+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

İş Lokavtını Önlemenin 5 Yolu

İş Lokavtını Önlemenin 5 Yolu

İçindekiler

İş Lokavtını Önlemenin 5 Yolu Çalışanları yönetirken riski sınırlamak, ticari iş sektöründeki insanları başarılı kılan günlük rutinin bir parçasıdır. Verimliliği artırmak için her zaman işlerin her zaman olabildiğince sorunsuz çalışmasını istersiniz. Ancak beklenmedik bir iş kilitlenmesi meydana geldiğinde ne olur?

Bir işletme en yüksek performansta çalışmıyorsa, bunun her zaman bir nedeni vardır. Ofis dışında kalmak, halihazırda çalışmakta olan bir önleme planı olmadan işletmenizin karşılaşabileceği bu büyük aksiliklerden biridir. Şirketleri ticari güvenliklerinin durumuna çok dikkat etmeye zorlayan bu gibi durumlardır .

Ofis dışında kalmak da tahmin edebileceğiniz bir şey değil. En uygunsuz zamanda gelebilir ve bu yüzden bir plana ihtiyacınız var. İşte bir iş lokavtını önlemenin beş yolu:

  1. Yedek anahtarlar
  2. Çalışan Rehberi
  3. Erişilebilir Araçlar
  4. Güvenlik Bütçesi
  5. Ticari Çilingir

Bazen ofis binası kilitlenmeleri tamamen önlenebilir değildir, ancak bu kapsamlı liste sizi her koşula hazırlayacaktır. Ancak listeye başlamadan önce, ofisinize kilitlenmeyle ilgili bazı önemli soruları yanıtlayalım.

SSS

Kilitli bir ofis kapısının kilidini nasıl açarsınız?

Ofisin kilitlenmesi durumunda, kilitli bir kapının kilidini açmanın birden fazla yolu vardır. En kusursuz yol, özellikle ticari bir çilingir olan birini aramaktır . Bir profesyonel, işletmenizin mevcut güvenliğini analiz edebilir ve onu güçlendirmenin yeni yollarını bulabilir.

Bu, sizi ofis dışında kalmak gibi zorlu durumlardan kurtarmayı içerir. Ancak birini aramak için zamanınız yoksa ve kapıyı atlamanız gerekiyorsa, ofis kapı kilidi seçerken kullanmanız gereken birkaç şey var :

  • yağlayıcı
  • Kilit Açma Araçları
  • Takım Yerleştirme

Deneyimsiz bir kilit seçici zor zamanlar geçirecektir çünkü kilit açma hassas bir dokunuş gerektirebilir. Hatta bazıları bunu ustalık gerektiren bir sanat formu olarak kabul ederdi. Bu nedenle ticari bir çilingirle iletişime geçmek genellikle en iyi seçenektir, ancak bir acemi tarafından da yapılabilir.

Her alet düzgün kullanıldığı ve doğru miktarda basınç uygulandığı sürece, bir amatörün bir ofis kilidi seçmesi mantıklıdır. Daha sonra, iş kilitlemeleri için belirli araçların nasıl kullanıldığına daha derinden dalacağız.

Bobby pimli bir kapıyı açabilir misin?

Bobby pimleri son derece çok yönlüdür ve genel ev eşyalarından doğaçlama kilit açma araçları yapılabilir. Bobby pimleri ve ataşlar, özellikle anahtarsız bir kapının kilidini açarken , kilit açma gereksinimlerinize uyacak şekilde bükülebilir .

Ancak, tüm inancınızı bir bobin pimine emanet etmek akıllıca değildir. Kilit açma söz konusu olduğunda, bir kilidin parçalarına ve bu parçaların birbiriyle bağlantılı olarak nasıl çalıştığına aşina olmanız gerekir. Bu, kapı kilitleriyle çalışmak için harcanan deneyim ve saatler gerektirir.

Ofisinize kapatılmak, kulağa ne kadar aşağılayıcı gelse de, herhangi bir pratik yapmadan kilidi açmaya çalışırsanız daha da kötüleşecektir. Daha fazla zaman kaybedecek ve bazı durumlarda çalışmak zorunda olan ve işyeri lokavtına uğramayı hak etmeyen çalışanların geçim kaynaklarından fedakarlık edeceksiniz.

Ofis binamda kilitli kaldığımda kimi aramalıyım? 

Cevap çok basit, ticari bir çilingir. Elbette, bir iş lokavtını çözebilecek tanıdığınız başka insanlar da var. Belki de heyecan arayan bir çalışanınız var ve sizi pencereden tırmanıp içeriden herkes için kapıyı açabileceğine ikna etmeye çalışıyor.

Bunlar daha riskli çözümler. Birincisi, bir iş lokavtı sırasında yapmak istediğiniz son şey birini tehlikeye atmaktır. Binayı ölçeklendirmek veya bir pencereyi kırmak birine zarar verme potansiyeline sahiptir. Ve sorunu çözmek için kullanışlı olduğunu düşündüğünüz bir arkadaşınızı veya birini aramak, yalnızca başarısız olduklarında daha fazla zaman kaybetmenize neden olur.

Bu nedenle ticari bir çilingirle görüşmek mantıklı bir çözümdür. Sadece sorunu çözmekle kalmazlar, aynı zamanda gerekli tüm araçlar ve uzmanlıkla ofisinize gelirler. Orada ofisinizin dışında kilitli durmak sinir bozucu, ancak sorunu kendi başınıza çözmek sizin sorumluluğunuzda olmak zorunda değil.

Bir iş lokavtı acil bir durum mu?

Kesinlikle. Ofis dışında kalmak, diğer durumlar kadar kolay bir acil durum olabilir. Bu, işletmenizin yangın veya şiddetli hava koşulları gibi acil tehlikelerle karşı karşıya olduğu anlamına gelmez. Bu daha çok bir rahatsızlıktır ve ticari faaliyetlere ve kârlılığınıza müdahale edecektir.

Ama her durum farklıdır. Belki ofis binanız, arabaların ve müşterilerin sürekli geçiş yaptığı bir otoyolun veya park yerinin yanındadır. Çalışanlarınızın trafiğe ve araçlara maruz kalması güvenlik tehlikesi oluşturabilir.

Ya da belki büyük bir binada üst katta çalışıyorsunuz ve bir iş lokavtı, bir grup insanın acil çıkışları ve asansörleri engellemesine neden olabilir. Buna sahip olamazsınız ve bazı şirketlere güvenlik protokollerini ihlal ettikleri için atıf yapılır.

Mesele şu ki, ofis dışında kalmayı her zaman acil bir durum olarak görmelisiniz. Panik yapmak ve olayları abartmak değil, durumu dengeli bir şekilde ele almak ve net kararlar vermek. Bu makalenin geri kalanı, size bir iş lokavtından tamamen nasıl kaçınacağınızı öğretmeyi amaçlamaktadır.

1. Yedek Anahtarlar

Bir işyerinin kilitlenmesini önlemenin en basit yolu, her zaman yedek anahtarların elinizin altında olmasıdır. Her işletme sahibinin yanında her zaman bir yedek anahtar seti ve araç, ev, kasa, kasa vb. diğer yerlerde muhtemelen birden fazla set olmalıdır.

İşletmenin diğer denetçileri veya ortak sahipleri de yedek anahtarlara sahip olmalıdır. Güvenilir çalışanlar aynı zamanda yedek anahtar bulundurma konusunda da iyi insanlardır çünkü herkes ofis dışında kaldığında onlara her zaman güvenebilirsiniz.

Daha büyük kurumlar, çoğunlukla çalışanlarının yedek anahtar taşımasını istemez. Benzer şekilde, bu şirketler, bir bireyin şirket içindeki konumu ve sorumluluğuna dayalı olarak erişimi kısıtlar. Bunlar, işi korumak için kurumsal sektörde standart güvenlik prosedürleridir.

Bu, çoğu şirketin farklı sınırlı giriş seviyeleri için bir ana anahtar sistemi kullanacağı yerdir . Bir ana anahtar sistemi, iki veya daha fazla anahtarın bir kilidi açmasına izin verir. Örneğin, bir mülk yöneticisi bunu kullanabilir çünkü bir kiracının anahtarı komşunun kilidinde değil kendi kilidinde çalışır. Ardından, mülk yöneticisinin her ikisinde de çalışan bir anahtarı olacaktır.

Ancak işyeri kilitlenmelerini önleyen bir ana anahtar sistemi yapmak için aynı marka ve modeldeki kilitlere ve anahtarlara ihtiyacınız var. Ayrıca, farklı insanlar taşındığında bu kilitleri yeniden anahtarlamanın bir yoluna ihtiyacınız olacak. Emrinizde ticari bir çilingir bulundurmanın iyi bir fikir olmasının bir başka nedeni!

Küçük işletmeler için ana anahtar sistemleri pek mantıklı gelmeyebilir. Sadece birkaç kişiye yedek anahtar dağıtabilecekken, bir ana anahtar sistemi kurmak zaman ve paraya değmez. Yine de bu anahtarları kime dağıttığınız konusunda dikkatli olmalısınız çünkü yedek anahtarları ne kadar çok dağıtırsanız, güvenlik ihlali yaşama şansınız da o kadar artar.

2. Çalışan Rehberi 

Bu oldukça açık görünebilir, ancak her çalışanın iletişim bilgilerine sahip olmak, bir iş lokavtı sırasında büyük bir varlık olabilir. Dışarıdan erişimi olan biri, herkes açıklanamaz bir şekilde ofis dışında kaldığında her zaman beklemede olmalıdır.

Daha büyük şirketler, yönetilmesi gereken daha fazla insan olduğu için herkesin iletişim bilgilerini toplamakta zorlanabilir. Ulaşabileceğiniz birkaç çalışan olmasına rağmen, bunların çoğu bir iş lokavtını çözmede hiçbir yardım sağlamayacaktır. Süpervizör olmayan bir pozisyona sahiplerse, ofisten kilitlenmelerini önlemek onların sorumluluğunda değildir.

Binanın içinde başka çalışanlar varsa, bir çalışan dizini bir iş lokavtına karşı en iyi önlem olabilir. Dikkatlerini çekmek için arayabilir ve ofis dışında olduğunuzu bilmelerini sağlayabilirsiniz. Belki de şu anda yerde bulunan tek kişi sizsiniz, bu durumda anahtarı olan başka bir çalışanı aramanız gerekecek.

İşçilere vardiyalarından önce veya izin günlerinde ulaşamazsanız bu çalışmayabilir. En kötü senaryo, anahtarı olan tek kişi olduğunuz zamandır. Bu, seçenekleri çok sınırlı hale getirir ve esasen o zaman yapılacak tek şey bir çilingir çağırmaktır.

3. Erişilebilir Araçlar

Daha önce de belirttiğimiz gibi, belirli araçlar bir iş kilitleme sırasında çok yardımcı olabilir. Ancak, bu yaklaşımı benimsemeden önce iki ön koşul vardır. İlk olarak, bu araçlara erişmeniz gerekir. İkincisi, onları doğru kullanmayı öğrenmelisiniz.

Bir alet ancak onu kullanan kişi kadar faydalıdır. Ofis dışındayken bir miktar deneyime ve hassas bir dokunuşa ihtiyacınız olacak. Mevcut kapı kilitlerine kesinlikle zarar vermek istemezsiniz çünkü bu sadece ileride güvenlik sorunları yaratacak ve ekipman için daha fazla paraya mal olacaktır.

İhtiyaç duyacağınız iki temel araç gergi anahtarı ve penadır. Ancak bundan önce, kiri veya tozu temizlemek için kilide biraz yağlayıcı püskürtün. Seçim seçenekleri için tel tokalar ve ataşlar kabul edilebilir, ancak bunların güvenilir olmadığı konusunda önceden uyarılmalıdır.

Kusurlu araçları kullanırken iş kilitlemenizi çözmek çok daha zor olacak. Tekniğiniz kusursuz olabilir ve doğru seçimi yapmadığınız için işe yaramaz. Silahları kilitle bu teknik için daha uygundur ve çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Başlamak için, gergi anahtarını kama yolunun üstüne veya altına sokmak isteyeceksiniz. Ardından kilidi açmak için döndüğü yöne çevirin. Sonraki, kilidin önü ve arkası arasında yaklaşık bir dakika boyunca hızlı ve tekrar tekrar ileri geri hareket etmek için seçiminizi kullandığınız yerdir. Her şey yolunda giderse, gergi anahtarını bir anahtar gibi çevirmek kapının kilidini açmalıdır. 

Kilit takozları, bir kapı kilidini atlamak ve ofis dışında kilitli kalma durumuna yardımcı olmak için kullanabileceğiniz başka bir araçtır. Şim, yaylı bir kilidi geri çekmek için bir yarığa kayan ince bir malzemedir. Çok kırılgan olmadan dar ve esnek olmalı, yoksa çalışmaz.

Şimi, tutamağın biraz yukarısındaki kapı boşluğuna yerleştirmeniz yeterlidir. Ardından, mandal cıvatasını yakalamak için şimi aşağı kaydırmanız gerekecektir. Yakalandığında, aynı anda şimi çıkarın ve kapıyı iterek açın.

Şim önleyici korumalara sahip sürgülerde veya mandallarda parlamanın çalışmadığına dikkat etmek önemlidir. Ofis kapınız bir gizlilik kilidi , standart anahtarlı kapı kolu veya düşük güvenlikli asma kilit ile güvence altına alınmadıkça, kilidi açamazsınız.

Bu iki yöntemden biri işe yararsa, iş kilitlenmeniz çözülür ve bir dahaki sefere aynı adımları tekrarlamanız gerekir! Ama o kadar şanslı değilseniz ve başarısız olduysanız, ticari bir çilingir muhtemelen en iyi hareket tarzınızdır. Başarısız olmakta utanılacak bir şey yok. Söylediğimiz gibi, mükemmel bir teknikle bile bunun meydana gelmesinin birçok nedeni var.

4. Ofis Güvenlik Bütçesi

İşyeri kilitlenmelerinden kaçınmak, bir ofis güvenlik bütçesi ile finansal olarak hazırlanarak şirketinizin uzun vadeli planlamasının bir parçası olabilir . Birçok ticari işletme, genellikle bir güvenlik bütçesinin önemini ve ofis dışında kalmaya nasıl yardımcı olabileceğini gözden kaçırır.

Neye mal olacağı konusunda genel bir fikre sahip olduğunuzda, işletmeniz güvenliği mümkün kılmak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olacaktır. Sonuçta, bir şeyleri denemek için daha az para ve zaman harcayacaksınız çünkü zaten her şeyin haritasını çıkarmışsınız. Bu, ihtiyaç duymayabileceğiniz çeşitli güvenlik giderlerini ortadan kaldırır.

Bir işyeri kilitlenmesini önlemek için, güvenlik bütçenizin yedek anahtar yapmayı, kilit açma için doğru araçları edinmeyi ve ticari bir çilingir kiralamak için bir ek fonu içermesi gerektiğini biliyorsunuz. Bütçe, bunların hepsini veya belki sadece birini içerebilir. Bu, işinizin ofis dışında kilitli kalmamak için neye ihtiyacı olduğunu düşündüğünüze bağlıdır.

Ve bir güvenlik bütçesi, iş kilitlerini önlemekten daha fazlasını yapabilir. Zorla eve girme, doğal afet, çalışan kazası veya diğer öngörülemeyen olaylar gibi acil durumlar için kaynak ayırabilir. Bir güvenlik bütçesi ile işletmenizin sorunsuz çalışmasını kolaylaştırabilirsiniz.

5. Ticari Çilingir

Sonunda, her durum için işe yarayan bir iş kilitleme çözümüne ulaştık. Günün hangi saati olursa olsun veya ofise kaç kişinin girmesi gerektiğine bakılmaksızın, ticari çilingirler işi halleder. Ve en önemlisi, doğrudan size geliyorlar.

Çilingirler mobil teknisyenlerdir , bu nedenle 15 ila 30 dakika içinde işletmenize ulaşabilirler. Kilitlerinizi toplamanın veya atlamanın zorluğuna bağlı olarak, çilingirin iş kilitlemenizi başarılı bir şekilde sona erdirmesi 25 ila 30 dakika daha sürebilir. Kilitlerin tipine ve durumuna bağlıdır, ancak geldiklerinde bir çilingir size işlemin ne kadar süreceğini söyleyebilecektir.

Zaman çok önemli bir faktördür çünkü ofis dışında kalmak kimsenin çalışmadığı ve işinizin hiç para kazanmadığı anlamına gelir. Ve bir çilingir kiralamaktan sorumlu olan bir bina yöneticisi veya işletme sahibi, mümkün olan en hızlı çözümü bulmayı düşünüyor.

Hız, denklemin yalnızca bir parçasıdır. Sorunu çözmek için beceri ve bilgiye sahip birine ihtiyacınız var. Ticari çilingirler, bir iş kilitleme sırasında size yardımcı olmak için gereken her alet ve ekipman parçasıyla dolu bir iş aracına sahiptir. Kilit açma tabancaları, gergi anahtarları, kilit şimleri ve aklınıza gelebilecek her şey bir çilingirde bulunur.

Son düşünceler 

Ofis dışında kalmak herkes için bir güçlük yaratır. Çalışanlarınızdan mülk yöneticilerine ve müşterilerinize kadar, bir iş lokavtının hangi lojistik sorunları yaratacağını kestirmek mümkün değil. Bu nedenle her işletmenin hazırlıklı olması ve bir plan yapması gerekir.

Bu makalede özetlenen uygun önlemler alındıktan sonra iş lokavtları önlenebilir ve bu da ticari bir çilingir işe alınmasına yol açar. Bunun gibi profesyoneller, bir kilidi açmak için neye ihtiyaçları olduğunu değerlendirebilir ve mümkün olan en az hasarla sonuçlanan bir planı uygulayabilir. Tüm bunlar, işinizi ofis dışında kilitli kalmaktan korurken.

Digimas.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?