+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

En İyi Elektrikli Kazanlar 2021

20 Ekim 2021
En İyi Elektrikli Kazanlar 2021

İçindekiler

En İyi Elektrikli Kazanlar 2021

Milyonlarca insan, hatırlayabileceğimizden daha uzun süredir evlerimizi ve sıcak suyumuzu gazla ısıtıyoruz, ancak gaz kazanlarının iklim değişikliği hedeflerini karşılamak ve Ulusal Şebekeye bağlı olmayan insanlar için aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmasıyla ilgili tüm bu konuşmalarla birlikte , bir elektrikli kazan olabilir. iyi düşünmeye değer.

Bir elektrikli kazana geçmeyi düşünüyorsanız , Birleşik Krallık üzerinden kayıtlı kazan mühendisleri ağımızla konuşmanın iyi bir fikir olacağını düşündük. Bu tesisatçılar evde ısıtma kömürü alanındadır ve bize elektrikli kazanlar ve piyasadaki en iyi elektrikli kazan olduğunu düşündükleri hakkında görüşlerini bildirdiler.

Elektrikli kazan nedir?

Birleşik Krallık’ta 25 milyondan fazla evde, suyu ısıtmak için gaz veya petrolü ateşleyen kazanlar vardır, bir elektrikli kazan, suyu ısıtmak için bir elektrik elemanından geçirir. Elektrikli kazanlar giderek daha popüler hale geliyor ve merkezi ısıtma, banyo ve duşlar için yeterli sıcak su üretmek için çoğu küçük ve orta büyüklükteki eve kurulabilir. Elektrikli kombiler, gazı olmayan evler ve karbon ayak izini azaltmak isteyenler için kesinlikle düşünülmeye değer.

Elektrikli kombiler nasıl çalışır?

Su ısıtıcısının nasıl çalıştığını hiç merak ettiniz mi? Hayır, ben de, ama yapsaydınız, elektrikli kombinin işleyişine çok benzer olurdu.

Kısacası – elektrikli kombi şebeke elektriğine bağlıdır ve tıpkı bir gaz kombi gibi şebekeden soğuk su ile beslenir. Sıcak musluğun açılması veya ısıtmanın açılması, kazanın içindeki ısıtma elemanının ısınmasını sağlar ve daha sonra ısıyı soğuk suya aktarır. Artık güzel ve sıcak suyunuz daha sonra musluğunuza veya radyatörlerinize pompalanır. Bunu düşündüğünüzde oldukça zekice.

Elektrikli kazan çeşitleri

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı elektrikli kazan türü vardır. Bazıları evinize ve yaşam tarzınıza diğerlerinden daha uygun olabilir. Gaz kazanlarına benzer şekilde, elektrikli kombi de en popüler elektrikli kazan olarak ortaya çıkıyor.

Elektrikli kombi (direkt)

Elektrikli kombi, tıpkı bir gazlı kombi gibi görünür ve hem sıcak su hem de merkezi ısıtma sağlayan tek bir ünitedir. Elektrikli kombi, istediğiniz zaman size sıcak su sağlamak için ısıtma elemanını kullanır. Kombi, kurulumu en ucuz ve en kolay olanıdır ve bir depoya ihtiyaç duymadığı için size evde yer kazandırır. Su deposunun olmaması, suyunuzu gece boyunca daha ucuza ısıtarak Economy 7 tarifelerinden yararlanamayacağınız anlamına geldiğini unutmayın. Karşılaştırma Aracımızda bugün İngiltere’de piyasada bulunan elektrikli kombi çeşitlerini görüntüleyin .

Depolamak

Ekonomi 7 tarifelerine uygun bir depolamalı elektrikli kazan, enerji faturalarınızı düşürmenize yardımcı olabilir. Elektrikli boyler, sıcak su deposu ile birlikte ünite içinde veya ayrı bir ünite olarak gelir. Depolama elektrikli kazanları genellikle doğrudan etkili kuzenlerinden daha pahalıdır.

Elektrikli CPSU

Kombine Birincil Depolama Birimi veya CPSU, talebi çok daha hızlı ve daha yüksek basınçta karşılayabilmesi için kazan içinde bol miktarda sıcak su depolar. Günde 12 kez banyo yapmaktan hoşlanmıyorsanız, evinizde bir CPSU’nun gerekli olması pek olası değildir. Oldukça büyük olma eğilimindedirler ve bu nedenle ticari kurulumlar için daha uygundurlar.

Kuru Çekirdek Depolama

Kuru Çekirdekli Depolama kazanları, depo ısıtıcılarına benzer ve geceleri daha ucuz enerji fiyatları için Economy 7 tarifeleriyle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Tuğlaları gece boyunca ısıtarak çalışırlar – daha sonra ısı, doğrudan evinize sirküle edilmek yerine merkezi ısıtma ve sıcak su için kullanılmak üzere suya bırakılır.

Güneş uyumlu

Daldırma ısıtıcılı bir depolama tankınız varsa , gün boyunca suyunuzu ısıtmak için güneş panellerinden elde ettiğiniz ücretsiz enerjiyi kullanabilirsiniz .

Not: Elektrikli kazanlar, elektrikli depolama ısıtıcıları değildir. Kazan, musluklarınız ve radyatörleriniz için suyu ısıtmak için elektrik kullanırken, bir depolama ısıtıcısı, evinizdeki tuğlaları gece boyunca ısıtır (enerji maliyetleri daha düşük olduğunda), böylece depolanan bu ısıyı ertesi gün boyunca kullanabilirsiniz.

Elektrikli kazanların avantajları

Elektriğin birim fiyatının gazdan daha yüksek olduğu inkar edilemez. Ancak, elektrikli kazanların kesinlikle avantajları vardır ve bazı tasarruflar yapmak için başka yollar da sağlarlar. Diğer kazanlara göre kurulumu daha ucuzdur ve ayrıca her yıl bakım yaptırmanız gerekmez.

İşte bir elektrikli kazan kurmanın birkaç faydası daha.

Gaz veya yağ gerekmez

Ulusal Şebekeye bağlı değilseniz ve gaza erişiminiz yoksa, elektrikli bir kazan mantıklı bir seçenektir. Bir yağ deposu için yeriniz yoksa, evinizi ısıtmak için yalnızca bir elektrik kaynağına ihtiyaç duyduklarından, bir elektrikli kazan da harika bir alternatiftir.

Yüksek verimli

Elektrikle ne koyarsanız onu dışarı çıkarsınız. Yani elektrikli kazanlar ısı üretmek için yakıt yakmaya ihtiyaç duymadıkları için atık gazlardan enerji kaybetmezler. Bu, çoğu gaz kazanı için %89-%95’e kıyasla %99’luk bir verimlilik oranı ile sonuçlanır. Elektrikli kazan verimliliği hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun .

Daha düşük emisyonlar

Elektrikli kazanlar, gazlı kazanlara göre çok daha ‘çevreci’ bir alternatiftir. Isı üretmek için fosil yakıtları yakmaları gerekmez ve atık gazları serbest bırakmazlar. Karbon ayak izinizi azaltmak istiyorsanız, elektrikli bir kazan sadece bilet olabilir.

Kurulumu daha ucuz

Atık gazların olmaması sayesinde, bir elektrikli kazanın bacaya veya yoğuşmaya ihtiyacı yoktur, bu nedenle kurulum çok daha kolaydır ve bir gaz kazanı kurulumundan daha az maliyetli olması muhtemeldir. Biraz daha ayrıntı için elektrikli kombi kurulumu kılavuzumuza bir göz atın .

Esnek kurulum

Bir elektrikli kazan kurulumu sadece daha ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda gaz ve akaryakıt üniteleri gibi dış/dış duvarlara monte edilmeleri gerekmez. Bu nedenle, yeni elektrikli kazanınızı nereye koyacağınızı seçebilirsiniz.

Yıllık hizmet yok

Gaz ve akaryakıt kazanlarının verimli çalışmaya devam etmesini sağlamak ve arızaları önlemek için yıllık servise ihtiyacınız vardır. Bunların profesyonel bir ısıtma mühendisi tarafından yapılması gerekir ve size 50 £ ile 160 £ arasında herhangi bir şeye mal olabilir. İyi haber şu ki, elektrikli kazanlar bu düzeyde bakıma ihtiyaç duymazlar ve size her yıl biraz para kazandırır. Sadece not etmek için: Elektrikli kazanınızla birlikte bir sıcak su silindiriniz varsa, bunun bakımını yılda bir kez yaptırmaya devam edin.

Bakımı daha kolay

Sadece olası olmayan bir arıza durumunda onarıma ihtiyaç duyulur ve kullanılmadığında bloke olabilen gaz kazanlarının aksine, bir elektrikli sirkülasyon pompası devre dışı olduğunda bile çalışmaya devam eder.

Karbon monoksit sızıntısı riski yok

Gaz kazanları, çalışma sırasında bacadan güvenli bir şekilde dışarı atılan ancak sızıntı yapabilecek zararlı gazlar üretir, elektrikli bir kazan ile herhangi bir zararlı gaz sızıntısı konusunda endişelenmenize gerek yoktur .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?