+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Doğal gaz aboneliği nasıl yapılır ?

Doğal gaz aboneliği nasıl yapılır ?

İçindekiler

Doğal Gaz Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Abonelikler içerisinde en meşakkatlisinin ilk kez doğal gaz aboneliği açtırmak olduğunu söyleyebiliriz. Eğer konutunuz için ilk kez abonelik oluşturacaksanız öncelikle iç tesisat için yetkili tesisat firmalarından projelendirme yaptırmanız gerekiyor. Bunun ardından doğal gaz servis kutusu bağlanması ya da sokağınızdan hat geçmiyorsa hat çekilmesi için başvuru yapabilirsiniz. Kontrollerin ardından doğal gaz bağlantısı gerçekleştirilir.

İlk kez doğal gaz açtırmak için gereken belgeler ise şu şekilde:

  • Nüfus cüzdanı
  • Daire tapusu
  • Zorunlu Deprem Sigortası poliçesi
  • Eğer apartmana hat çekiliyorsa ve apartman 8 bölüm ya da fazlasından oluşuyorsa noter tasdikli apartman karar defterine kayıt notu
  • Yapı ruhsatı
  • Numarataj belgesi
  • Bina metrekare cetveli

Daha önce doğal gaz bağlantısı olmayan bir konuta ya da apartmana doğal gaz bağlatmak için ihtiyaç olan belgeler, dağıtım firmalarına ya da evinizin bulunduğu yerde hat olup olmadığına göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle bölgenizin dağıtım firmasının internet sitesini inceleyerek gerekli detayları öğrenmenizi öneririz.

Doğal Gaz Aboneliği Nasıl Alınır?

Doğal gaz aboneliğini üzerinize alacaksanız işiniz zor değil; merak etmeyin. Doğal gaz abonelik değiştirme için gerekli evrak ile birlikte dağıtım firmalarının şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Dilerseniz dağıtımcıların internet sitelerinden de online başvuru yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?