanımı uygulayan bir profesyonel istersiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?