+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Buzdolabı Niye Su Damlatır ve Akıtır?

23 Mart 2022
Buzdolabı Niye Su Damlatır ve Akıtır?

Herkese merhaba arkadaşlar. Başlıktan da anladığınız gibi Buzdolabı Niye Su Damlatır ve Akıtır? başlıklı yazımız ile karşınızdayız. Sizlere buz dolabı neden su damlatır veya akıtır bunların yanıtını vermek için bu yazıyı sizlere aktarıyorum. Şimdi sizlerin de daha fazla vaktini almadan yazımıza geçebiliriz.

Dolaplar da su akıtmanın en önemli nedeni su gitmesi gereken kanalları dolu olmasından öne gelir. Peki bunu nasıl çözeceğiz şimdi size bunu anlatacağım. İlk aşamada dolabın fişini çekin. Buzdolabınızı ters çevirin ve arkada bulunan siyah ana hortumu çıkarıp içini temizleyin. Hortumu takmadan önce de hortumu takacağınız yere temiz su koyup tekrar suyu bir kap yardımı ile alın. Yani burada ki amacımız boruları ve su hattını temizlemek olacaktır. Bu işlemi detaylı şekil de bir kaç kez tekrar edebilirsiniz. Kanallar git gide temizlenecek ve damlatma sorunu çözülecektir.

Buz dolabınızı her hangi bir ustaya götürdüğünüz zaman motor değişecek gibi tabirler duyabilirsiniz. Bunların hepsi para tuzağından başka bir şey değildir dediğim gibi arkada bulunan su hatlarını temiz tutar ve bu işlemler sonrası 48 saat buzdolabınızı çalıştırmazsanız hiç bir sorun olmayacaktır. Sonuç olarak arkadaşlar çok da anlatılacak bir şey yok dediğim gibi boruları temizleyeceksiniz. Bütün olay bundan ibaret değerli dostlarım.

Bir diğer sitemiz olan digimasa da göz atmak isterseniz linke tıklayıp gelebilirsiniz dostlarım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?