+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ev Anahtarlarımı Nereye Saklamalıyım?

13 Ocak 2023
Ev Anahtarlarımı Nereye Saklamalıyım?

İçindekiler

Günümüzün modern ev güvenliği çağında, ileri teknoloji ve piyasadaki en iyi dış mekan güvenlik kameralarıyla , ev sahipleri temelleri unutuyor. Kapılar ve kilitler artık ilk aklımıza gelen şeyler değil ama her evde var ve evinizin düzgün bir şekilde emniyete alındığından emin olmak sizin yararınıza.

Geleneksel kilit donanımı ve ev anahtarları eski ve modası geçmiş görünebilir, ancak yine de herkes bu malzemeleri kullanıyor. Bu, bir ev çilingirinin evinizde tam olarak hangi kilitlerle donatılması gerektiğini bildiği ve tamamlayıcı parçalarla kapsamlı bir ev güvenlik planı uygulayabileceği için temettü ödediği zamandır.

Ev anahtarlarınızı paspasın altına uygunsuz bir şekilde sakladığınız günler geride kalmalı ve sona ermelidir. Potansiyel davetsiz misafirleri aldatmaya çalışmak için anahtarlarınızı bu kadar öngörülebilir bir yerde bırakmaktan daha yanlış bir çaba hiç olmamıştı. Bir hırsızın yedek ev anahtarlarını nerede arayacağını sanıyorsun? Böyle temel bir hareketle evinizin güvenliğini tehlikeye atamazsınız.

Peki, evin anahtarlarını nereye saklamalısın? Daha fazla aldatma ekleyerek yaratıcı olmanın ve ev güvenliğinizi güçlendirmenin yolları vardır. İşleri basit tutmak da başarılı bir stratejidir ve ev güvenliği söz konusu olduğunda kaliteli sonuçlar sağlar. Bu dört genel konsepti kullanarak ev anahtarlarınızı saklamanın uygun yolunu açıklayalım:

  1. Her Zaman Bağlı 
  2. istiflenmiş
  3. Aile dostları 
  4. Orijinal Saklanma Noktası

Şimdi gidip ev anahtarlarınızı bariz bir yere saklamadan önce, bazı temel soruları yanıtlamalı ve ev anahtarlarını sorumlu bir şekilde saklama hakkında daha fazla bilgi edinmeliyiz.

İnsanlar genellikle anahtarları nereye saklar?

İnsanlar genellikle ev anahtarlarını beklediğiniz yerlere saklarlar – bir hasırın altına, sahte bir kayanın içine veya saklanma yerini simgeleyen başka bir şeye. Ne yazık ki, ev anahtarlarınızı bu konumlarda saklamayı seçtiğinizde çalınma olasılığı yüksektir.

Potansiyel hırsızların evinize sızmak için herhangi bir yardıma ihtiyacı yoktur ve evinizin anahtarlarını savunmasız bir alanda saklamalarına kesinlikle yardımcı olmamalısınız. Olası işgalciler için evinizin içine girmek mümkün olduğu kadar zor olmalı ve ev anahtarlarınız için kolay bir saklanma yeri seçmek uygun değil.

Dışarıda bir anahtar saklamalı mısınız?

Ev anahtarlarınızı kesinlikle saklamanız gerekiyorsa veya tercihiniz bu olduğu için saklama ihtiyacı hissediyorsanız, o zaman dışarıda bir yerde olmalı. Ev anahtarlarınızı içeride saklamak hiçbir işe yaramaz, çünkü acil bir durumda onlara nasıl erişeceksiniz? Herhangi birinin içeri girmesini önlemek için eviniz zaten kilitli ve emniyete alınmış olmalıdır.

Anahtar kasası koymak için en iyi yer neresidir?

Ev anahtarlarınızı dışarıya yerleştirmek, birkaç başka manevrayla pekiştirilmesi gereken stratejik bir harekettir. Örneğin, kablosuz veya kablolu güvenlik kameraları , dışarıdaki faaliyetleri izleyen ve evinizi korumaya yardımcı olan iyi bir yatırımdır. Ayrıca hırsızları caydırmak ve hatta sorun çıktığında yerel makamları bilgilendirmek için çalışır.

Her zaman yedek ev anahtarlarının farkında olmalısınız ve onları dışarıda saklamaya karar verirseniz, gözetim, ev güvenliğinizi tamamlayacak akıllı bir araçtır. Bir diğer önemli bileşen, ev anahtarlarını nereye saklamayı seçtiğinizdir. Güvenlik açısından mantıklı olan ev anahtarlarını yerleştirebileceğiniz akıllı yerler var, buna daha sonra ayrıntılı olarak bakacağız.

1. Her Zaman Bağlı

Ev anahtarlarını saklamak hem yüksek riskli hem de yüksek kazançlı bir girişimdir. Çalışabilir mi? Kesinlikle, ama aynı zamanda sorunların güvenlik faydalarından daha ağır bastığı anlamına da geliyor. Birisi ev anahtarlarınızın nerede saklandığını öğrendiğinde, tüm eviniz o kişinin eline geçer ve içerideki her şey kelimenin tam anlamıyla ele geçirilebilir.

Ev anahtarlarınızı saklamanın en kolay çözümü, onları her zaman size bağlı tutmaktır. İster anahtarlığa ister ipe koyun, ev anahtarlarını yakınınızda tutmanız önemlidir, çünkü bu şekilde izini kaybetme olasılığınız azalır. Ev anahtarları fiziksel olarak kemer köprünüze veya cebinize takıldığında, kişisel güvenliği kolaylaştırır!

Evinize kilitlenmek gibi bir krizin ortasındayken, yedek ev anahtarlarınızı hazır bulundurmak sorunu çözecek ve stresi anında azaltacaktır. Hazırlığın belirli durumlarda yararlı olduğu kanıtlanmıştır ve ev anahtarlarınızı hazır bulundurmak, onları saklamaktan daha iyi bir seçenektir.

2. İstiflenmiş

Ev güvenliğinize ev anahtarlarınızı saklamaktan daha uygun bir başka yol da, onları istiflenmiş halde tutmaktır. Şimdi, bu, arabanızın torpido gözü veya belki de iş yerinizdeki gizli bir çekmece dahil olmak üzere birden fazla alana uygulanabilir. Ev anahtarlarınızı nerede saklamaya karar verirseniz verin, buranın minimum erişimle erişilebilir bir yer olduğundan emin olun.

Pek çok insan ev anahtarlarını ev kasasına koymanın proaktif bir fikir olduğunu düşünür. Hayır! Burası aslında ev anahtarlarınızı saklamak için en kötü noktalardan biri çünkü evin kilitlenmesi durumunda ev anahtarlarınıza ulaşamayacaksınız. Her ev sahibi, bir ev kasası satın almayı ve bir kasa kurmak için doğru yerleri bulmayı düşünmelidir , ancak ev anahtarlarınız için değil.

Ev anahtarlarınızı saklamak her zaman mantıklı olmak zorunda değildir. Bazen ev anahtarlarınızı saklamak için ideal bir konumunuz olmaz ve anahtarlarınızı yanınızda bulundurmanız daha iyi olur. Sorun değil çünkü evinizin güvenliğini tehlikeye atmadan akıllıca bir karar veriyorsunuz.

3. Aile ve Arkadaşlar

Arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza evinize sınırsız erişim izni vermek, yapılacak rahat bir şey gibi görünebilir, ancak sınırlar koymanız gerekir. Güvendiğiniz insanlara evin anahtarlarını vermekte yanlış bir şey yok. Aile üyeleri ve komşular, evinizin anahtarlarını bırakmak için en iyi kişilerdir çünkü bir evin lokavt gibi acil durumlarda genellikle en güvenilir kişilerdir .

Ev güvenliği açısından kendinizi savunmasız ve savunmasız hissettiğinizde, yedek ev anahtarlarınızı tutmaktan sorumlu birine ihtiyacınız vardır. Bunları evinizin etrafındaki rastgele yerlere saklamak yalnızca daha fazla güvenlik sorununa neden olacaktır. Ev hırsızlıkları söz konusu olduğunda istatistikler etrafa saçılıyor ve ev güvenliğini ölçmenin farklı yolları var.

United Locksmith’in profesyonel tavsiyesi, oturup ailenize, arkadaşlarınıza veya komşularınıza kaç tane ev anahtarı vermek istediğinize karar vermek ve buna bağlı kalmak olacaktır! İdeal miktar 3 olmak üzere 4 veya 5’ten fazla ev anahtarı vermemenizi öneririz. Şimdi, unutmayın, bu evin anahtarları yalnızca hayatınızdaki sorumlu insanlara verilmelidir.

Ev anahtarlarını paylaşmak, çocuklarınızın ev güvenliğinizi tehlikeye atmadığından emin olmanız gerektiği anlamına da gelir . Çocuklarınıza evin anahtarlarını vermek önemli bir adım çünkü bu hem bir güvenlik önlemi hem de onlara bazı hayat dersleri vermek için bir fırsat. Çocuklar büyüdükçe sürekli olarak sorumluluk kazanmak zorundadır ve evin anahtarlarını ellerinde tutmalarına izin vermek, sürecin kritik bir parçasıdır!

4. Sıradışı Düşünmek

İnsanlar kalıpların dışında düşünmeye başladıklarında ve biraz yaratıcılık sergilediklerinde, anahtarlarınızı saklamanın uygun bir seçenek olabileceğini öğrenince şaşırabilirsiniz. Ev anahtarlarınızı yalnızca, bulduğunuz fikir tamamen orijinalse ve davetsiz misafirler tarafından tespit edilme olasılığı düşükse saklamanızı öneririz. Çoğu insan için ev anahtarlarınızı saklamak düşünülmemelidir.

Güvenlik ve yükümlülük nedeniyle, United Locksmith ev anahtarlarınızı saklamak için belirli yerleri belirtmekten kaçınacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak, kesin konumları bildirmekten kaçınmak için bu kavram için genel yorumlara bağlı kalma konusunda hepimiz hemfikir olabiliriz. Hepimiz ev güvenliğimiz için en iyisini isteriz ve hırsızlara ekstra avantaj sağlamak, işleri halletmek için tercih ettiğimiz bir yol değildir.

Öncelikle, mülkünüzün düzenini hayal etmeniz gerekir. Bir davetsiz misafir yedek ev anahtarını asla nerede aramaz? Geçerli bir yer belirledikten sonra, evin anahtarları metalden yapıldığı için o yerin kuru kalıp kalmayacağını görmeniz gerekir. Artan nem miktarıyla, metal ev anahtarları çok daha hızlı paslanacak ve bozulacak ve etkisiz hale gelecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?