+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bir Ofis Kapı Kilidi Nasıl Seçilir

16 Ocak 2023
Bir Ofis Kapı Kilidi Nasıl Seçilir

İçindekiler

Bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğine geçmeden önce, sahip olmadığınız veya sahibinden açması için açık izin almadığınız bir kilidi asla seçmemeniz gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, kilitlere hizmet vermekten kimin sorumlu olduğunu öğrenmek için bina yöneticinize veya kiracı sözleşmenize danışın.

Kilit ve güvenlikle ilgili tüm sorunları halletmek mülk sahibinin göreviyse, o zaman bir ofis kapısı kilidini nasıl seçeceğinizle ilgilenmenize gerek yoktur. Ancak açamadığınız bir ofis kapısıyla tek başınıza uğraşsanız bile yine de bir çilingir çağırabilirsiniz.

Buradaki işi kendiniz yapmak için, bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceği hakkında bilmeniz gerekenler:

 • Seçilemez Ofis Kilitleri
 • Kilit Yağı
 • Seçimleri Kilitle
 • Kilit Şimleri
 • Özel Araçlar

Seçilemez Ofis Kapı Kilitleri

En iyi yüksek güvenlikli kilitler listemize göz atabilir ve tartışacağımız yöntemlerle açamayacağınız bazı kapı kilit örneklerini görebilirsiniz. Bu kilitler son derece güvenlidir ve açılması için bu makalede ele alınabilecek olandan daha fazlasını gerektirir.

Her kilit yeterli sürede açılabilirken, bazı kilitler vardır ki, kilit açma ile açamazsınız. Örneğin, kırılan bir kilit sınırlı işlevselliğe sahip olabilir, bu nedenle anahtar bile açamaz. Ya da bırakın ofis kapısı kilidini nasıl seçeceğini öğrenmek isteyen biri bir yana, deneyimli bir kilit seçici için bile kilit açılamayacak kadar güvenlidir.

Elbette, kilitleri açmanın her zaman bir yolu vardır, ancak bir ofis kapısı kilidini nasıl seçeceğinizi bilmek yerine, yıkıcı bir giriş biçimine ihtiyacınız olabilir. Bir kilidi delmeden veya kırmadan önce bir çilingir ile iletişime geçmek iyi bir fikirdir. Uygun olmayan şekilde yürütülen meraklı, delme, kesme vb. işlemler kapılara zarar verebilir ve daha kapsamlı değiştirme maliyetlerine neden olabilir.

Bazı durumlarda, başka türlü seçilemeyecek bir kapı hazırlayabilirsiniz. Bunun örnekleri arasında , kırık bir anahtarın kilitten çıkarılması veya benzer şekilde kama yolunu tıkayan kalıntıların temizlenmesi yer alır. Bazen insanlar kötü niyetle kilitli silindirleri yapıştırıcı, sakız ve hatta epoksi ile doldururlar.

Temel Çıkarımlar :

 • Bir kilit kırılırsa, seçilemez olabilir.
 • Açılamayan kilitler yine de başka yollarla açılabilir.
 • Tıkanmış bir kama yuvası, daha kolay kilit açmaya izin vermek için temizlenebilir.

Yağlayıcı

Bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğine dair hemen hemen her yöntem, yağlamanız varsa (kelimenin tam anlamıyla) daha sorunsuz ilerleyecektir. Birçok ticari mülk yöneticisi kilit bakımını ihmal ettiğinden , kilitler yapışabilir veya döndürmek için daha fazla güç gerektirebilir, bu da toplama zorluğunu artırır.

Kilit ve hareketli parçalardaki çeşitli açıklıklara yağlayıcı uygulayın. Buna kama yuvası ve hatta mandal/cıvata dahildir. Bir ofis kapısı kilidi seçmek için en iyi ücreti bulmadan önce, potansiyel olarak kilitlenecek herhangi bir şeyin üzerinde biraz yağ olmalıdır.

Yağ bazlı bir şey değil , uygun bir kapı kilidi yağı kullanmak önemlidir . Yağ kiri çekecek ve kilide yapışacak ve yolda daha fazla soruna neden olacaktır. Yağlama, bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğine bir örnek değildir, ancak alet çantanızda bir yağlayıcı bulunmalıdır.

Kilit Seçimleri

Geleneksel kilit toplama araçlarına genellikle basitçe kilit açma araçları denir. Çoğu insan bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğini sorduğunda, büyük olasılıkla bunlar hayal ettikleri araçlardır. Ve en iyi kilitli seçim markalarından satın alamıyorsanız , kendi doğaçlama seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Gergi anahtarı ve pena olmak üzere iki ana alet vardır. Gerdirme anahtarları, kama yuvasının üstüne veya altına gider ve farklı boyut ve kalınlıklara sahiptir. Kazma ucunun sayısız çeşidi vardır, ancak bunlar ya tüm iğneleri bir kerede ya da birer birer hareket ettirecek şekilde tasarlanacaktır.

Ataç, tel toka vb. kullanarak kilit açma yapıyorsanız, bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğini anlamak çok daha zor olacaktır. Kilidin açılmasıyla ilgili sorunların tekniğinizden mi yoksa kusurlu araçlardan mı kaynaklandığına dair çok az belirti olacaktır.

Kilit Seçimleriyle Bir Ofis Kapı Kilidi Nasıl Seçilir

 1. Gerdirme anahtarınızı kama yuvasının altına veya üstüne yerleştirin.
  1. Hangisi kama yolunu engellemez.
 2. Kapının kilidini açmak için anahtarı çevirdiğiniz yönde dönüş basıncı uygulayın.
  1. Adımların geri kalanı için torku tutarlı tutun.
 3. Birkaç kıvrımlı/oluklu (tırmık) bir pena yerleştirin.
  1. Bu yöntem için tek bir kanca çalışmaz.
  2. Ayrıca bir kilit açma tabancası da kullanabilirsiniz . 
 4. Kazmayı hızlı ve art arda kilidin arkasına, ardından öne doğru hareket ettirin.
  1. Bir dakikadan fazla denemeyin.
 5. Gerdirme anahtarını anahtarmış gibi çevirin ve kilit açılmalıdır.
  1. Kilit açılmazsa, germe basıncı miktarını değiştirin ve tekrar deneyin.

Kilit Seçim İpucu :

Kazmayı çok sert hareket ettirmeyin veya bunu çok sık denemeyin. Uzun süre bu tür bir kilit açma işlemi gerçekleştirerek kilidi kırma veya kilide zarar verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ticari kilidiniz güvenlik pimleri kullanıyorsa, bu geçerli olması için çok fazla kilit gerektirebilir.

Kilit Şimleri 

Bir şim, iki bileşen arasında kayması amaçlanan ince bir malzemedir. Bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceği açısından, yaylı bir kilitleme mekanizmasını geri çekmek için bir yarığa bir şim kayar (daha sonra buna daha fazla değineceğiz). Bu, şim kalınlığının ve şeklinin en önemli olduğu anlamına gelir.

Şim çok kırılgan veya kırılgan olmaksızın ince ve esnek olmalıdır. Çoğu insan, film ve televizyonda temsil edilen bir şim ile bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğini gördü. Bu genellikle kilit ve kapı çerçevesi arasında kayan bir kredi kartı ile tasvir edilir.

Bir şim kullanmak genellikle onu yamultur, deforme eder veya başka bir şekilde zarar verir, bu nedenle iki kez kullanılamaz. Bu nedenle aktif kredi kartı veya kimlik kartı kullanmanızı önermem. Asma kilitle sabitlenmiş iş yeri kapıları için karttan daha küçük ve ince bir şeye ihtiyacınız olacak.

Şimli Bir Ofis Kapı Kilidi Nasıl Seçilir

Kapı Kolları :

 1. Altlığı, kolun biraz yukarısındaki kapı boşluğuna yerleştirin.
 2. Mandal cıvatasını yakalamak için şimi aşağı kaydırın.
 3. Mandal hareket etmiyorsa şime 45 derecelik bir açılı üçgen kesin.
  1. Bu, mandalı kesimde yakalamanızı sağlar.
  2. Ardından mandalı geri çekmek için itmek yerine şimi dışarı çekin.
 4. Mandal kilit deliğinden dışarı çıkarken kapıyı iterek açın.

Asma kilitler :

 1. İki asma kilit şimi edinin.
  1. Şimleri kendiniz yapın .
  2. Veya “asma kilit şimleri” arayarak çevrimiçi olarak şim satın alın.
 2. Tüm şimleri “U” dirseğinin içine yerleştirin.
  1. Daha küçük bir boşluğa sahip olan tarafla başlayın. 
 3. Asma kilitteki her iki şim ile aynı anda bastırın.
 4. Yaylı prangalar açılır, ancak diğer prangaların çekilmesi gerekir.

Şim İpucu :

Şimleme, sürgülerde veya şim önleme koruması olan mandallarda çalışmaz. Ofis kapınız bir gizlilik kilidi , standart anahtarlı kapı kolu veya düşük güvenlikli asma kilit ile sabitlenmedikçe, kilidi açamazsınız. Bastırılabilen yaylı kilitleme mandalı bulunmalıdır.

Özel Aletler

Muhtemelen, özel ofis kilitleriniz için tasarlanmış profesyonel araçlara hemen erişemeyeceksiniz. Bununla birlikte, nasıl bir kilitlenme sırasında yedek anahtara sahip olmak fayda sağlarsa, hasarlı bir kilidi açabilen bir alete sahip olmak da benzer bir amaca hizmet eder. Aletin kilidiniz için yapıldığından emin olun.

Birçok anahtarlı ofis kapısı kilidi , Adam’s Rite tarafından üretilen bir gömme kilit kullanır. Bunun gibi bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğini öğrenmek için, uzun erişimli adam’s rite aracını kullanabilirsiniz . Silindir kırılmışsa veya kilidin geri kalanından ayrılmışsa, bu yine de kapıyı açacaktır.

Çift kapı baypas aracı gibi araçlar, acil çıkış için en yaygın yangın kapısı kilidi türü olan çarpma çubuklarından yararlanabilir. Bu, yalnızca belirli bir kapatma sırası olmayan çift kapılarda yaygın olan boşluğa sahip bir ofis kapısı kilidinin nasıl seçileceğine dair bir seçenektir.

Özel Aletlerle Bir Ofis Kapı Kilidi Nasıl Seçilir

 1. Kilit tipinizi ve marka adınızı bulun.
 2. Saygın tesviye üreticilerinin mevcut baypas araçlarını araştırın.
 3. Aracı kullanmanın karmaşıklığını açıklayan kaynakları arayın.
 4. Aracı veya kaynakları kolayca bulamıyorsanız, bir çilingir ile iletişime geçin .

Özel Araç İpucu :

Belirli talimatları izlemeniz veya kullandığınız araç için bir video eğitimi izlemeniz gerekecektir. Kilidi başarıyla açma şansınızı artırmak ve hasar olasılığını azaltmak için bu araçları kullanmadan önce kilit mekanizmanızın nasıl çalıştığını da anlamak iyi bir fikirdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?