+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Baymak E25 Aşırı Isınma Hatası Hararet Çözümü

22 Ocak 2022
Baymak E25 Aşırı Isınma Hatası Hararet Çözümü

İçindekiler

Baymak E25 aşırı ısınma hatası pompa sirkülasyonundan kaynaklanmaktadır. Bu arızanın kodu kombilere göre farklılık gösterebiliyor. Baymak kombilerde E25 hatası aşırı hararetlenme sonrası oluşmaktadır.

Kombi aşırı hararetlenme sorunu ne demek? Kombi içerisinde bulunan su yeteri kadar sirkülasyon edemediği için yani pompa, suyu sirküle edemediği zamanlarda kombi içerisinde bulunan sensörü devreye sokar. Kombiyi durdurmasıyla birlikte kombi ekranında bu hata kodu görülmektedir.

Baymak E25 Aşırı Isınma Hatası Neden Olur?

Baymak E25 hata kodu kullanıma göre değişik şekillerde karşılaşılmaktadır. Hangi sebeplerden dolayı karşılaşıldığına göz atarsak şu şekildedir:

  • Sıcak su kullanımında E25 hata sorunu
  • Kombi içinde NFT sensörü kaynaklı sorun
  • Kombi borularından kaynaklı E25 hatası
  • Sirkülasyon pompası hava sorunu

Hata kodları arasından en sık yaşanma sebebi sıcak su kullanımından sonra olmaktadır.

Baymak E25 Hata Kodu Çözümü Nedir?

Baymak E25 hatası çözümü aslında çok basittir. Eğer kombi ile ilgili teknik bilginiz birazda olsa varsa bu sorunu usta çağırmadan halledebilirsiniz. Çözümü: Kombi içerisindeki sirkülasyon pompasının arkasını sökerek kombi içerisinde bulunan havayı alabilirsiniz. Bunun yaparken pompayı tamamen sökmenize gerek yoktur. Kapak kısmında bulunan kısmı gevşeterek içinde ki havayı almanız yeterlidir. İşlem oldukça basittir. Bu pratik bilgi ile kombi arızasını giderebilirsiniz. Bu sayede kombi tamiri için bir ustaya çağırmanıza gerek kalmayacaktır.

E25 hatasının görüldüğü diğer kombi markaları ise Arçelik E25 hatası , Vaillant E25 hatası, Buderus E25 hatası ve Bosch gibi markalarda da görülebiliyor.

Baymak e25 Aşırı ısınma hatası sebebi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?