+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

En İyi Kombi Hangisi

29 Ekim 2021
En İyi Kombi Hangisi

İçindekiler

En İyi Kombi

Müşterilerimiz kombi seçimi yaparken merak ettiği soruların başında En iyi kombi hangisidir? sorusunun cevabıdır. bu yazımızda ” En iyi kombi ” hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Aslında bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebilmektedir.

Örneğin; Kimi müşteriye göre fiyatı uygun olan ve performansı da iyi olan kombi en iyi kombidir. Kimi müşteriye göre en iyi kombi markası yabancı markalı kombiler ( Alman marka ) en iyi kombilerdir. Kimi müşteriye göre servisi yaygın ve deneyimli , servis ücretleri uygun olan markanın kombileri en iyi kombidir. Kimisine göre garanti süresi en uzun kombi en iyi kombidir.

Fiyatı Uygun Olan Performanslı Kombi 

Genel olarak fiyatı uygun olan ve performaslı kombi olarak tavsiye edebileceğimiz markalara Demirdöküm, Eca, Baymak, Protherm, Airfel örnek olarak verilebilir. Bu markaların en alt ürünlerinin fiyatları çok uygundur ama performans olarak çok iyi olmayabilirler. Bizim tavsiyemiz bu markaların orta veya üst olan ürünlerini tercih etmek olacaktır. Hem fiyat olarak diğer yabancı markalara göre fiyatları düşük hemde performans olarak yabancı markalardan çok farklılıkları yoktur.

En İyi Kombi Markası

En iyi kombi markası olarak ülkemizde satışı yapılan yabancı markalar Vaillant Kombi, Viessmann , Bosch Kombi, Buderus diyebiliriz. Kombi içinde kullanılan malzemelerin kalitesi ve performansı diğer yerli markalara göre iyidir denilebilir. Genelde kombi ömrü daha uzun ömürlüdür. Fakat Kombi Fiyatı ve Yedek parça fiyatları diğer yerli markalara göre daha pahalıdır. 

En İyi Kombi Servisi

En iyi kombi servisi hangi markanın servisi dersek buda göreceli olacaktır. En kaliteli hizmeti veren mi ? en uygun fiyatı olan mı daha iyidir? en yaygın olan mı daha iyidir? en hızlı sorunu çözebilen mi? bu sorunların cevapları kişiden kişiye değişecektir. 

Demirdöküm kombi servisi ve Eca kombi servisi şuan en yaygın servis ağına sahip markalardır. Servis ücretleri ve Yedek parça ücretleri bakımından en uygun kombi markalarıdır. Hizmet kalitesi bakımından bakıldığında Vaillant kombi servisi, Viessmann, Buderus ve Bosch kombi servis kalitesi oldukça üst düzey servis verdiklerini söyleyebiliriz. Müşterileri ile gerçekten iyi ilgileniyorlar. Diğer taraftan servis ücretleri ve yedek parça ücretleri yerli markalara göre yüksektir. Bazı markalar bazı illerde oldukça iyi bayi ve servis ağına sahipler yani bölgesel olarak servis gücü markalar arasında değişebilmektedir. Bu sebepten bölgenizdeki servis ağına yaygınlığına bakılarak en iyi marka kombi servisi hangileri olduğu araştırması yapılması karar verme açısından önemlidir.

Sonuç olarak en iyi kombi hangisi göreceli bir konu. Kombi seçimi yapıcak kişiler kendi bütçesine ve koşuluna göre en iyi kombinin hangisi olduğuna karar verebilmesi için genel olarak kombi markaları hakkında bilgiler verdik. Biz yorumlarımızı yaptık kararı size bıraktık. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?