+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cam Balkon

23 Ocak 2020
Cam Balkon

Günümüzde özellikle büyükşehirlerin insanlarda yarattığı yorgunluk ve stres evde geçirilen zamanın önemini artırmaktadır. Evlerde bulunan en önemli bölümlerden birisi de balkonlardır. Balkonlar, ev sakinlerine nefes alma imkanı tanıyan, havaların güzel olduğu dönemde sıkça kullanılan alanlardır. Balkonların açık bölümünü kapatma çok eskilerden beri kullanılan bir işlemdir. Ancak eski tip PVC ya da alimünyum doğrama ile yapılan malzemelerle kapatılan balkonlar, balkon özelliğini kaybederek adeta bir oda şeklini almaktaydı. Günümüzde ilerleyen teknoloji ile birlikte ise cam balkon sistemleri daha çok tercih edilmeye başladı. Cam balkon modelleri, raylara yerleştirilmiş hareketli camların balkonun tüm köşelerini kaplamasıyla oluşturulur. Sahip olduğu hareketli ray sistemi sayesinde cam balkonlar, bölüm blüm ya da komple açılabilir. Böylece eski sistemdeki gibi balkon işlevini yitirip bir oda haline gelmez. Her mevsimde de kapalı ya da açık şekilde istenildiği gibi kullanılır. Cam balkon modelleri, ev sakinleri için balkonu çok keyifli ve kullanışlı bir yaşam alanı haline dönüştürür.

Ürün Açıklaması

Cam balkonla şık görünüm

Cam balkonun bir diğer artısı da sahip şık görünümdür. Eski tip PVC kaplamalı balkonlar, binaların dış görünümü bozarak ortaya oldukça çirkin bir görüntü koyar. Cam balkon modelleri ise her balkona uygun tasarımları ve camın şeffaflığı sayesinde binanın mimarisini hiçbir şekilde bozmaz. Bu sistemde camlar temperli ya da lamine türünde tercih edilir. Böylelikle güvenlik noktasında da içiniz rahat olur. Camların kırılması sonucu oluşabilecek zararların da önüne geçilir. Ayrıca cam balkon çeşitleri tüm hava şartlarında rahatlıkla kullanılabilir. Toz, polen, yaprak, haşere ve gürültüden balkonu korur. Temiz bir ortamı tesis eder.

Cam balkon modelleri

Cam balkon modelleri, çalışma prensibi olarak iki temel noktaya ayrılır. Bunlardan ilki katlanır cam balkon sistemleridir. Bu sistemde her bir cam tek tek kaydırılarak açılır. Sürgülü cam balkon sistemlerinde ise ray sayısı birden fazla olup camlar itildikçe birbirlerini çeker. Bu işlemin sonunda bir camın genişliği kadar alan camların tamamı açıldığında kapalı kalır. Cam balkon çeşitleri arasında en çok talep gören model, katlanır cam balkon sistemleridir. Kış bahçesi, teras ve veranda gibi bölümler için ise sürgülü cam balkon modeli tercih edilmektedir. Ayrıca cam bolkon sistemlerinde ısıcam özellikli cam kullanılmasını da talep edebilirsiniz. Böyle sadece kış mevsiminde değil, yaz sıcaklarında yalıtım sağlayabilirsiniz.

Cam balkon modelleri arasında tercih yapmanız açısından balkonunuzun şekli de belirleyicidir. Katlanır cam balkon sistemleri, her türlü şekle sahip balkonlara kurulumu sağlanabilen bir sistemdir. Sürgülü cam balkon çeşitleri ise sadece düz balkon, L şeklindeki balkon, U şeklindeki balkon ve gömme balkon gibi köşeli balkonlarda uygulanır. Cam balkon fiyatları da seçeceğiniz sisteme ve balkonunuza göre belirlenir.

Cam balkon fiyatları

Cam balkon fiyatları, balkonunuzun boyutuna göre belirlenmektedir. Düz balkon, L balkon, oval balkon ya da U balkon tiplerinden evinizde hangisi varsa sahip olduğu metre kareye göre cam balkon fiyatları belirlenir. Cam balkon firmaları arasında yapacağınız küçük bir araştırmayla bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Cam balkon fiyatları için kampanya dönemlerini de kaçırmamanız tavsiye edilir.Ürün Görselleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?