+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Duşakabin

13 Şubat 2020
Duşakabin

Duşakabinler, duşu kullanılırken etrafa su sıçramasını engellemek ve banyonun zeminine su sızmasını engellemek amacı ile duş alanının etrafına çekilen bir banyo ürünüdür. Duşakabin hem size daha rahat bir duş keyfi sağlar hem de banyonuzu korur, banyonuza hoş bir görünüm kazandırır. Duşakabin duş teknesinin üzerine yapılabileceği gibi direkt olarak banyo zeminine de yapılabilir. Ancak en sağlıklı olan ve estetik görünen duş teknesi ile beraber yapımı ve kullanımıdır.

Ürün Açıklaması

Polistren duşakabin camları, üretim aşamasında veya desen işlenirken dikkat edilmediği takdirde, cam yüzeyinde çok küçük çizik ve kırıklar oluşabilir. Bu tip kalitesizce üretilmiş camlar, banyonuzu kullanırken gerçekleşecek ısı farklarında esneme ve büzülmelere karşı dayanıksız olacaktır. Küçük çatlak ve çizikler bu ısı farklarının yaratacağı etki ile zamanla büyük kırıklara dönüşüp, duşakabininizin kullanılmaz hale gelmesine neden olacaktır. Bu sorunların temperli duşakabin camlarında yaşanma olasılığı çok daha düşük olacaktır. Bu nedenle duşakabininiz için öncelikle temperli cam modellerini tercih etmeniz tavsiyemiz olacaktır.

Duşakabin Modelleri

Banyonuza en uygun duşakabin modelleri nelerdir, bu yazımızda sizlere aktaracağız. İnsanlar tarafından en çok tercih edilen duşakabin modelleri; oval duşakabinler, sürgülü duşakabin ve kare duşakabindir. Banyonuzun yapısı ve sizin kişisel tercih ve zevkleriniz doğrultusunda yukarıda saydığımız modellerden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Duşakabin Fiyatları

Duşakabin fiyatları konusunda piyasada uçuk fiyatlı duşakabin de uygun fiyatlı duşakabin de bulabileceğinizi söylemek isteriz. Ancak esas olan banyo ölçülerinizdir. Banyonuz için en uygun olan ölçülerde duşakabin yaptırmanız hem keseniz için hem de banyonuzun estetik görünmesi için daha iyi olacaktır. Fiyat konusunda çok ucuza kaçtığınız zaman şüpheniz satın alacağınız ve yaptıracağınız ürünün ömrü daha kısa olacaktır. Çünkü ucuz fiyat ucuz malzeme demektir. Ancak çok uçuk fiyatlara duşakabin yaptırmak mantıklı değildir. Detaylı bir duşakabin fiyatları araştırması ile göz zevkinize ve banyonuza uygun, cüzdanınızı yormayacak bir duşkabin modeli bulmanız çok kolay olacaktır.

Duşakabin Yaptırmak Neden Önemli?

Duşakabin yaptırmak neden önemlidir sorusuna, duşakabinsiz bir banyoyu göz önüne getirerek cevap verelim. Banyoda küvet ya da duş teknesi olsun ya da olmasın, duş alma esnasında ister istemez duvarlara su sıçrayacaktır. Duvarlara su sıçraması, duvar boyanızın deforme olmasına ve duvarınızın kalitesinin zamanla düşmesine yol açacaktır. Hatta daha da ilerleyen zamanlarda banyonuzda rutubet olacaktır. Duvarlarınızın boya değil de fayans olduğunu varsayarsak bu kez yine sorun yaşayacaksınız. Çünkü şimdi de fayanslara su sıçrayacak ve kuruyan su damlaları fayans üzerinde leke bırakacaktır. Bunların yanı sıra, duşakabini olan bir duşta duş almak daha rahattır. Çünkü duşakabin aracılığı ile kendinize mahrem bir alan yaratmış olursunuz. Ayrıca bu banyo ürünü ile banyonuzun bütünlüğünü tamamlarsınız. Banyonuza modern bir hava katmış olursunuz.

Duşakabin Nasıl Temizlenir?

Banyosuna duşakabin taktıranların en sık sorduğu soru duşakabinin temizliği ile ilgilidir. Duşun ardından duşakabinin camları üzerinde şampuan ya da sabun köpüğü kalabilmekte, suyun kalitesine bağlı olarak kireç lekesi oluşabilmektedir. Bu nedenle duşun her kullanımının ardından pratik bir şekilde duşakabinin temizlenmesi tavsiye edilir. Duştan sonra banyolar için olan sıvı temizleyiciyi duşakabinin camlarına püskürtüp ardından su ile durulayarak çok kısa bir sürede duşakabininizin temizliğini sağlayabilirsiniz. Eğer çıkmayan lekeler varsa, bu durumda da kireç çözücü veya cam temizleyicilerden yardım alabilirsiniz.

Ürün Görselleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?