+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Anahtarlık İçinde Kilitli Bir Araba Nasıl Açılır?

Anahtarlık İçinde Kilitli Bir Araba Nasıl Açılır?

İçindekiler

Anahtarlığınız arabada kilitli mi? Arabanın içinde anahtarsız bir giriş uzaktan kumandası ile kilitlenmemesi gerektiği için endişe verici görünebilir. Anahtarlık kapılarımın kilidini otomatik olarak açmıyor mu? Bu nasıl olur? Bir arabada kilitli bir anahtarlığa yol açan koşulları ve içeri nasıl geri dönüleceğini tartışacağız.

Anahtarlık içerideyken bir arabanın kilitlenmesinin nedenleri :

  1. Sensör Aralığı
  2. Temel Sorunlar
  3. Hasarlı Kilit
  4. geçersiz kılar

Arabada kilitli bir anahtarlık için temel çözümler şunlardır :

  1. Anahtar Sarma
  2. Kilit Manipülasyonu
  3. Çilingir Çağırın 

Anahtarlığımı arabamda kilitleyebilir miyim?

SSS

Evet, içinde anahtarlık olan bir arabayı kilitlemek mümkündür. Aracın kaybolmasını veya hasar görmesini önlemek için anahtarlığın arabada kalması gerekiyorsa bunu bilerek yapabilirsiniz. Anahtarlığınızı kazara arabada kilitlemeniz de mümkündür. Kazara meydana gelen kilitlenmeler birkaç yolla çözülebilir.

Anahtarlık içeride kilitliyse arabamı nasıl açarım?

Anahtarlığınız arabada kilitliyken, üç temel çözüm vardır. Çalışma anahtarını bir sensör konumuna doğru hareket ettirebilir, iç kapı anahtarlarını/düğmelerini değiştirebilir veya bir çilingir arayabilirsiniz. İşi kendiniz yapmak alet ve zaman gerektirir, bu nedenle her ikisine de sahip değilseniz bir çilingirle görüşün.

İçinde anahtarlık olan kilitli bir arabayı açmak için hangi araçları kullanabilirim?

Anahtarlığınız arabanızda kilitliyken, iş için en çok yönlü alet, ince ve bükülebilir bir metal uzunluktadır. Klasik olarak çözülmemiş bir tel askı, tercih edilen DIY aracıdır. Bir çilingir araba kilitleme hizmeti ile giderseniz , profesyonel araçlara sahip olacaklar ve araca herhangi bir zarar gelme riski olmayacaktır.

Bir çilingir, anahtarlık içeride kilitliyken arabayı açabilir mi?

Kilitli arabaları açma konusunda özel uzmanlığa sahip bazı otomotiv çilingirleri vardır. Bu çilingirler, sayısız marka ve model için güvenlik özelliklerine ve atlamalarına aşinadır. Ayrıca açılırken arabanın zarar görmemesini sağlamak için yeterli deneyime sahipler.

Anahtarlığınız Neden Arabada Kilitli?

Çoğu zaman, anahtarsız girişe sahip bir araba, anahtarlığınızı arabaya kilitlemenizi engelleyen güvenlik özelliklerine sahip olacaktır. Ancak bu önlemlerin işe yaramamasının nedenleri var ve siz farkına varmadan, anahtarlığınız arabanızda kilitli kalıyor ve nasıl olduğunu bilmiyorsunuz.

1. Sensör Menzili

Anahtarlık, anahtarsız yakınlık sensörlerinden çok uzaktaysa, arabada kilitli bir anahtarlık ile karşılaşabilirsiniz. Kontak düğmesine bastığınızda “Anahtar Algılanmadı” mesajı döndüğünde buna benzer durumlar yaşamış olabilirsiniz. Anahtar algılanmadan araç kilitlenebilir.

Anahtarsız giriş araçlarında anahtarlığın araç içinde kilitli kalması gibi bir durumu önlemek için her türlü özellik bulunmaktadır. Örneğin, çoğu modern arabada , anahtarı algılayan sensörler olduğundan, anahtarları bagajda kilitleyemezsiniz . Ancak çoğu otomobilde sensör ölü bölgeleri vardır.

Araba anahtarlığınız tüm sensörlerin kapsama alanı dışındaysa, arabanın kilitlenmesini engelleyen arıza güvenliklerinin hiçbiri sizi korumayacaktır. Sensör aralıkları araçtan araca değişir, ancak arabada kilitli olan anahtarlığı takabilir ve kilidi açabilmesi için kapıya yaklaştırabilirsiniz.

2. Temel Sorunlar

Bir anahtar hasar gördüğünde, araç onu algılamakta zorlanabilir. Pillerle ilgili aralıklı sorunlar, sıcaklıktaki ani veya aşırı dalgalanmalardan kaynaklanabilir. Bu durumlarda, anahtarın sensör aralığı dışında olmasına çok benzer, ancak çözümler daha sınırlı olacaktır.

Arabada kilitli olan anahtarlık sorununu çözdüğünüzde bile, anahtarlığın değiştirilmesi için olası ihtiyacı ele almanız gerekir . Çalışan bir anahtarın olmaması, aracı açmanızı engellememelidir, ancak yola geri dönmek için büyük olasılıkla yedek bir araba anahtarına ihtiyacınız olacaktır.

Anahtarlıkta pili değiştirebilirsiniz, ancak pili değiştirmenin araba anahtarını düzeltmediği durumlar vardır . Anahtarlığınızı arabanın içine kilitledikten sonra tekrar içeri girmenize yardımcı olması için bir çilingirle iletişime geçerseniz, o anda ve orada size yeni bir anahtar da yapabilirler.

3. Hasarlı Kilit

Kilitlerinizde bazı şeyler ters gidebilir ve bu da anahtarlığın arabada kilitlenmesine neden olabilir. Bu arızalar arasında araba kapısının kilitli konumda sıkışması , araba kilidinin donması ya da sadece yapışkan bir araba kapı kilidine sahip olmanız sayılabilir . Sorunun ciddiyeti çözümü etkileyecektir.

Kilitle ilgili bir sorun anahtarlığın arabada kilitlenmesiyle sonuçlandığında göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, farklı bir kapıyı açmanın mümkün olabileceğidir. Anahtarsız yakınlıkta kilit açma özelliğiniz çalışıyor olabilir, ancak kilit sinyale gerektiği gibi yanıt vermiyor.

Bu sorunları gidermek ve hatta sizi tekrar aracın içine sokmak için bir kapı kilidi yağı kullanmak mümkün olabilir . Belli bir noktada, kırık kapı kilidini görmezden gelmeniz, kilidi çözmeniz ve daha sonra arabanızın kapı kilidini nasıl tamir edeceğinizi bulmanız gerekebilir .

4. Yanlışlıkla Geçersiz Kılma

Arabada kilitli bir anahtarlık, bir hata değil, bir özellik olabilir. Anahtarlığın su, kir, kum vb. maddelerden zarar görebileceği bir ortamda bulunacaksanız, anahtarın elektronik kısmını arabada bırakmak isteyebilirsiniz. Ancak buna izin veren özellik, bir kilitlenmeye yol açabilir.

Araba anahtarlığının anahtarsız yakınlık kilidini açma özelliğini geçersiz kılma şekliniz araçlara göre değişir. Genellikle, arabanın kapı kilit silindirini döndürmeniz gereken fiziksel bir anahtar dili olacaktır . Ancak bu anahtarı kaybederseniz, kırarsanız veya başka bir şey ters giderse, kilitlenirsiniz.

Anahtarlık İçinde Kilitli Bir Araba Nasıl Açılır

Yani anahtarlığınız arabada kilitli. Merak etme! Bunun neden size olduğuna bakılmaksızın kullanabileceğiniz bir çözüm var. Arabanızın uzaktan kumandası çalışmıyorken bile , en azından aracınıza erişmek için yapabileceğiniz bazı teknikler ve şeyler vardır.

1. Anahtarda Makara

Arabada bir anahtarlık kilitliyken, uzun ve ince bir aleti araca sokabilmeli ve anahtarı alabilmelisiniz. Anahtar takılıyken veya tutulmuş haldeyken, anahtarlığı en yakın kapıya doğru sürükleyin. Anahtarı birkaç santim hareket ettirdiğinizde, kapının açılıp açılmayacağını kontrol edin.

Anahtarınızı kapıya, bagaja vb. doğru çekmek için hangi araçları kullanabilirsiniz? Anahtarı yakalamak için bir tel elbise askısı veya benzeri uzun ve şekillendirilebilir uzunlukta bir malzeme mükemmeldir. Aletinizi bir boşluktan geçiremezseniz, kapı boşluğunu bir kama (kapı durdurucu gibi) ile genişletebilirsiniz.

Kırık bir araba anahtarlığı ile mücadele etmediğiniz veya yakınlık kilidi açma özelliğini bilmeden geçersiz kılmadığınız sürece , bu bir seçenektir. Sadece arabanızın içini açarken çizmemeye dikkat edin ve kapıları uzun süre açık bırakmayın.

2. Kilitleme Manipülasyonu

“Kilit manipülasyonu” terimi, aracın içindeki kilit anahtarlarının ve düğmelerin hareket ettirilmesi işlemini ifade eder. Anahtarlar içindeyken kilitli bir arabayı açmanın birçok yolu vardır , ancak hangi yöntemi seçeceğiniz, eriştiğiniz araçlara ve yeteneklerinize bağlıdır.

Kilitli bir arabayı açmak için en iyi araçlar , bir kama ve uzun erişimli bir araçtır. Kama, uzun erişimli aletinizi kaydırmak için yeterince büyük bir boşluk oluşturmak için kapı ve çerçeve arasında kayar. Ulaşma aracı daha sonra iç kilit düğmesini iter, çeker veya başka bir şekilde çalıştırır.

Anahtarın sarılması, yakınlık kilidi açma özelliğini harekete geçirmediğinde manipülasyon yapılmalıdır. Araba kilitlenirse çalışmaz. Kilitlenme, kapı kilit silindirinde doğru anahtar çevrilene kadar iç kilitleri ve tüm elektronik aksamları hareketsiz tutan bir güvenlik protokolüdür.

3. Bir çilingir çağırın

Anahtarlık bir arabada kilitliyken en çok yönlü ve her şeyi kapsayan çözüm için, yakınınızdaki en iyi kilitleme hizmetini arayın . Özellikle araba çilingir hizmetleri sunan ve araba kilitleme konusunda uzmanlaşmış bir hizmete ihtiyacınız olacak. Hatta işi kendiniz yapmaktan daha ucuza mal olabilir.

Arabanızın kilidini açma maliyeti, telafi ettiği maliyetlere karşı tartılmalıdır. Bir çilingir aracınızın hasar görmediğinden emin olacak, iş hızlı bir şekilde yapılacak (zamandan, yani paradan tasarruf edeceksiniz) ve ihtiyacınız olan tüm hizmetleri alabilirsiniz.

Anahtarlık değiştirme maliyetini denkleme eklemeniz gerekebileceğinden maliyetler birleşebilir . Arabada kilitli olan anahtarlıkla uğraşmanın ötesinde ne kadar çok hizmete ihtiyacınız olursa, nihai fiyat o kadar yüksek olur. Ancak kaliteli bir çilingir ile fiyatlandırma adil ve rekabetçi olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?