+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Araç Kilit Kitinizde İhtiyacınız Olan 4 Alet

30 Kasım 2022
<strong>Araç Kilit Kitinizde İhtiyacınız Olan 4 Alet</strong>

İçindekiler

Araç Kilit Kitinizde İhtiyacınız Olan 4 Alet neler olmalı? Herkes kendini her duruma hazır ve hazır olan en zeki kişi olarak düşünmeyi sever. Ve haklı olarak, çünkü becerikli niteliklere sahip olmak, işler yolunda gitmediğinde size büyük bir avantaj sağlayabilir. Bir arabanın kilitlenmesi, kesinlikle önceden bir stratejiye sahip olmanın yardımcı olduğu durumlardan biridir. 

Tüm stresiniz ve kaygınız tamamen ortadan kalkmayacak, ancak doğru araba kilitleme kiti, kaotik bir durumun ortasında bir çözüm sunar. Bir arabanın ne zaman kilitleneceğini tahmin etmek mümkün değildir, bu nedenle hazırlık yapmak, sorunu çözmenin en iyi yoludur. Bu yazıda, araç kilitleme kitinde ihtiyaç duyacağınız aşağıdaki temel araçları tartışacağız:

  1. İnce Jim
  2. Pompa Takozu
  3. Uzun Erişim Aracı
  4. Kilitleme Seti

Temel araç kilitleme kiti araçları listesine girmeden önce, birkaç soruyu yanıtlayalım ve temeli oluşturalım. Araba lokavtlar ile uğraşırken pek çok şey devreye giriyor ve bu, zengin bir bilgi birikimine sahip olmanıza yardımcı oluyor!

1. İnce Jim

Güvenlik endüstrisindeki ince jimler, bir otomotiv çilingirinin emrinde olabilecek en dinamik araçlardan biridir. Uzun, hafif metalin taşınması kolaydır ve yoğun miktarda basınç altında iyi performans gösterir. Temel olarak, ince bir jim, ucunda bir kanca bulunan ince bir metal parçasıdır.

Kilitli bir araba kapısını atlamanın daha verimli bir yolunu bulamayacağınız için herkesin araba kilitleme kitinde bir tane olmalıdır. İnce metal hava geçirmez boşluklar arasında kayar ve aracın derinliklerine ulaşmanızı sağlar. Genel olarak, çilingirler ince jim’i yerleştirmek için araba camı ile hava sıyırma arasındaki boşluğu seçerler. 

2. Pompa Takozu

Takozlar, araba kilitleme kitinde tutulması gereken çok önemli öğelerdir çünkü bir araba kapısını hafif aralık tutabilen bir cihaza ihtiyacınız vardır. Bir pompa takozu, üzerine küçük bir lastik mesane takılı olan bir kumaş kesedir. Kama düz haldeyken kapı sıkışmasına sokulur. Daha sonra kesenin genişlemesi için mesane pompalanır.

Genişleyen kese, aracın daha da içine ulaşabilecek ek aletlerin kullanılmasına yetecek kadar arabanın kapısını kırmak için yeterli yatay kaldıraç sağlar. Her oto çilingirinin, araç kilitleme kitinin içinde bir pompa takozu vardır. 

3. Uzun Uzanma Aracı

Arabanın içine uzanıp kilit açma düğmesine basacak kadar uzun bir aletle aracının kilidini açmaya çalışan birini hepimiz duymuş veya görmüşüzdür. İster bükülmüş bir tel askı, ister bir sopa, hatta bir golf sopası olsun, sadece düğmelere basabilen ve kapı kollarını kaldırabilen uzun, sağlam bir alete ihtiyacınız var. Uzun erişimli aletler, bir araba kilitleme kiti için mükemmeldir ve çeşitli görevler için yanınızda bulundurmak güzeldir. 

4. Kilit Açma Seti

Lockpicking, yalnızca belirli sayıda insanın ustalaştığı gelişmiş bir beceridir. Bu, her yıl milyonlarca Amerikalı tarafından edinilen günlük hobiniz değil. Daha çok sevdiğimiz ve United Locksmith’te insanlara öğretmekten zevk aldığımız niş bir sektör. Bununla birlikte, genel halk kilit açmada başarılı olmak için gereken uygun beceriden yoksundur. 

Bu, acil bir durumda bir arabanın kapı kilidini seçmekle görevlendirildiyseniz , başarı olasılığının çok yüksek olmadığı anlamına gelir. Ancak bu nedenle herkesi eğitmeyi ve bir araba kilitleme kiti oluşturmaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Her araba kilit açma setinde olması gereken üç temel alet vardır: tek pimli açma, kod çözücüler ve germe araçları. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?