+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Arabada Kilitli Anahtarlar? Anahtarları İçinde Bulunan Kilitli Bir Arabayı Açmanın 13 Yolu

Arabada Kilitli Anahtarlar? Anahtarları İçinde Bulunan Kilitli Bir Arabayı Açmanın 13 Yolu

İçindekiler

Demek anahtarlarını arabada kilitledin? Bu iyi. Derin bir nefes alın ve rahatlayın. Bu gönderi yalnızca size yardımcı olmak için var ve sizin gibi birçok insan kilitli arabalarına geri dönüyor. Makalemiz, arabanıza geri dönmek için güneşin altında hemen hemen her yolu gözden geçiriyor. Bu işlemler, denemeniz gereken sıradadır.

Makaleyi atlamadan veya okumadan bir sürece başlamanızı engelleyemesem de, görevi denemeden önce anlamanın önemini vurgulamak istiyorum. Ve makaleyi gözden geçirecekseniz, bunu, kaçırdığınız tam bağlam hakkında bir fikirle yapmayı tercih ederim.

SORUMLULUK REDDİ

Bu bilgi girişte (herhangi bir makalenin en çok atlanan kısmı) verildiğinden, makalelerde atlayanları kaçırma ihtimalim çok yüksek. Kurallara göre oynayanlarınız için, makalenin geri kalanını uyarılarla boğmayacağım, bir şeyin çok önemli olduğu ve fazlalık yoluyla vurgulanması gerektiği durumlar dışında. Şimdi her şeyi bir kez söyleyeceğim:

 • Her şeyi okuyun ve yazıldığı sırayla okuyun.
 • Herhangi bir işlem çalışmıyorsa, “Diğer Sorunlar” bölümüne bakın.
 • Tüm işlemler biraz zaman alacaktır. Sakin olun ve sinirlenmemek için elinizden gelenin en iyisini yapın.
 • Bu işlemlerden herhangi birinin yanlış yapılması kendinize ve/veya mülkünüze zarar vermenize neden olabilir.

genel bakış

Anahtarlar içeride kilitliyken arabanızı açmanın on üç yolu dört kategoriden birine girer. İlk birkaç yöntem, aslında arabanıza kilitlenip kilitlenmediğinizi iki kez kontrol etmeye dayalı olacaktır. Arabanızda kilitli olduğunuzu belirledikten sonra, anahtarınızı kilitli arabanızdan çıkarmak için elinizde olabilecek malzemelere bir göz atacağız. Bu araçlar olmadan özel araçlar satın almayı deneyebilirsiniz. Kilitli arabanızı açmanın tüm DIY yollarını tükettikten sonra, hala yardım çağırmak için seçenekler var.

Kilitli Olduğunuzdan Emin Olun

Bazen düşündüğün kadar kilitli değilsindir . Denediğiniz kapılar kilitli olabilir, ancak içeri girmenin tek yolu bu olmayabilir. Bu, düşündüğünüzden daha sık olur. İnsanlar bunalır ve kendilerini durumun tam olarak farkında olmaktan alıkoyarlar. İşleri basit tutun ve sorunu giderin. Araba anahtarınız çalışmıyorsa , arabaya binmek sorunlarınızın yalnızca başlangıcı olabilir, ancak yine de başlamak için bir yer. En basit düzeltmeyle başlayın ve yukarı doğru ilerleyin.

Aracınızın kilitli olduğundan emin olmak için ilk adımlar:

 • Kapıları Kontrol Et
 • Bagajı Kontrol Et
 • Uzaktan Kilit Açma Hizmeti

Görünüşte bariz olan bu adımları atlamamak önemlidir. Arabanızda kilitli kaldığınızı iki kez kontrol etmek ve üç kez kontrol etmek için ekstra birkaç saniye, size muazzam miktarda endişe ve zaman kazandırabilir.

Etrafınızdakileri Kullanın

Artık arabanızın kilitli olduğundan emin olduğunuza göre, etrafınızdakilerin envanterini çıkarın. Sizi kilitli arabanıza geri sokabilecek araçları arayın. Bu yöntemlerle başarılı olmak için örneklerde kullanılan kesin öğelere ihtiyacınız yoktur. Bulduğunuz malzemeler aşağıda tartışılanlardan daha iyi olabilir veya farklı zorluklar yaratabilir. Aynı özelliklere sahip şeyleri bulun.

Çevrenizde bulundurabileceğiniz malzemeler:

Bu araçların üzerinizde olması gerekmediğini unutmayın. Herhangi bir yardımcı olandan ip veya tel elbise askısı ödünç alabilirsiniz. Dünya ne kadar korkutucu görünse de, hala yardım etmeye istekli insanlarla dolu. Yabancılara yaklaşırken sadece sağduyu kullanın. Güvenliğiniz için endişeleniyorsanız, işletme sahiplerine veya mağaza çalışanlarına müşterilerin önünde yaklaşın ve durumunuzu bildirin. Bu, anahtarları içerideyken kilitli bir arabayı açmaya çalıştığınızda şüpheli bakışları da önleyecektir.

Malzeme Satın Alın

Bu malzemelerin hiçbiri ortalıkta bulunmayabilir ve bu durumda bir mağazaya gidip birkaç dolar harcamanız gerekebilir. Ev geliştirme mağazaları, otomobil parçası mağazaları ve genel malları olan büyük kutu mağazaları en iyi seçeneğinizdir. Çevrenizdeki araçları kullanmaya benzer şekilde, bu öğelerin tam olarak belirtilenler olması gerekmez. Herhangi bir benzer nesne yapacaktır. Anahtarlar kontakta bırakılmışsa ve araç hala çalışıyorsa, birisini arabaya bakması için bırakmak en iyisidir. Bir satın alma yapmak için gereken süre içinde, bir suçlu kapınızı açıp uzaklaşabilir.

Satın alabileceğiniz araçlar:

 • kama
 • İncelemek, bulmak
 • Plastik Kayış
 • Seçimleri Kilitle
 • İnce Jim

Bu malzemeleri satın aldığınızda, çalışana bunları kullanmanıza yardımcı olup olamayacaklarını sormaktan çekinmeyin. Bu yöntemlerden herhangi birini ilk kez denerken ikinci bir çift göze ve fazladan bir el setine sahip olmak çok yardımcı olabilir. Sadece başka bir aceminin potansiyel olarak kötü tavsiyesine dikkat edin. Eğitimsiz yardımsever bir vatandaştan yardım istediyseniz, arabanıza zarar vermekten sorumlu tutamazsınız.

Her şey başarısız olduğunda, bir profesyonel arayın. Malzemelerinizi almaya çalışırken uygun öğeleri bulamayacağınızı fark ederseniz veya bunları kullanmak için yeterli donanıma sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, mağaza telefonunu kullanmayı isteyin. Bu konumda cep telefonu resepsiyonunuz varsa, profesyonel bir araç kilitleme servisiyle de iletişime geçebilirsiniz . Sakin olun ve aramadan önce düşüncelerinizi toplayın. Şunlar gibi bilgilere sahip olun:

 1. Konumunuz
 2. Arabanızın türü, markası, modeli ve yılı.
 3. anahtarlar nerede
 4. Daha fazla bilgi gerekli olabilir veya talep edilebilir, ancak cevapları hazırlamak, daha fazla ayrıntı vermek için sizi yeterince rahatlatacaktır.

Yardım seçenekleriniz şunlardır:

 • Polis
 • AAA
 • Çilingir

Anahtarınızı arabaya kilitlediğinizde, sadece araca geri dönmeniz yeterlidir. Yeni bir araba anahtarı yaptırmak veya kapı kilitlerinizi onarmak gibi ek hizmetlere ihtiyacınız olmayabilir. Ancak araba anahtarlarınızın arabada kilitli olduğunu bilmek önemlidir. Polisi veya AAA’yı aramadan önce anahtarlarınızın arabada kilitli olduğunu görsel olarak onaylayın. Anahtarlarınız içeride değilse, bir çilingir çağırmanız gerekecektir. Bir mobil oto çilingir, bulunduğunuz yere gelip aracı açabilecek ve yedek olmadan yeni bir araba anahtarı yapabilecek tek seçenektir .

1. Kapıları Kontrol Edin

Bazen arabanızdaki tüm kapılar kilitlenmez. Bu korkutucu bir fikir, ama oluyor. Çoğu sürücü, sürücü tarafı kapısının son derece farkındadır ve diğer kapılarının işlevselliğini ihmal eder. Tüm kapılarınızın uygun şekilde kilitlendiğine inansanız bile, bu onların kırdığı örnek olabilir. Tüm kapılarınızı kontrol edin!

2. Bagajı Kontrol Edin

Arabaya bagajdan girmenin bir yolu olabilir. Hatchback tipi bir arabanız varsa bagajı aracın kabininden bile ayrılmaz. Ve her zaman değil, ama bazen bagajdan arka koltuğa bir erişim noktası olacaktır. Bu genellikle bagajdan itildiğinde açılan arka koltuk arasında bir panel şeklini alır.

3. Uzaktan Kilit Açma Hizmeti

Bagajınızda emeklemeden önce bunu denemek isteyebilirsiniz, ancak çoğu insan Onstar (veya benzer şirket) kapsamının farkında olmalıdır. Mevcut yeni araba pazarında, satın alma anında atılan bir özellik olabilir. Yeni arabalar için ücretsiz kapsama teklifleri yaklaşık bir yıl sürer. Bayinizle iletişime geçmeyi deneyebilir ve sizde olup olmadığını veya tükenip tükenmediğini öğrenebilirsiniz. Tüm bu telefon görüşmesi bürokrasisi, kesinlikle içinden geçmek için bir bagajınız olmasını dilemenize neden olacak. Bu kapsama sahipseniz, kapılarınız uzaktan açılabilir.

4. İp veya Küçük Çaplı Halat

Ayakkabı bağcıklarınız varsa, iş için doğru araçlara sahipsiniz. Bu , kabin kapısı ile çerçeve arasına sığacak kadar küçük herhangi bir ip ile yapılabilir . Bu yöntem yalnızca direk kilitleri olan araçlarda çalışacaktır. Direk kilidi, yukarı çekilerek (kilidi açılarak) veya aşağı itilerek (kilitlenerek) manipüle edilen dik bir kilittir. İpinizi aldıktan sonra, ihtiyacınız olacak bir sonraki şey, bir kayma düğümünün nasıl bağlanacağı hakkında küçük bir bilgidir . İlk olarak, düğüm, yönetebildiğiniz kadar ipin merkezine yakın olmalıdır.

Bir kayma düğümü yapın:

 1. İpin merkezinin beş inç solunda bir döngü yapın. İşaret parmağınızın ucunu baş parmağınızın ucuna değdirdiğinizde oluşan deliğin çapından biraz daha büyük yapın (boyutu daha sonra ayarlanacaktır).
 2. İpin sağ yarısının kuyruk ucunu tutun ve deliğe doğru hareket ettirin (kuyruk delikten size doğru gelmelidir). Şekli gevşek bırakın. Bu, bir miktar simit şekliyle sonuçlanacaktır.
 3. Başparmağınızı ve işaret parmağınızı orijinal halkanın kıvrımı üzerinde tutun.
 4. Pretzel şekli orijinal halkaya ve deliğe giren kuyruk ucunun oluşturduğu halkaya sahiptir. Kuyruk ucunu oluşturulan delikten geri alın (simitin sol deliği).
 5. İpin sağ ucundaki uç parçasına ve orijinal halka kıvrımına baskı uygulayın ve iki parçayı birbirinden uzağa doğru çekin. Bu sadece bir döngü bırakır.
 6. Şimdi dizenin sol ucunu çekerek mevcut döngü büzülmelidir. Parmağınızı ilmeğe yerleştirerek ve ilmeği ayırarak ilmeği benzer şekilde genişletebilirsiniz.

Artık ipin ortasında bir kayma düğümü olan ipiniz olduğuna göre, kapınızı açmaya hazırsınız. İpi çerçeve ve kapı arasına kaydırın. İpin bir tarafının arabanın tavanına paralel, diğer ucunun ise tavana dik olduğundan emin olun. İpi ileri kaydırın ve kilidin etrafındaki halkayı yakalayın. Halkayı kapatın ve kilidi yukarı doğru çekin. İçeri girdin bebeğim! Eğer değilseniz, okumaya devam edin.

5. Elbise Askısı

Şimdi bazen ayakkabılarımızın bağcıkları yok, belki de ayakkabılarımız yok. Bu durumda bir tel elbise askısı bulmaya çalışın . Birine rastlayabileceğiniz yerlerin sayısına şaşıracaksınız (Kilitli Arabanızı Açmak için 3 Uzman Aletin sonucuna bakın ). Etrafta bir çamaşırhane varsa, size ödünç verecekleri de olabilir. Askıyı demonte edeceğinizi (muhtemelen kullanılmaz hale getireceğinizi) göz önünde bulundurun.

Elbise askısı alamıyorsanız üzülmeyin. Aynı yöntemler, herhangi bir ince, güçlü bükülebilir malzeme ile kullanılabilir. Uzun, ince, güçlü ve doğru formda ise bükülmesine gerek yoktur. Güçlü değilse, kilitleme mekanizmasını manipüle edecek uçları güçlendirmek için bükmeniz gerekecektir. Doğru şekil değilse, amacına hizmet etmesi için bükülmesi gerekecektir. Yeterince uzun veya çok kalın değilse, bu özellikleri değiştirmek için bükülmesi gerekecektir.

Posta Kilitleri için

Seçenek 1: 

 • Askıyı düzleştirerek başlayın.
 • Bir “V” elde etmek için kancayı daha sert bir şekilde bükün veya onay işareti şeklini alın (bu şekli gerektiği gibi uyarlayın).
 • Askıyı kapı ile kapı çerçevesi arasına, önce “V” olacak şekilde kaydırın.
 • Direk kilidini kancaya takmaya çalışın ve kendinize ve yukarıya doğru çekin (kendinize doğru çekmek direk üzerinde biraz sürtünmeye neden olur).
 • Doğru yapıldığında kapı açılacaktır.

Seçenek 2: 

UYARI YANLIŞ YAPILIRSA ARACINIZA ZARAR VEREBİLİR!

 • Kanca hariç elbise askısını düzeltin.
 • Bir “V” veya onay işareti şekli elde etmek için kancayı daha sert bir şekilde bükün (onay işaretinin küçük kısmı küçük parmağınızın boyutunda olmalıdır).
 • Askılığın çengelli ucunu pencere ve hava yalıtımı arasına kaydırın.
 • Kapının içindeki askıyı, kanca aracın iç kısmına bakacak şekilde çevirin (kapının içindeyken).
 • Direğin hareket ettiğini görene kadar askıyı pencere boyunca hareket ettirin.
 • Kapının hangi kısmının direği manipüle etmenize izin verdiğini belirledikten sonra, askıyı yukarı doğru çekmeye başlayın (birkaç denemeden sonra kancanızın yeniden düzenlenmesi ve yerine bükülmesi gerekebilir).
 • Gönderinin yukarı doğru hareket ettiğini görebilmeniz gerekir.
 • Direk kilidi kapının kilidini açacak kadar yükseğe çıkana kadar bunu yapmaya devam edin.
 • Doğru yapıldığında kapı açılacaktır.

Sürgülü/İtmeli Kilitler İçin

 • Askıyı düzleştirerek başlayın.
 • Askının ucunu, kilidi itmek/kaydırmak için size uygun kaldıraç ve gücü sağlayacak şekilde bükün.
 • Durumlarda düzleştirilmiş askı uzunluğu boyunca bükümler yerleştirmeniz gerekebilir. kapı kolçaklarının altına ulaşmanız gereken yer.
 • Askıyı kapı ile kapı çerçevesi arasına kaydırın.
 • Kör çalışıyorsanız, başka bir kişinin karşı pencereden bakmasını ve size rehberlik etmesini sağlayın.
 • Kilidi işlevine göre bastırın veya kaydırın.
 • Doğru yapıldığında kapı açılacaktır.

Bu işlemlerden herhangi birinde size yardımcı olması için bir kama kullanabilirsiniz. Kama, şekillendirildiği veya kama şeklinde şekillendirilebildiği sürece herhangi bir malzemeden yapılabilir. Malzemenin arabanızdaki boyayı çizebileceğini unutmayın. Arabanızla kama arasında bir bez veya bez parçası kullanarak bunu azaltabilirsiniz. Kullanışlıysa kapıyı sıkıştırmak için bir tornavida da kullanılabilir (bu, en büyük hasar riskini oluşturur).

6. Kama

Oto Kaporta mağazalarında otomatik kilitlemeler için tercih edilen hava takozları veya lastik takozlar olabilir. Böyle bir cihaz yoksa bir kapı durdurucu bulmaya çalışın . Bu sert plastik veya kauçuktan yapılabilir. Kamayı boşluğa daha derine sokmak için bir çekiç de yardımcı olabilir. Kapıyı kaldırmak için bir tornavida da kullanılabilir (daha önce belirtildiği gibi). Alışveriş yaptığınız ev geliştirme mağazasının kereste bölümü olduğu sürece, bir parça tahtayı kama şeklinde kesmenin bir yolu olmalıdır. Tek başına bir kama yeterli olmayacaktır. Ayrıca bir araştırma aracı kullanmanız gerekecektir.

7. Sonda

Prob, tel askı bölümüyle aynı gereksinimleri izleyecektir. Uzun, ince, güçlü ve doğru formda ise bükülmesine gerek yoktur. Güçlü değilse, kilitleme mekanizmasını manipüle edecek uçları güçlendirmek için bükmeniz gerekecektir. Doğru şekil değilse, amacına hizmet etmesi için bükülmesi gerekecektir. Yeterince uzun veya çok kalın değilse, bu özellikleri değiştirmek için bükülmesi gerekecektir. Ne tür bir kama kullandığınıza bağlı olarak veya bir kama kullanıyorsanız, probunuzun daha az özelliği kısıtlanacaktır.

8. Plastik Kayış

Bu, yalnızca posta kilitlerinde çalışan başka bir yöntemdir. Bu aracı, elbise askısı yönteminin direk kilidi bölümündeki seçenek 1’e benzer şekilde kullanacaksınız. Plastik kayış uzun ve ince olmalıdır. Düzgün çalışması için katlanması gerektiğinden, uzunluk daha kısa değil daha uzun olmalıdır. Malzemenin inceliği, katlandığında kapı ile kapı çerçevesi arasında kaymasına izin vermelidir. 

Bu, kapınızdaki boşluğun en az yarısı kadar olması gerektiği anlamına gelir. Katlanmış plastik kayışın kıvrımındaki zımpara kağıdı ölçülemez şekilde yardımcı olacaktır. Katlanmış plastiği direğin etrafına dolamaya ve yukarı ve kendinize doğru çekmeye çalışacaksınız. Plastik, malzemelerin kayganlığı nedeniyle büyük olasılıkla kayacaktır. Kendinizi kilide biraz ısırmak için, bu kıvrıma tutturulmuş bir kat zımpara kağıdı işlemi çok daha hızlı hale getirecektir.

9. Kilit Toplama

UYARI YANLIŞ YAPILIRSA ARACINIZA ZARAR VEREBİLİR!

Doğru araçlara ve deneyime sahipseniz, bu işe yarayacaktır. Bunlardan birini veya her ikisini de kaçırıyorsanız, kilidi açmaya çalışmayın. Araçlar, ataşlardan profesyonel kilit penalarına kadar her şey olabilir . Yaklaşık olarak 90’ların ortalarından ve öncesinden arabalar oldukça kolay bir şekilde seçilebilir. Kilit, gofretler kullandığı sürece, büyük olasılıkla tırmıklanabilir, sallanabilir, sallanabilir, tek pim çekilebilir , vb. Anahtarınıza bir göz atın. 

Arabanızın kapısının ne tür bir kilit olduğundan emin değilseniz, bu adımın size göre olmadığının bir göstergesi olabilir. Modern çağın lazerle kesilmiş tuşları, ortalama bir seçici için manipüle edilmesi biraz daha zor olabilir. Yeteneğinizi sorguluyorsanız, kilidi açmaya çalışmayın. Kilidi herhangi bir şekilde kırmak veya bozmak, çağrılması gereken teknisyen için araca geri dönmeyi zorlaştıracak ve değiştirilmesi çok pahalı olacaktır.

10. İnce Jim

UYARI YANLIŞ YAPILIRSA ARACINIZA ZARAR VEREBİLİR!

Bu yöntem, elbise askısı yönteminin direk kilidi bölümündeki seçenek 2’ye benzer olacaktır. Temel fark, aracın zaten yapılmış olmasıdır. İnce bir jim , yeteneklerinde çoğu internet videosunun size göstereceğinden daha çeşitlidir. Çeşitli yöntemlerin etkinliği, özel marka ve modelinize bağlı olacaktır. 

Bu aracı kullanırken çok dikkatli olun. Kapının içinde çok sayıda kablo vardır ve bunların sökülmesi veya kazayla bunlara müdahale edilmesi aracınız için daha fazla komplikasyona neden olabilir. Bu yöntem, araca zarar vermeniz için en büyük fırsatı yaratır. Bu nedenle slim jim, satın almaya çalışmanız gereken son araçtır. Ayrıca, kullanma yeteneğinizden emin değilseniz, hiç kullanmamalısınız.

11. Polisi Arayın

Birçok polis memuru bu durum için donanımlıdır. Departmana ve bölgenin yoğunluğuna göre gelmeyebilirler. Bazı alanlar, polis müdahalesini gerektirmek için arabanın çalışıyor olmasını gerektirir. Araba çalıştığı için daha fazla risk altındasınız. Hırsız, arabanın anahtarlarının içeride olduğunu kolayca anlayabilir. Bu, arabanızdan uzaklaşamayacağınız anlamına gelir. Bulunduğunuz bölgede tehlikede olabileceğinizi düşünüyorsanız, bu çok makul bir seçenektir. 

Bunun yardım seçenekleri listesinde bu kadar üst sıralarda yer almasının nedeni, bunun bir acil durum müdahalesi olmasıdır. İçeride kilitli bir çocuk veya hayvan varsa bu hizmeti denemeli ve kullanmalısınız. Bedensel zarar görme korkusuyla tekrar arabanıza binmeniz gereken başka bir büyük komplikasyon varsa, o zaman kesinlikle polisi aramalısınız. Artı tarafta, sadece sizi korumak için gelmeyecekler ve bunu diğer hizmetlerden daha hızlı yapabilecekler, ayrıca arabanızın kilidini de açabilecekler. Bu tür bir hizmetin istekliliği ve kullanılabilirliği değişiklik gösterecektir. Yukarıda listelenen adımlardan herhangi birini yapabiliyorsanız, bu kilitli arabanıza binmek için en hızlı seçenek olmayabilir.

12. AAA/Yol Yardımı

Aracın yolcu bölmesine giriş sağlayan veya çalışan anahtarın kaybolması veya kırılması durumunda, giriş kazanmak için servis gönderilecektir. Bir çilingir gerekliyse, Classic üyeleri için ateşleme onarımı/değişimi hariç, a kadar olan hizmetler karşılanır. Plus üyeleri için 100$’a kadar olan hizmetler kapsanmaktadır.  kadar olan hizmetler Premier üyeler için kapsanmaktadır. 

Aracın güvenli bir şekilde açılamaması veya çalıştırılamaz hale gelmemesi veya çilingir tarafından anahtarın değiştirilememesi durumunda, çekici yardımı kapsamında çekici hizmeti verilecektir. Yol yardımı sağlayıcınız AAA değilse, bu hizmeti sunup sunmadıklarını öğrenmek için üyelik el kitaplarına başvurmalısınız. En azından arabanızı güvenli bir şekilde gideceği yere çekebilmelidirler.

13. Çilingir Hizmetleri

Bir çilingir bu listedeki en güvenli ve sorumlu seçeneği kullanacaktır. Bu seçim duruma, aracın tipine vb. bağlı olacaktır. Güvenilir bir şirket tuttuysanız, arabanıza herhangi bir zarar gelmeden kapınızın kilitleri geldikten çok kısa bir süre sonra açılmalıdır. Bir çilingir aradığınızda ne bekleyeceğinizi bilmek için biraz araştırma yapın ve şirketin ihtiyacınız olan deneyime ve profesyonelliğe sahip olup olmadığını tespit edebilmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?