+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ISI POMPAM NEDEN DEVRE KESİCİYİ AÇIYOR?

11 Eylül 2021
ISI POMPAM NEDEN DEVRE KESİCİYİ AÇIYOR?

İçindekiler

ISI POMPAM NEDEN DEVRE KESİCİYİ AÇIYOR?

Mini bölünmüş ısı pompaları

ısıtma ve soğutma için en son teknoloji çözümlerdir, ancak yine de zaman zaman sorun yaşayabilirler.

. Bir ısı pompası, şalterleri açmaya devam ettiğinde, sorunun özüne mümkün olduğunca çabuk ulaşmak önemlidir. Birincisi, çalışan bir ısı pompası olmayan bir ev aceleyle rahatsız edici olabilir, bu nedenle servisi mümkün olan en kısa sürede eski haline getirmek iyidir. Ayrıca, sorun pahalı hasarlara ve hatta güvenlik risklerine neden olacak kadar ciddi olabilir.

KANALSIZ ISI POMPALARININ BAZI SORUNLARI NELERDİR?

Kanalsız ısı pompası sahiplerinin karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri, açılmayan veya açık kalmayan bir sistemdir. Bazı durumlarda, bu sorun servis çağırmadan kolayca çözülebilir. Ev sahipleri, sorunu teşhis etmek ve profesyonel ısı pompası onarımına ihtiyaç duyup duymadıklarını belirlemek için bir dizi sorun giderme tekniği uygulayabilir. Isı pompası sorunlarının yaygın nedenleri arasında şunlar bulunur:

  • Kullanımı önlemek için kilitlenen ısı pompası üniteleri
  • Sigortaları atmış elektrik panoları
  • Devreye giren acil durum kapatma anahtarları
  • Dış ünitede tetiklenen bir sıfırlama düğmesi
  • Termostatta yanlış ayarlar
  • Kapalı konumda devre kesiciler veya atmış devre kesiciler

Tüm bu olasılıklar arasında, ev sahiplerinin ısı pompalarıyla ilgili en sık karşılaştığı sorunlardan biri de devre kesiciler. Isı pompasına giden elektriği kesmek için devre kesiciyi kapatmayı ve bir dakika sonra tekrar açmayı deneyin. Bu, ısı pompanızı tekrar çalışır duruma getirmek için yeterli değilse, her klimaya ihtiyaç duyduğunuzda kesiciyi açıp kapatmak yerine sorunun köküne inmeye çalışın.

Bazı durumlarda çözüm, termostatın doğru konumda olduğundan emin olmak kadar kolay olabilir. Termostat düzgün bir şekilde yapılandırılmışsa ancak sisteminiz hala başlamıyorsa, dış ünitenizdeki sıfırlama düğmesine basarak işlevi geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir acil durum anahtarının devreye girip girmediğine bakın, çünkü bu daha ciddi bir soruna işaret edebilir.

KANALSIZ ISITMA SİSTEMİ ONARIMI

Isı pompanız devre kesicileri tekrar tekrar atıyorsa, temeldeki elektrik sorununu çözmek için bir profesyonel bulun. Ekibimiz sorunları teşhis etmek ve çözmek için eğitilmiştir ve profesyonellerin kanalsız ısı pompanızı onarmasına izin vermek çok daha güvenlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?