+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kazan Tekliflerini Anlayın ve Karşılaştırın

24 Ağustos 2021
Kazan Tekliflerini Anlayın ve Karşılaştırın

İçindekiler

Kazan Tekliflerini Anlayın ve Karşılaştırın

Eski kombinizi değiştirme zamanı geldi mi? Belki yanıp sönüyor ve komik sesler çıkarıyor ya da sadece daha verimli bir modele geçmek istiyorsunuz . Nedeniniz ne olursa olsun, belirli bir kazana karar vermeden önce muhtemelen birkaç alıntı yapmak isteyeceksiniz. Aşağıda, nasıl fiyat teklifi alacağınız, sürecin neler içerdiği ve birkaç sıraya girdikten sonra nasıl bir fiyat teklifi seçeceğiniz hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Yeni bir kazan teklifi alma

Özellikle her seferinde bir adım atıyorsanız, yeni bir kazan alma sürecinden korkmanıza gerek yok. Aşağıda yer alan ana adımları özetledik, bu nedenle yeni bir kazan almak çocuk oyuncağı olur (ne yazık ki tam anlamıyla değil). 

Bir gaz kazanı teklifi nasıl alınır

Yapmanız gereken ilk şey, Gas-Safe tescilli, uygun niteliklere sahip bazı ısıtma mühendisleriyle iletişime geçmektir. Bunları bulmanın en kolay yolu , bölgenizdeki mühendisler için Gas Safe kaydı üzerinden veya ‘Montajcı bul’ sayfası aracılığıyla Viessmann tarafından eğitilmiş tesisatçılarımıza göz atmaktır .

Önerilerin dışına çıkmayı tercih ederseniz, geçmişte mühendis kullanmış arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle de konuşabilirsiniz.

Mühendisinizi Viessmann aracılığıyla, bir tavsiye yoluyla veya başka bir şekilde seçseniz de, herhangi bir mühendisle iletişim kurmadan önce listelendiğinden emin olmak için Gaz Güvenliği kaydını kontrol etmeniz gerektiğini unutmayın (sadece onların sözüne inanmayın). Web sitesinde, kayıtlı olup olmadıklarını ve niteliklerinin güncel olup olmadığını görmek için bir mühendisi lisans numarasına göre kontrol edebileceğiniz belirli bir sayfa vardır.

İki veya üç mühendis seçmek ve farklı zamanlarda size fiyat vermelerini sağlamak iyi bir fikir olabilir. Fiyatı, bulunabilirliği ve teşhisleri farklı olabileceğinden üç iyi bir sayıdır. Sizin için uygun olan bir saat ve tarihi doğrudan onlarla birlikte ayarlayabilirsiniz.

Bir kazan teklifinden ne beklenir

Uygun kalifiye ısıtma mühendislerinizi bulduktan ve bir teklif düzenledikten sonra, muhtemelen bundan sonra ne olacağını merak ediyorsunuzdur.

Size doğru bir fiyat verebilmek için mühendislerin evinize gelip kombi ve sistemi hızlı bir şekilde incelemesi gerekecektir. Gelmeden önce, özellikle kazanı değiştirmekten daha fazlasını istiyorsanız (bir kazanı taşımak veya bir gaz kazanından başka bir ısı kaynağına geçmek gibi) , onlar için olabilecek bazı soruları düşünmek iyi bir fikir olabilir. örneğin yenilenebilir enerjileri veya elektrikli kazanı içerir).

Buna karşılık, hangi kazanın sizin için doğru olduğunu belirleyebilmeleri için size bazı sorular da sorabilirler. Banyo eklemek, evi genişletmek veya radyatör eklemek gibi gelecek planlarınız varsa, bunların ihtiyacınız olan kazan tipini ve boyutunu etkileyebilir . Doğru kararı verdiğinizden emin olmak için tüm bunlar tartışılmalıdır. Ayrıca size doğru bir kazan teklifi vermelerini sağlayacaktır. Örneğin bir kazanı taşımak, basit bir takas yapmaktan çok daha fazla iş gerektirir ve harcanan süre için size makul bir fiyat verebilmeleri gerekir.

Isıtma mühendisi bu fırsatı, güneş panelleri, akıllı termostatlar ve bir uygulama aracılığıyla telefon kontrollü akıllı kazanlar gibi ek teknolojileri sizinle birlikte çalıştırmak için de kullanabilir. Bunun gibi yukarıdaki teknolojiler, ısıtma sisteminiz üzerindeki kontrolünüzü artırabilir ve çok faydalı olabilir.

Mühendis, size bir fiyat teklifi vermek için yaklaşık 20 dakika ila yarım saat arasında sizinle birlikte olmalıdır. İhtiyaç duydukları her şeyi gördükten sonra, randevunuzdan sonraki birkaç gün içinde bir fiyat teklifi vermeleri gerekir. Alıntıdan memnun olup olmadığınızı ve tartıştığınız her şeyi içerdiğini kontrol etmelisiniz. Örneğin, akıllı bir termostat seçtiyseniz, bu fiyat teklifinde listelenmelidir. Göremiyorsanız, toplam fiyata dahil edilmiş olabilir ve daha fazla maliyet dökümü için mühendisle konuşmak isteyebilirsiniz.

Kazan teklifleri nasıl karşılaştırılır

Tavsiye ettiğimiz gibi, iyi veya rekabetçi bir fiyat aldığınızdan emin olmak için birden fazla yeni kazan teklifi toplamak iyi bir fikirdir. Ancak durum bu olduğunda, hangi teklifi alacağınızı seçmek size kalmıştır ve bu her zaman kolay bir karar değildir. Özellikle hepsi yeni bir kazan için farklı fiyatlar sunan birden fazla kazan üreticisi olduğunda. Peki sahip olduğunuz alıntıları nasıl karşılaştırabilirsiniz?

Alıntıların hepsinin tek bir yerde olması ve daha kolay karşılaştırılabilmesi için hepsini yazmak en iyisi olabilir. Bunu da bir bakışta görebilmeniz için alıntıların neleri kapsadığını (yani kazanın maliyeti, artı kurulum, artı termostatlar gibi ekstralar) eklemek isteyebilirsiniz. Mühendisin müsaitliği gibi ek bilgiler gerekli olabilir.

Senin için neyin daha önemli olduğunu düşün. Örneğin, işi daha hızlı halledebileceğiniz anlamına geliyorsa daha pahalı olan teklifi mi tercih edersiniz yoksa biraz daha bekleyip indirimli fiyat teklifini almaktan memnun musunuz?

Bir kazan teklifi nasıl seçilir

Tüm kombi fiyat tekliflerinizi karşılaştırdıktan sonra, bir karar verme zamanı gelmiştir, ancak size verilen en ucuz kombi teklifini kullanmak her zaman en iyisi değildir. Montajcıdan, ne yapacaklarından, hangi kazanı kuracaklarından vb. memnun kaldığınız sürece en ucuz seçeneği kullanmak kötü bir şey değildir. Fiyat doğru.

Kullanılabilirliği, deneyimi, mühendis incelemelerini ( serbest bir tüccar için bulması zor olabilir, ancak Trustpilot gibi bir yerde daha büyük şirketler için kazan incelemeleri bulabilmeniz gerekir ), uzmanlıkları (yani elektrikli kazanları kurmak için kalifiye olup olmadıklarını) dikkate alın , örneğin), kararınızı verirken konum ve daha fazlası.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?