+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Evinizi Akıllı Bir Eve Dönüştürecek 12 Akıllı Cihaz

05 Ocak 2023
Evinizi Akıllı Bir Eve Dönüştürecek 12 Akıllı Cihaz

İçindekiler

Gelecek her zaman bugün başlar ve ev otomasyonu bu konsepte yabancı değil. Her eylemin sorunsuz bir şekilde verimlilik ve rahatlıkla entegre edildiği bir gelecek inşa etmek için şimdi başlamamız gerekiyor. Ev otomasyonu ve akıllı bir ev inşa etme arayışı, geleceği tanımlamada önemli bir rol oynayacaktır.

Bugün piyasayı dolduran birçok gereksiz ev otomasyon cihazı var, bu da tüketicilerin ve ev sahiplerinin ihtiyaç duydukları şeylere dikkat etmelerini zorlaştırıyor. Çoğu ev sahibi, akıllı evlerini oluşturmak için hangi ev otomasyon cihazlarını kullanmaları gerektiğini belirlemek için kolaylık, güvenlik ve verimliliği kıstas olarak kullanır. Ancak her ev sahibi, evini otomatikleştirmeye karar verdiğinde ne arayacağını bilemez.

Neyse ki bu tür ev sahipleri için, evinizi akıllı hale getirmek için ihtiyaç duyduğunuz ürünleri ve tam olarak hangi fütüristik ve en çok satan aletlerin bunu başarmanıza yardımcı olacağını size göstereceğiz.

1. Görüntülü Kapı Zilini Çal

Ring Video Doorbell , herhangi bir evin en eski bileşenlerinden birini otomatik hale getirir. Kapı zili, ev sahiplerine birisinin kapılarında olduğunu bildirmek için her zaman geleneksel bir yöntem olmuştur. Ring Video Doorbell ile ev güvenliği, evin en geleneksel bileşenlerinden biriyle birleştirilir ve harika bir ev otomasyon cihazı oluşturur.

Ring kapı zili, bir ev sahibinin Wi-Fi ağına bağlanır ve birisi kapı ziline bastığında veya hatta birisi kapıya yaklaştığında onları bilgilendirir. Bu, çok geç olduğunda sizi uyarmak yerine sizi olası tehlikelere karşı uyardığı için ev sahiplerinin ev güvenliklerini daha iyi kavramalarına yardımcı olur.

Ring kapı zilinin bu özelliklerinin yanı sıra montajı kolaydır, ayrıca yağmura dayanıklıdır ve aşırı sıcağa dayanıklıdır. Kapı zili, ev sahiplerinin kapı zilinin işlevlerini uzaktan kontrol etmesine ve güvenlik kamerasından canlı yayın akışı yapmasına olanak tanıyan bir mobil uygulama ile birlikte çalışır. Halka görüntülü kapı ziline yatırım yapmadan önce, bir güvenlik kamerasına sahip olmanın bazı temel kurallarına aşina olmanız önemlidir .

2. Schlage Sense Akıllı Kilit

Schlage Anlamı

Schlage Sense Akıllı Kilit , bir akıllı kilidin olması gereken her şeyin somutlaşmış halidir. Akıllı otomatik cihazlar çoğunlukla konforu artırmaya ve sahiplerine daha fazla kolaylık sağlamaya yöneliktir, ancak aynı zamanda birincil işlevlerini yerine getirebilmeleri gerekir. Schlage Sense tam da bunu yapar.

Schlage Sense, birisinin kapıyı tuş takımı aracılığıyla açtığını veya anahtarı kullanarak açıp açmadığını algılayabilir. Ayrıca, birisi kapıyı zorla açmaya çalıştığında devreye giren yerleşik bir sirene de sahiptir. Bu şaşırtıcı özelliklere ek olarak, Schlage Sense bir sürgü sürgüsünün alabileceği en yüksek derece olan ANSI Grade 1 sürgü ile donatılmıştır.

Kilit, şık bir tasarıma sahiptir ve ev sahiplerinin, Schlage Sense uygulaması aracılığıyla işlevini uzaktan kontrol etmesine olanak tanır. Bu akıllı kilit, rahatlık uğruna kalitesinden ödün vermediği için rakiplerini geride bırakıyor. Birlikte gelen kilit silindiri son derece sağlamdır ve evinizi güvende tutmanıza gerçekten yardımcı olur. Bu kilit, herhangi bir akıllı eve harika bir ektir ve ihtiyacınız olursa herhangi bir profesyonel çilingir, akıllı kilit kurulumunda size yardımcı olabilir .

3. Yuva Öğrenme Termostatı

Nest Learning Thermostat , adının hakkını veriyor ve çok daha fazlasını yapıyor; bu, pek çok ev sahibinin onu sevmesinin nedenlerinden biri. Nest termostat, birkaç farklı ısıtma ve soğutma sistemiyle iyi çalışır. Bunlar gaz, elektrik, tazyikli hava, güneş, jeotermal vb. olarak değişir. Isıtma veya soğutma kaynağı ne olursa olsun, Nest Learning Termostatınızın bununla çalışabilme olasılığı yüksektir.

Neden öğrenme termostatı deniyor? Basitçe, alışkanlıklarınızı öğrendiği ve onlara uyum sağladığı için. Bu size gerçek konfor ve rahatlık sağlar. Dilerseniz yazın serin bir evde uyanmayı, kışın ise sıcacık bir evde uykuya dalmayı sevdiğinizi hayal edin. Bu durumda Nest termostat, seçtiğiniz ayarlara göre alışkanlıklarınızı izler. Daha sonra bu ayarları her gün otomatik olarak uygulamaya başlar, böylece artık klima kontrol ayarlarını sürekli değiştirmekle uğraşmanıza gerek kalmaz.

Buna ek olarak Nest termostat diğer akıllı ev cihazlarıyla entegre edilebilir. Evinizde potansiyel bir güvenlik tehlikesi olabilecek bir şey olup olmadığını da size bildirebilir. Nest görünüşe göre kendisi için ödeme yapıyor. Enerji tasarrufu sağlayarak size çok büyük tasarruf sağladığı için ödediğiniz bedel size geri dönmektedir.

4. Amazon Yankı Artı

Amazon Yankısı

Amazon Eko , birincil işlevi bu olsa da, yalnızca bir konuşmacıdan çok daha fazlasıdır. Echo, aynı zamanda bir ev otomasyonu entegrasyon cihazı olarak da çalışan sesle etkinleştirilen bir cihaz olarak ikiye katlanır. Amazon Echo, ev sahiplerinin evlerinde çeşitli görevlerde gezinmelerine yardımcı olan Alexa adlı sesle etkinleştirilen bir kişisel asistanla donatılmış olarak gelir.

Amazon Echo, birçok akış hizmetinden müzik çalabilir ve ön kapınızın kilidini açmanıza veya akıllı termostatınızı açmanıza yardımcı olabilir. Bunun gibi bir cihazla olasılıklar gerçekten sonsuzdur ve Amazon’un daha yeni başladığına bahse girebilirsiniz.

5. Philips Hue

Philips Hue Ampul

Otomatik aydınlatma, muhtemelen bugün hala piyasada bulunan ev otomasyonunun en eski biçimlerinden biridir. Uygulanabilir bir eylem haline geldiğinden beri, birkaç ev otomasyonu şirketi, gerçekten duyarlı olan ve bir odayı aydınlatmaktan daha fazlasını yapan bir ampulü mükemmelleştirmek için çalıştı.

Philips Hue bağlantılı ampul, ev sahiplerinin ampullerini kablosuz olarak kontrol etmelerini sağlar . Ayrıca, onlara ışık yoğunluklarını ve işlevlerini belirli alışkanlıklara ve zamanlara göre özelleştirme fırsatı verir. Bu ampul, ev sahiplerinin evlerinde kurulan ayrı ampuller için zamanlayıcılar ayarlamasına olanak tanır.

6. iSmartAlarm

iAkıllı Alarm

Nesnelerin interneti, gücünü, sıradan görevleri daha güvenli, daha hızlı ve bazen çok daha eğlenceli hale getirmek için cihazlar arasında birbirine bağlanma ihtiyacından alıyor. Ev otomasyonu ve IoT el ele gider. Birçok aileye, evlerinin durumunu dünyanın herhangi bir yerinden izleme ve evlerinde meydana gelen eylemleri uzaktan kontrol etme yeteneği verdiler.

Ev otomasyonunun ve IoT’nin ortaya çıkışı, ev güvenliği durumunda devrim yaratmaya yardımcı oldu ve şimdi akıllı ev güvenlik sistemleri hemen hemen norm haline geldi. Akıllı ev güvenlik sistemleri, kullanıcıların güvenlik sistemine uzaktan erişmesini sağlayan bir Wi-Fi ağına bağlanarak diğer birçok ev otomasyon cihazı gibi çalışır. Bu güvenlik sistemleri tipik olarak, evinizdeki birkaç noktadan veri toplayan ve bunları merkezi denetleyiciye aktaran bir dizi sensör ve monitörle birlikte gelir. iSmartAlarm sistemi, ev sahiplerine kolay bir Kendin Yap kurulumunu deneme şansı verir. Bu güvenlik sistemi, birden fazla otomasyon protokolünü destekleyebilir ve diğer cihazlar ve sensörlerle iyi çalışır.

Akıllı bir ev, güvenliğinizi uzaktan ve rahat bir şekilde izlemenize yardımcı olan bir güvenlik sistemi olmadan gerçekten entegre edilemez . Ve bu sistem, hırsızlar tarafından gafil avlanma şansını azaltmaya yardımcı olur.

7. Yuva Koruma

Yuva Koruması

Nest Protect duman alarmı birçok ev sahibi tarafından çok beğenildi ve popülaritesi artmaya devam ediyor . Gerçekten akıllı bir eve giden yolda öncü olarak Nest Learning Thermostat’a katıldığı için bu şaşırtıcı değil. Duman alarmı tehlikeyi sizden önce algılar ve diğer duman alarmlarının gıpta edeceği bir verimlilikle size önceden haber verir.

Bu duman alarmı, kullanıcılarına sorunsuz bir kurulum süreci sunar ve alarmı akıllı telefonlarından ve tabletlerinden kontrol etmelerine ve izlemelerine olanak tanır. Ev sahiplerinin aralarından seçim yapabileceği, pille çalışan duman alarmı veya evinizin devresine bağlayabileceğiniz iki model vardır.

Nest Protect, doğrudan ev sahibinin cihazına bildirimler gönderebilir ( akıllı telefonunuzla kontrol edebileceğiniz kilitlere benzer ), bu da onları evde olmadıklarında bile bilgilendirmeye yardımcı olur. Buna ek olarak, alarm kendini test edebilir ve bileşenlerinin her birinin çalışır durumda olduğundan emin olabilir, bu da tüm süreci ev sahipleri için çok daha verimli ve kullanışlı hale getirir.

8. Yuva Kamerası

yuva kamerası

Bu listede başka bir Nest ev otomasyon cihazının yer alması şaşırtıcı olmamalı. Şimdiye kadar söyleyemediyseniz, oldukça sağlam şeyler yapıyorlar. Birkaç ev otomasyon aletine sahip birkaç şirket arasında yer alıyorlar ve bu da onların bir başka kaliteli ürünü.

Nest Cam , sahiplerine sorunsuz kurulum ve entegrasyon sağlayan bir gözetleme kamerasıdır. Ayrıca avucunuzun içinden kontrol edilebilir ve görüntülenebilir. Bu, kullanıcıların güvenliklerinin durumu hakkında endişelenerek zaman harcamamalarını sağlar.çünkü sürekli olarak izleyebilirler. Nest Cam, üstün 1080p video çıkışının yanı sıra varsa diğer akıllı ev cihazlarıyla entegrasyona sahiptir. Nest Learning Thermostat ve Nest Protect’e sahip ev sahipleri için bu cihazları birbirine bağlamak basittir. Bu entegrasyon size çok daha geniş bir güvenlik erişimi sağlar ve güvenlik ve konfor seviyelerinizi artırır. Nest Cam, evinizde bulunan Wi-Fi ağıyla çalışır. Ayrıca, ev sahiplerine, ev sahibi evde olmadıklarında bile evlerindeki insanlarla iletişim kurma fırsatı veren iki yönlü ses özelliklerine sahiptir.

Nest Cam’in kurulumu nispeten kolaydır ve kameranın bir standa veya kolayca takılabilen bir duvara monte edilmesini içerir. Kameranın şık tasarımı, video çıkışı ve ses özellikleri ile kolay kurulum süreci , onu ev sahipleri arasında büyük bir hit haline getirdi.

9. Samsung SmartThings Merkezi

Samsung Akıllı Şeyler Merkezi

Ev otomasyon kontrolörleri veya kontrol üniteleri, ev sahiplerinin evlerinin her yerine kurulu bir dizi farklı ev otomasyon cihazı olduğunda kullanışlı olur. İdeal ev otomasyon kontrolörü, birden fazla otomasyon protokolünü destekleyebilmeli ve IFTTT (Eğer Bu O Zaman) entegrasyonu ile son derece iyi çalışabilmelidir. Bu uygulamalar ve protokoller, ev otomasyonunun yapı taşlarından bazılarıdır ve Samsung SmartThings , hepsiyle uyumlu çalışabilen birkaç kontrol cihazından biridir.

SmartThings Hub, piyasadaki çok sayıda ev otomasyonu protokolü ve cihazıyla iyi çalışmasına ek olarak, yedek bir bataryaya ve Apple Watch, Amazon Echo ve çok sayıda başka cihaza bağlanabilirliğe sahiptir. Bu merkez, ev sahiplerine, görevlerinin her birini ayrı ayrı atamak yerine, ev otomasyon cihazlarını merkezi bir konumdan kontrol edebilmenin rahatlığını verir.

Giderek daha fazla ev sahibi rahatlığa yöneldikçe, Samsung SmartThings Hub’ın kolay kurulum süreci de cihaz için önemli bir satış noktası.

10. Belkin WeMo Anahtarı

Belkin Wemo Anahtarı

Belkin WeMo Switch , ev sahiplerine elektrik prizleri üzerinde kontrol sağlayan şık, küçük bir alettir . Bu ürün temel olarak kullanıcılara bir güç kaynağına bağlanması gereken hemen hemen tüm cihazları otomatikleştirme yeteneği verir.

Belkin WeMo Switch, WeMo mobil uygulamasıyla birlikte çalışır ve birlikte ev sahiplerine, gece ışıklarından televizyonlara kadar her şeyi uzaktan kontrol etmelerini sağlayacak, takip etmesi kolay bir kurulum süreci sağlar. Bu özelliklere ek olarak, ev sahipleri evlerindeki eşyaların açılıp kapanması için belirli zamanları programlayabilir, bu da enerji tasarrufuna yardımcı olur. Ayrıca diğer ev otomasyon cihazlarıyla da iyi çalışır, böylece WeMo Switch’inizi ön kapı açıldığında koridorunuzdaki ışığı açacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Olasılıklar sonsuzdur ve WeMo Switch hayal gücünüzü beslemenize yardımcı olur.

11. Chamberlain Premium Fısıltı Sürücüsü

Chamberlain Fısıltı Sürücüsü

Çoğu ev sahibi, evlerini akıllı evlere dönüştürme arayışına başladıklarında garaj kapılarını düşünmezler. Pek çok insan otomatik olarak ön kapıları, gözetleme sistemleri ve ışıkları ile başlar ve garaj kapılarına çok az dikkat eder veya hiç dikkat etmez. Ancak, Chamberlain’in Premium Whisper Drive garaj kapısı açıcıları, garaj kapılarını ev otomasyonu haritasına etkili bir şekilde yerleştirir.

Chamberlain, garaj kapılarının önemini anlıyor ve şirket, kapı kullanma sürecini güvenli hale getirmek için çalışıyor. Whisper Drive, Chamberlain uygulaması kullanılarak bir akıllı telefon ile kontrol edilebilir ve diğer otomasyon cihazlarıyla entegre edilebilir. Ayrıca, Chamberlain Whisper Drive, hırsızların garaj kapısı açıcınızı hacklemesini çok daha zorlaştıran bir döner kod mekanizması kullanır. Chamberlain, garaj kapınızın evinizdeki diğer herhangi bir giriş yolu kadar güvenliğe sahip olması gerektiğini anlıyor ve hayal kırıklığına uğratmıyorlar.

12. Honda Miimo

Honda Miimo

Honda Miimo, en geleneksel anlamda bir ev otomasyon cihazı değildir. Miimo size çim biçme makinenizi akıllı telefonunuzun rahatlığından kontrol etme seçeneği sunmaz, ancak sizi çimlerinizi biçmeye giden muazzam işten kurtarır. Honda Miimo, çimlerinizi sizin için biçen kıvrak bir kesme makinesidir. Tek yapmanız gereken onu programlamak, bir yere koymak ve sonra çalışmasını izlemek.

Miimo, çimlerinizin ve bahçenizin etrafında süzülürken farklı modlarda çalışır ve hareket ederken engellerden kaçınır. Yukarıda listelenen tüm gadget’lar ve teknoloji ile Miimo, herhangi bir akıllı eve hoş bir ek olacaktır. Uzaktan kontrol edilemese veya entegre edilemese de günlük bir görevi otonom hale getirir. Ve bu benim kitabımda hala oldukça harika.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?