+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hırsızlığa Karşı Korumalı Torbalar İçin Kılavuz

07 Aralık 2022
<strong>Hırsızlığa Karşı Korumalı Torbalar İçin Kılavuz</strong>

İçindekiler

Kendinizi sakince, dünyayı umursamadan dolaşırken bulabilirsiniz, ta ki cüzdanınıza uzanıp onu bulamadığınızı dehşet içinde anlayana kadar. Dışarıda bazı sinsi ve yetenekli insanlar var ve zanaatlarının ustası olan insanlara her zaman “göz kulak olamazsınız”.

Büyük hırsızlar sanatlarını mükemmelleştirmek için yıllarını harcarlar. Sadece doğru kişiyi hissetmenin veya başka bir şekilde hedeflemenin imkansız olduğu bir şekilde nasıl düzgün bir şekilde dikkatlerini dağıtacaklarını veya hareket edeceklerini biliyorlar. Kendilerine ait olmayan bir şeyi kaldırma şansları varsa kaldırırlar.

Kesilmeye dayanıklı çantalardan sağlam kayışlara kadar, çantanızda alabileceğiniz her hırsızlığa karşı önlemin bir kontrol listesi:

  1. Kesilmeye Dayanıklı Teller
  2. Etkili Kumaş
  3. Kilitli Fermuarlar
  4. Crossbody Stili
  5. Gizli Cepler
  6. Fark Edilemez
  7. İyi Kayış

1. Kesilmeye Dayanıklı Teller

Dikkat etmeniz gereken en büyük şey, çantaları açan hırsızlardır. Slash hırsızlıkları iki farklı şey olabilir.

Bazen hırsızlar omzunda çanta olan birinin yanına gelir, askısını keser ve çantayı alıp kaçarlar. Bu hırsızları durdurmak zordur, çünkü genellikle çantanızı tam hızda kaçmadan önce zamanında geri alamazsınız. Ayrıca bıçak taşıyorlar ve bu da onlara karşı çıkmayı potansiyel olarak tehlikeli hale getiriyor.

Eğik çizgiye dayalı başka bir hırsızlık yöntemi de çantayı kesip açmak ve dökülen içeriği almaktır. Bu hırsızlık modu, sırt çantalarında veya genellikle gözetimsiz çantalarda iyi çalışır. Çantanıza dikkat ederek bunu durdurabilirsiniz, ancak gerçekçi olarak bunu yapamayacaksınız. Seyahat ediyorsanız, muhtemelen etrafı gezmekle meşgulsünüz ve sürekli çantanıza bakmayacaksınız.

2. Etkili Kumaş

Kesilmeye dayanıklı poşetlerin bir diğer yönü de kullanılan malzemedir. Kestiğinizde sadece eşyalarınızın dökülmesini veya çalınmasını durdurmak istemezsiniz. İlk etapta eğik çizgilerin oluşmasını önlemek de harika olurdu.

Kesilmeye karşı en iyi malzeme, genellikle kullandıkları naylondur. Bunları kanvas ve hatta kevlar gibi diğer malzemelerle de bulabilirsiniz. Birçok farklı malzeme kesimi biraz daha zorlaştırabilir.

3. Kilitli Fermuarlar

Ardından, çantanın nasıl açıldığına bakmanız gerekir.

Fermuar dışındaki her şey çok tehlikelidir. Büzgü ipleri kolayca çekilebilir, düğmeler çözülebilir ve sürekli açık bir çantayla dolaşmamalısınız.

Fermuarlar , usta yankesiciler tarafından sahibi fark etmeden açılabilir, ancak fermuar kilitleri burada devreye girer. Bunlar genellikle rahatlığı kaybetmemeniz için çok karmaşık değildir. Genellikle çözmeniz gereken küçük tokalardan oluşurlar, ancak yankesicilik yapmayı zorlaştırırlar.

4. Çapraz Vücut Stili

Hatırlanması gereken bir diğer basit ama önemli şey de, çapraz askılı gövde stilinizi aşan bir çanta almaktır. Bu tip genellikle mümkün olan en güvenli çanta olarak kabul edilir. Diğerlerinin çoğu, önemli ölçüde daha az çabayla yakalanıp çalınabilir. Ayrıca, yırtılmaya dayanıklı çantalar taşısanız da taşımasanız da, bu tarz gizlice kesmek daha zordur.

5. Gizli Cepler

Çantanızda, bir hırsızın keşfetmesi veya açması zor olan çok sayıda gizli cep bulunmalıdır.

Eğik çizgiye dayanıklı çantanız yoksa ve bir hırsız çantanızı keserek açmayı başarırsa, tüm pahalı eşyalarınıza hemen ulaşmamaları gerekir. Çantanızın içinde başka bölmeler varsa, önemli şeylere ulaşmak için birkaç eğik çizgi denemesi gerekir, bu da yırtılmaya karşı dayanıklı çantaların önemini azaltır.

Bir hırsız da kolayca birden fazla eğik çizgi denemesi yapamayacak. Siz fark etmeden kesmek zor olacaktır. Gizli bölmeler ve cepler, ortalama bir hırsız için genel olarak felaket anlamına gelmeli ve istediklerini almalarını engellemelidir.

6. Fark Edilemez

Akılda tutulması gereken bir güvenlik önlemi, hedef olma şansınızı azaltmak için çantanızı ve çantanızın açıklıklarını mümkün olduğunca göze çarpmayan hale getirmektir. Bu şekilde, yırtılmaya karşı korumalı çantalara hiç ihtiyacınız olmayacak.

7. İyi Kayış

Son olarak, çantanızdaki askının sahip olabileceği birkaç avantaj vardır. Elbette, yırtılmaya dayanıklı çantalar zaten güçlendirilmiş kayışlara sahiptir, ancak bu diğer özelliklere sahip olmayabilirler.

Ayarlanabilir bir kayış almaya çalışın. Askıyı olabildiğince kısa tutarak çantanızı vücudunuza çok yakın tutabilirsiniz.

Ayrıca bir inçten daha kalın olduğundan emin olun. Bu kalınlık, özellikle yırtılmaya dayanıklı poşetler alamıyorsanız, yırtılmaya karşı daha da fazla koruma sağlamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?