+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Fayans Döşeme

Fayans Döşeme

Evinizde fayans seramik kullanarak hem görsel hem de işlevsel açıdan daha iyi sonuçlar elde edebileceğinizi biliyor musunuz? Ev dekorasyonu ve yapı inşaat malzemeleri dendiğinde akla ilk olarak fayans seramik modelleri gelir. Akla ilk gelen bu ürünler görsel açıdan oldukça başarılı alternatifler olduğu kadar kullanıldıkları alanlarda sundukları avantajlarla da bireyler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilir. Genellikle mutfak, lavabo, banyo ve tuvalet gibi bölümlerde kullanılan fayans ve seramik yapı itibariyle sert bir malzemedir. İnce tabakalar çeklinde bazen dikdörtgen bazen de kare olarak satışa sunulan seramiklere şekillerinden dolayı genellikle karo denir. Islak zeminlerin olduğu bölgede kullanılmalarının temel sebebi boya gibi sudan zarar görmemeleri ve temizlik açısından daha kullanışlı olmalarıdır. Fayans seramik çeşitleri oldukça fazla olsa da bu ürünlerin bireylere sunduğu avantajlar hemen hemen benzerdir. Peki, bu avantajlar nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim!

Ürün Açıklaması

Fayans Seramik Kullanımının Avantajları

Toprak ve çamurdan imal edilen fayanslar geçirgenliği oldukça düşük ve renk konusunda geniş skalaya sahip ürünlerdir. Özellik itibari ile kullanışlı olan fayans ve seramiklerin avantajlarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

  • Boyaya nazaran daha dayanıklı ve sert bir yapıya sahip olduğundan kısa sürede aşınmaz. Böylece bakım ve onarım masrafları açısından bütçenizi zorlayacak bir ürün değildir.
  • Seramik ve fayansların anti bakteriyel özelliklere sahip olması sağlık koşulları açısından ön planda olmasını sağlarken aynı zamanda daha hijyenik ortamlar ortaya çıkmasına katkı sağlar.
  • Fayans seramik gibi yapılar temizlik açısından avantajlı olması nedeniyle bireylerin en çok tercih ettiği ürünler arasındadır.
  • Renk çeşitliliği konusunda en az boya kadar avantajlı olması üstelik desenli yapısı sayesinde çok dekoratif görüntü ortaya çıkarması nedeniyle fayans seramik modelleri bireylerin ilgisini çeken unsurlar olur.

Evinizde tercih edeceğiniz fayans seramik çeşitleri de kadar önemli rol oynayacak hususlar fayans seramik fiyatları ve seramik işçiliğinin kalitesidir. Bu detaylarda yapacağınız bir hata fayans ve seramiklerin sahip olduğu avantajların ortadan kaybolmasına neden olabilir.

Fayans Seramik Fiyatları

Alışveriş yaparken her birey gibi siz de fiyatlar konusunda oldukça titiz davranıyorsanız seramik fiyatlarının oldukça değişkenlik gösterdiğini gözlemleyebilirsiniz. Burada rol oynayan pek çok faktör bulunur. Seramik ana malzemesini kalitesi, seramik üzerindeki şekil ve modeller, seramik rengi, seramiğin kalınlılığı ve en nihayetinde seramik fayansın markası belirleyici olur. Bütçenize en uygun olanı seçerek evinizi dekore etmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak işçiliği asla hafife almamalısınız!

Seramik Fayans İşçiliği

Seramik kalitesi her ne kadar iyi olursa olsun seramik işçiliğini kötü olması paranızın heba olmasına ve görsel açıdan başarısız bir dekorasyon ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle güvenilir fayans seramik ustaları ile iş birliği yapmayı ihmal etmemelisiniz.Ürün GörselleriZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?