+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kendi Araba Anahtarımı Kesebilir miyim?

Kendi Araba Anahtarımı Kesebilir miyim?

Araba anahtarlarını kesmek, pek çok insanın nüanslarını anlamadığı özel bir beceridir. Doğru ekipmana erişmenin yanı sıra hassasiyet ve teknik deneyim gereklidir. Bu şeyler birlikte mükemmel bir uyum içinde çalışmadan, başarılı bir şekilde araba anahtarlarını kesebilmek imkansızdır.

Evdeki diğer kullanışlı işlerin ne kadar basit olabileceğinin aksine, araba anahtarlarını kesmek zordur çünkü ne yaptığınızı bilmeniz gerekir. Kendi başınıza yapılabilir mi? Elbette! Ancak insanların çoğunun araba anahtarlarını kesmek için biraz yardıma ihtiyacı olacak ve bu, bir otomotiv çilingirini aramak en iyi seçeneğiniz olduğunda.

Kapsamlı bir araba anahtarı kesme hizmetleri kataloğu ile bir oto çilingir en güvenilir seçiminiz olacak olsa da , aslında araba anahtarlarını kesebileceğiniz dört yer vardır:

Araba satış bayiliği
Donanım mağazası
Kendi Garajınız
Otomotiv Çilingir
Dört konumun tümü araba anahtarlarını kesme yeteneğine sahiptir, ancak tartışmanın derinlerine inmeye devam ettikçe, bazılarının daha uygun olduğunu anlayacaksınız. Ve bu tartışmaya başlamadan önce, araba anahtarlarını kesme hakkında iyi bir bilgi temeli oluşturalım.

SSS
Home Depot araba anahtarlarını keser mi?
Evet. Hırdavat mağazaları ve büyük perakendecilerle ilgili yaklaşan ayrıntıları çok fazla bozmadan. Home Depot aslında araba anahtarlarını kesiyor. Ancak, mağazanın ihtiyacınız olan belirli anahtarı kesme yeteneği her zaman garanti edilmez. Daha uzun süredir üretimde olan bir aracın marka ve modeline sahipseniz, Home Depot’un sizin için araba anahtarlarını kesmesi için iyi bir şans vardır.

Ancak araç ne kadar karmaşık ve modern olursa, Home Depot veya diğer perakendecilerin isteğinizi yerine getirme olasılığı o kadar düşük olur. Bu bir şirket olarak onların hatası değil, daha çok bir envanter sorunu. Ve kopyalayacakları bir yedek olmadan bir araba anahtarı yapamazlar. Bu konu hakkında daha sonra daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Çilingirler araba anahtarlarını kesebilir mi?
Arabanızı açacak herhangi bir anahtar bir çilingir tarafından yapılabilir. Profesyonel çilingirler için mevcut hemen hemen her araba anahtarı hakkında bilgi mevcuttur. Bu, çilingirlere, hizmetlerine ihtiyaç duyduğunuz her an araba anahtarlarını kesmek için özel erişim sağlar.

Bir anahtar daha standart hale getirildiğinde işi kolaylaştırır, ancak harika bir çilingir uyum sağlayabilir ve her türden araba anahtarını kesmek için gereken becerilere sahiptir. Ve araba anahtarlarını kesmenin de ötesine geçiyor. Artık geleneksel araba anahtarlarını kullanmayan daha yeni araçlar için transponder anahtarlarını yeniden programlamak , bir otomotiv çilingirinin sunduğu birçok hizmetten biridir.

Araba anahtarlarını kesmek ne kadar sürer?
Deneyimli bir çilingir, araba anahtarlarını birkaç dakika içinde kesebilir. En hızlı yol, önünüzde mevcut bir anahtarla (büyük olasılıkla eldeki bir yedek anahtardan) anahtarınızın bir kopyasını kesmektir. Bu bir seçenek değilse, çilingirler bir koda göre yeni bir anahtar kesebilir.

Kod, aracınızın VIN’inden (Araç Kimlik Numarası) alınır. Biraz daha karmaşık iki yöntem de var. Çilingirler anahtarların kodunu çözebilir veya ateşleme silindirinin kodunu çözebilir . Bu prosedürlerin her ikisi de duruma bağlı olarak daha fazla zaman alabilir.

Araba anahtarlarını kesmenin maliyeti nedir?
Her senaryo farklı olduğu için araba anahtarlarını kesmenin ne kadara mal olacağı konusunda kesin bir cevap yoktur. Aracınızın markası ve modeli önemli bir maliyet faktörüdür ve görevi tamamlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz diğer hizmetleri etkiler.

Anahtar kodlar hakkında biraz konuştuğumuz gibi, karmaşıklaşabilir. Çilingir, kodu almak veya ateşleme silindirini çıkarmak ve bu şekilde almak için tüm kilidi sökmek zorunda kalabilir. Bu yöntemlerin tümü, toplam maliyeti artıran zaman ve emek gerektirir.

Size bir basketbol sahası aralığı sağlamak için, araba anahtarlarını geleneksel şekilde kesmek, sizi yerel bir hırdavatçıda veya bir otomotiv çilingirinde 1,50 ila 4 ABD Doları arasında herhangi bir yere geri getirecektir. Çok basit ve uygun fiyatlı, ancak bir çilingir anahtar kesimler için daha fazla seçeneğe sahip olacak.

Yeniden programlanması gereken transponder anahtarlı modern arabalar çok daha pahalıya mal olacak. Çilingirler yaklaşık 120 dolardan başlıyor ve araba bayileri aynı hizmet için sürekli olarak 150-200 dolardan fazla talep ediyor.

Bazı donanım mağazalarında, mevcut çalışan bir uzaktan kumandadan belirli anahtarlıkları programlamanıza izin veren makineler bulunur. Ancak daha yeni anahtarlık çoğaltma, talebi tamamlamak için bir oto çilingir veya bayilik gerektirecektir.

 1. Araba Bayiliği
  Bir araba anahtarını başarılı bir şekilde kesmek için birçok şeye ihtiyacınız var. Profesyonel ekipmana yıllarca süren eğitim ve finansal yatırımları aşmak için bir bayiyi aramanız yeterlidir. İyi bir müşteri hizmeti almak adına, aracınızı satın aldığınız bayi ile iletişime geçmeniz muhtemelen daha kolay olacaktır.

Araba anahtarlarını değiştirmek için bir bayiyi kullanmanın birkaç nedeni vardır . İlk olarak, bilgileriniz zaten dosyada olacak. İkincisi, muhtemelen yönetimle çalışan bir ilişkiniz var ve bu daha iyi ve daha hızlı hizmet sunmalıdır. Rastgele bir bayiye ulaşır ve onlardan araba anahtarlarını kesmelerini isterseniz, takip etmeye teşvikleri olmaz.

Öncelik sırasına düşersiniz, çünkü sıfır araba veya diğer premium hizmetleri satarak kazanabilecekleri para, araba anahtarlarını kesmekle karşılaştırıldığında aşılmaz olacaktır. Ve genel olarak, bir çilingir yerine bayiye başvurmakla ilgili birkaç sorun var.

Bayi arabaları biliyor olabilir ama çilingirler anahtarları bilir. Herhangi bir mekanik çalışma veya iç teknoloji düzeltmeleri, bayilerin bildiği ve uyguladığı şeydir. Ön camları, arka lambaları ve bujileri mükemmel bir şekilde değiştirebilirler. Ancak anahtarlar söz konusu olduğunda, işlevsel bilgiden yoksun oldukları yer burasıdır.

Araba anahtarlarını düzgün bir şekilde kesmekle ilgili süreçler ve araçlar konusunda gerçek uzmanlığa sahip bir şirketle gitmelisiniz. Otomotiv çilingirlerinin neden araba anahtarlarını kesmek için daha donanımlı olduklarına daha sonra sahip olacağız. Ancak şimdilik, bayiliklerin kârlılıklarına hizmet etmek için çalışan büyük şirketler olduğunu bilin.

Bu yaklaşımda yanlış bir şey yok. Bayilik fiyatları, sıkı politikalara bağlı oldukları için pazarlık için çok az yer bırakacak veya hiç olmayacak şekilde sabitlenir. Bu fiyatlandırma politikalarının uygulanması gereklidir, çünkü bunların kar elde etmelerini sağlamaları gerekir. Her çeyrekte parasal kazançlar görmeyi bekleyen yatırımcılara ve hissedarlara rapor veren otomobil şirketlerine rapor veriyorlar.

Muhtemelen bunun araba anahtarlarını kesmek için içeri girmekle ne ilgisi olduğunu düşünüyorsunuz? Her şey birbirine bağlı ve size araba bayilerinin yukarıdan aşağıya nasıl yönetildiğini anlatıyor. Hem fiyat hem de verim açısından arabanızın anahtarını bir çilingirden aldırmanız daha uygun olacaktır.

 1. Hırdavat Mağazası
  Home Depot, Lowe’s, Costco ve Walmart gibi büyük kutu perakendecileri, onları otomotiv alanında uzman olarak düşünmenizi isterdi, ancak değiller. Belki yeni lastiklere veya motor yağına ihtiyacınız varsa, bunlar uğramak için iyi yerlerdir.

Araba anahtarlarını kesmek için perakende satış yolunu seçerseniz, bir otomobil parçaları mağazasına gitmekten çok daha iyi olursunuz. Sektörde deneyimi ve aşinalığı olan çalışanlarla bir yerde. Advance Auto Parts, AutoZone ve O’Reilly Auto Parts gibi kuruluşlar.

Bu çaptaki mağazalar, araba anahtarlarını kesmekten daha iyi rehberlik sağlayabilir ve daha fazla görevi yerine getirebilir. Ancak, bazı sınırlamalar devam etmektedir. Birincisi, hala fiziksel olarak mağazaya gitmeniz gerekiyor. Bu çok büyük bir sorun olabilir çünkü araba anahtarlarının kesilmesine ihtiyaç duyan bazı kişiler yeni bir set alana kadar araba kullanamazlar.

Bir arkadaşınızı sizi götürmesi için zorlayabilir ya da doğrudan size gelen bölgede bir çilingir arayabilirsiniz. Direkt ve mobil çilingir hizmetleri , kesilmiş araba anahtarına ihtiyaç duyan herkes için en uygun seçenektir. Telefonu açmanız ve bir teknisyenin hızla gelmesini beklemeniz yeterlidir.

Hırdavat mağazaları ve büyük zincir perakendeciler ile ilgili bir diğer sorun, araba anahtarlarını kesmek için kullandıkları işlemdir. Genellikle böyle bir şey olur, vasıfsız bir çalışan yedek anahtarınızı alır ve size yenisini kesmek için otomatik bir makineye koyar.

Yüzeyde, kulağa harika geliyor. Ancak daha derinden analiz edip daha önce gündeme getirdiğimiz bazı kavramları hatırladığınızda, bir anlam ifade etmiyor. Bir anahtar kesme makinesinin işi sizin için tamamlaması garanti edilmez. Arabanızın ateşleme silindirinden anahtar kodunu almanız gerektiğinde, bir mağazanın içindeki bir makine bunu nasıl yapacak?

Çilingirler, işi ilk seferde, tam olarak bulunduğunuz yerde, uygun malzeme ve ekipmanla halletmek için daha uygundur. Bir profesyonele güvendiğinizde araba anahtarlarını kesmek karmaşık olmak zorunda değildir.

 1. Garajınız
  Bazı insanlar arabalarıyla ilgili bir sorun olduğunda yardım almayı reddederler. Bunlar araba püristleri. Oto mekaniği ile ilgili her şeyi seven gerçek otomobil tutkunları. Giysilerine yağ bulaşmasından etkilenmeyen ve lokma anahtarının elindeki hissini sevenler.

Hepimiz böyle birini tanıyoruz ve bu becerileri geliştirmek için ne kadar zaman ve çaba gerektiğini düşündüğünüzde bunu başarmak harika. Ve araba anahtarlarının kesilmesi durumunda, metal keskin, hızlı dönen bıçaklarla kesildiği için süreçte bazı tehlikeler vardır. Bu işlem aynı zamanda havaya birçok metal talaşı da gönderecektir, bu nedenle göz koruması şarttır.

Bu ekipmanın hassas çalışması için gereken beceri miktarı oldukça yüksektir. Ve doğru otomatik makinelere sahip olduktan sonra bile, onları eğitim ve bilgi olmadan yeterince kullanabileceğiniz anlamına gelmez.

Herkes bu tür üst düzey donanıma sahip değildir. Sıfırdan başlamak uygun bir seçenek değil çünkü doğru parçaları elde etmek size binlerce dolara ve bir ton zamana mal olacak. En mantıklı plan deneyimli bir otomotiv çilingir çağırmak olacaktır.

 1. Otomotiv Çilingir
  Araba anahtarlarını kesmek için gidebileceğiniz son yer çilingirdir. Konum burada kullanılması zor bir kelimedir çünkü seyahat etmeniz gereken belirlenmiş bir konum, mağaza, kaportacı veya depo yoktur. İdeal çilingir şirketi, beklemede teknisyenlere sahip olacak ve doğrudan bulunduğunuz yere gitmeye hazır olacaktır.

Yüksek kaliteli araba anahtarı kesme hizmeti sunmak için bir çilingir seçtiğinizde, deneyim ve ustalık kazanırsınız. Ayrıca, birden fazla hizmet sunabilen bir güvenlik uzmanının tüm mevcut bilgilerine de sahipsiniz.

Araba anahtarınızı kesme işlemini gerçekleştirebileceksiniz ve eğer transponder programlamaya veya anahtarlık değiştirmeye ihtiyacınız varsa , bu da halledilebilir. Emrinizde ve şahsen deneyimli bir profesyonele sahip olmak, hizmet talebinize koyduğunuz araştırmanın ötesinde size bir yön verecektir.

Son derece önemli olan araba anahtarlarını kesmek için anahtar kodlarına erişmekten daha önce bahsetmiştik. Profesyonel bir çilingir, ön panelde veya sürücü tarafı kapısının iç kısmında yazılı olan VIN ile anahtar kodunuzu öğrenebilir.

Kod VIN üzerinden bulunamazsa, çilingir kilidi tamamen sökmek zorunda kalabilir. Bu yapılır, çünkü anahtar kodu genellikle kilidin namlusuna damgalanır. Ve daha önce de belirttiğimiz gibi, bazen kodlara ateşleme silindiri üzerinden erişilebilir.

Çilingirlerin kullandığı iki ana anahtar kod türü vardır – ısırıcı kodlar ve kör edici kodlar. Bitting kodları, araba anahtarlarını kesmek için boş bir anahtarda kullanılan belirli sayılardır. Başka bir deyişle, bir arabayı çalıştırabilmelerini veya diğer durumlarda bir kapıyı açabilmelerini sağlayan bir anahtarın küçük kesikleri ve oyukları.

Kör edici kodlar, kılık değiştirmiş ısırıcı kodlardır. Geniş çaplı kod paylaşımını önlemek için yalnızca çilingirlere ve otomotiv uzmanlarına verilen özel bir bilgisayar programı veya çizelgesi gerektirirler. Bunu resmetmenin başka bir yolu da, ısırma kodunu kör edici kodun çevrilmiş versiyonu olarak düşünmektir.

Güvenlik nedenleriyle çoğu araba anahtarında, insanların araba anahtarı bilgilerini korumak için kör kodlar bulunur. Bu, bir çilingir kiralamayı bir seçenekten ziyade bir ihtiyaç haline getirir, çünkü bu kör kodları araba anahtarlarını kesmek için “çevirmek” için gerekli programa sahip olacaklardır.

Anahtar kodunu bulmanın dışında, belki arabanız kilitlidir ve içine giremezsiniz. Çilingirler ayrıca standart araba kilitleme prosedürlerini kullanarak size bu konuda yardımcı olabilir. Kilit açma düğmesine ulaşmaya çalışırken aracınızı çizen meşhur elbise askısı yönteminden bahsetmiyoruz.

Bir çilingirin arabanızda yaptığı her şey, birkaç yıllık iş deneyimiyle desteklenen ustaca bir yaklaşım gerektirir. Yapılan hiçbir şey bir deney veya işe yarayabilecek bir tür irrasyonel fikir değildir. Tüm güvenlik profesyonellerinin alkışlayacağı kanıtlanmış uygulamalardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?