+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kazan montajı – Tüm sorularınız cevaplandı

20 Ağustos 2021
Kazan montajı – Tüm sorularınız cevaplandı

İçindekiler

Kazan montajı – Tüm sorularınız cevaplandı

Kombiniz evinizde en çok kullanılan cihazlardan biridir. Haftanın 7 günü, günde 24 saat sıcak suyunuzu ve ısıtmanızı sağlayan bir kombi gereklidir – ve bir noktada yeni bir kazan takmanız gerekecektir. 

Yeni kazan kurulumu söz konusu olduğunda çoğu insan için birçok soru vardır . Bu yazıda, en sık sorulan sorulardan bazılarına bakacağız.

Bir gaz kazanı ne kadar sürer?

Tıpkı bir araba gibi, bir gaz kazanının ne kadar dayanacağını bekleyeceğiniz konusunda kesin ve hızlı bir kural yoktur. Kullanım ömrü, kullanım miktarı, marka ve model, ne sıklıkla servis yapıldığı, ne kadar iyi kurulduğu ve daha fazlası gibi birçok faktörden etkilenir . 

Bir kılavuz olarak, tipik bir gaz kazanının 15 yıl civarında dayanması beklenebilir, ancak bu sadece kaba bir tahmindir. Çoğu durumda, acil bir gereklilik haline gelene kadar beklemek yerine, yeni bir gaz kazanının kurulumunu önceden planlamaya başlamanız önerilir.

Önceden planlamak

Kombi değişiminizi önceden planlamak , mevcut bütçenin yanı sıra enerji tasarrufu ve verimlilik gibi önemli hususları da hesaba katmanızı sağlayacaktır. Hangi kazanların en uygun olabileceğini belirlemek için mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmaya değer . Artık modern teknolojiye daha fazla yatırım yapmak, uzun vadede önemli tasarruflar sağlayabilir.

Ayrıca, kazan teknolojisinin son birkaç yılda o kadar çok geliştiğini ve enerji tasarrufu teknolojisinin sunduğu artan verimlilikten yararlanmak için kazanınızı başlangıçta planlanandan daha erken yükseltmeyi düşünmenizin sizin yararınıza olabileceğini akılda tutmakta fayda var.

Kombimin değiştirilmesi gerekip gerekmediğini nasıl anlarım?

Kombi değişiminin gerekli veya yakın olduğuna dair birçok işaret vardır ve bunların çoğu, tamamen çalışmayı durdurmadan çok önce tespit edilebilir. En belirgin işaretlerden biri, elbette, kombiyi sürekli tamir ettirdiğiniz anlamına gelen sık arızalardır . Bu durumda, sadece yeni bir kazan ile değiştirmeyi seçerek uzun vadede gerçekten tasarruf ettiğinizi görebilirsiniz . Başka bir işaret, kazanı yeniden başlatmanız gerektiği veya size istediğinizden daha pahalıya mal oluyorsa.

Evinizi sıcak tutmakta zorlanıyorsanız veya suyunuz yeterince sıcak değilse, kombi değiştirme zamanının geldiğine dair diğer yaygın göstergeler de vardır. Bu, kombinizin artık gerektiği gibi çalışmadığı veya ihtiyaçlarınız için artık yeterli olmadığı anlamına gelebilir. Her iki durumda da, bir değiştirme iyi bir seçenektir.

Son olarak, kombinizden ses geliyorsa, bu aynı zamanda yenisiyle değiştirileceğinin de bir işareti olabilir.

Bir gaz kazanı kurulum maliyeti ne kadardır?

Her ev benzersiz olduğundan ve farklı hanelerin ihtiyaçları farklı olduğundan, kazan değiştirme maliyeti söz konusu olduğunda herkese uyan tek bir cevap vermek mümkün değildir  . Yeni bir kombi yaptırmak istediğinizde, maliyetler söz konusu olduğunda düşünülmesi gereken iki şey vardır – kazanın kendisinin fiyatı ve uygun şekilde eğitilmiş bir mühendis tarafından kurulmasının maliyeti. Birleşik Krallık yasaları, tüm gaz kazanlarının Gaz Güvenliği kurallarına ve düzenlemelerine uygun olarak kurulmasını gerektirir ; bu, bunun sizin yapabileceğiniz bir şey olmadığı anlamına gelir.

Kurulum maliyetini etkileyebilecek faktörler, mevcut bir kombiyi aynı lokasyonda muadili ile değiştirmeyi veya yeni bir lokasyonda yedek bir kombi takmayı isteyip istemediğinizdir. Mevcut sisteminizden tamamen farklı bir şey seçmeyi seçtiyseniz, bunun kurulum maliyeti üzerinde de etkisi olacaktır.

İlgili olarak kazan kendisinin fiyatı, bu tür tipi ve gibi etkenlere bağlıdır boyutu vb kazan, teknoloji ve özellikler, ve sadece doğru zamanda kurulabilir soruşturma .

Kazan montajı ne kadar sürer?

Bu, büyük ölçüde, kurulum maliyetiyle ilgili olarak daha önce ana hatlarıyla belirtilen aynı faktörlere bağlı olacaktır, ancak bir kılavuz olarak, doğrudan mevcut boru tesisatına bağlanan benzer bir değiştirme için bir benzeri tek bir günde monte edilebilir. Herhangi bir nedenle mevcut sistemde değişiklik yapılması gerekiyorsa veya sistemin güçlü bir şekilde yıkanması gerekiyorsa, kazanın kurulumu genellikle 1-3 gün arasında sürebilir.

Son olarak, ısı pompası gibi alternatif bir sistem kurmayı seçtiyseniz, özel durumunuza bağlı olarak, yapılması gerekebilecek sondaj gibi ek çalışmalara izin vermek için 3-5 güne kadar beklemeniz gerekebilir.

Ne tür bir kazana ihtiyacım var?

Birleşik Krallık’ta en yaygın kazan türü bir kombidir. Bu, hem ısıtma hem de sıcak su sağlayan tek bir ünitedir. Doğrudan şebekeden çalışır ve isteğe bağlı olarak sıcak su üretildiği için herhangi bir su depolama tankı gerektirmez . Kombiler gazlı veya elektrikli olabilir ve küçük ve ortalama evler için idealdir.

Daha büyük haneler, aynı anda kullanımda olması muhtemel birden fazla banyosu olanlar veya güçlü duşlar veya hızlı akan banyolar isteyen haneler, birden fazla olduğunda daha dengeli bir besleme sunabilen bir sistem kazanı olarak bilinen bir alternatif ile daha uygun olacaktır. sıcak su talebi.

Kazan tipinin yanı sıra, daha yüksek enerji verimliliği gibi sahip olmak istediğiniz diğer faktörleri veya bunlardaki akıllı kontroller gibi ek işlevsellikleri göz önünde bulundurun, hepsi kazan seçiminizi etkileyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?