+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ISI POMPAM NEDEN İÇ MEKANDA SU SIZDIRIYOR?

13 Eylül 2021
ISI POMPAM NEDEN İÇ MEKANDA SU SIZDIRIYOR?

İçindekiler

ISI POMPAM NEDEN İÇ MEKANDA SU SIZDIRIYOR?

Isı pompanızın içeride su sızdırdığını fark ederseniz, düzgün çalışmadığını ve biraz bakıma ihtiyacı olduğunu bilirsiniz. Isı pompanıza veya evinize daha fazla zarar gelmesini önlemek için sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmelisiniz. İlk adımınız, uzaktan kumandanızı kullanarak ısı pompanızı kapatmak olmalıdır. Sızdıran bir iç ünitenin birkaç yaygın nedeni vardır. Ekipmanı tamir ettirebilmeniz için hangi sorunla karşılaştığınızı anlamak önemlidir.

 evinizi yeniden daha verimli bir şekilde ısıtmaya ve soğutmaya başlamak için.

SIZDIRAN ISI POMPASIYLA İLGİLİ GENEL SORUNLAR

Kirli Isı Pompası Bobini

Isı pompası sızıntınızın kaynağı

kirli bir bobin kadar basit olabilir. Ünitenizde, havadaki yoğuşmayı gideren ve ardından ısı pompanızdan tahliye eden bir soğuk evaporatör bobini vardır.

. Bu serpantin kirlenirse, boşaltma işlemine müdahale edebilir. Nem gidere gitmek yerine evaporatör bobininizden akabilir ve bir sızıntı oluşturabilir. Buradaki çözüm, kapsamlı bir temizliğe ihtiyacı olup olmadığını anlamak için ısı pompanızın profesyonel bir incelemesini yaptırmak kadar kolaydır.

Donmuş Evaporatör Bobini

Soğutucu seviyeniz çok düşükse evaporatör bobini donabilir. Isı pompası sistemlerindeki düşük soğutucu, sisteminizin içinde buz birikmesine neden olabilir. Buz eridiğinde, ısı pompanızdan su sızdığını görebilirsiniz. Donmuş serpantinler, ısı pompanızın işini verimli bir şekilde yapmasını engeller, bu nedenle ısı pompanızdan akan suya ek olarak enerji faturanızda bir artış fark edebilirsiniz. Profesyonel bir ısı pompası teknisyeni buzu çıkarabilir ve daha fazla sorunu önlemek için kanalsızınıza soğutucu ekleyebilir.

Yoğuşma Tahliye Tıkanması

Isı pompaları doğal olarak havadaki nemi toplar ve bir yoğuşma tahliye sistemi aracılığıyla dışarı atar. Zamanla, bu tahliye kir, yosun veya diğer döküntülerin birikmesiyle tıkanabilir. Drenaj tıkandığında, ısı pompanızda su birikecek ve diğer yerlerden sızmaya başlayacaktır. Hatta tahliye tıkandığında ısı pompanız kapanabilir. Profesyonel bakım bu sorunu çözecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?