+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akıllı Sayaç nedir?

16 Ekim 2021
Akıllı Sayaç nedir?

İçindekiler

Akıllı sayaç nasıl çalışır?

Akıllı sayaçlar, ne kadar güç tükettiğiniz konusunda gerçek zamanlı bilgi sağlar ve bu verileri kablosuz teknoloji aracılığıyla doğrudan enerji tedarikçinize gönderir. Sayaçlar geleneksel olanlara benziyor, ancak enerji kullanımınızı gösteren dijital bir ekranın ek özelliği ile. Elektrik için bir akıllı sayaç ve gaz için (eğer varsa) bir akıllı sayaç ve sayacın kendisine entegre edilebilecek bir iletişim merkezi alacaksınız.

Akıllı sayaçların faydaları?

Akıllı sayaçlar, kWh, pound ve pence cinsinden her saat kadar sıklıkta doğru tüketimi gösterebilir. Neredeyse gerçek zamanlı olarak ne kadar enerji kullandığınızı tam olarak görebilmek, daha az kullanabileceğiniz ve potansiyel olarak tasarruf edebileceğiniz alanları tespit etmenizi kolaylaştıracaktır. Bu kullanım bilgileri doğrudan enerji sağlayıcınıza gönderilir, yani tahmini olmayan daha doğru faturalar alırsınız – yalnızca kullandığınız kadar ödersiniz.

Bu aynı zamanda sayacınızı manuel olarak okumanız ve bu bilgiyi tedarikçinize göndermeniz (veya sayacınızı okutturmak için düzenleme yapmanız) gerekmeyeceği anlamına gelir. İle onların en büyük endişe olarak enerji faturaları listeleme ev sahipleri bu biz yönetmek şekilde ve güç için ödeme birçok gerekli gelişme olabilir.

Akıllı sayaçlar neden yayılıyor?

Akıllı sayaçların kullanıma sunulması, AB’nin Enerji Verimliliği Direktifinin bir parçasıdır. Hükümet, gaz ve elektriği kullanma şeklimizi modernleştirme ve tüketicilere kullanım üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı hedefliyor. 

Sayacın kurulumunu kim yapacak?

Akıllı sayacınızın kurulumunu enerji tedarikçiniz yapacaktır ve bu ortalama 1-2 saat sürer. Ayrıca akıllı sayacınızı nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı da açıklamalıdırlar. Bazı tedarikçiler halihazırda akıllı sayaçlar kurarken, diğerleri önümüzdeki birkaç yıl içinde bunları kullanıma sunacak. Akıllı sayacınızı ne zaman alabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ayrıntılar için enerji tedarikçiyle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı sayaç takmak zorunda mıyım?

Hükümet 2020 yılına kadar çoğu eve akıllı sayaç takmayı hedefliyor, size bir tane teklif edilecek ancak bunlar zorunlu değil. Bununla birlikte, evinizde kullanılan enerjiyi gerçek zamanlı olarak görmenin faydası, enerji faturalarınızı düşürmenize yardımcı olabilir ve bu da onları dikkate almaya değer hale getirir.

Akıllı sayaçlar güvenli mi?

Enerji ve İklim Değişikliği Departmanı (DECC), akıllı sayaçların Birleşik Krallık ve AB ürün güvenliği mevzuatı (üreticilerin herhangi bir ürünün yerleştirildiğinden emin olmasını gerektiren) kapsamında olduğunu belirterek, duyurulması dan bu yana medyada akıllı sayaçların güvenliği hakkında spekülasyonlar olmuştur. piyasada güvenlidir). Halkın dile getirdiği en büyük endişe, cihazların topladıkları bilgileri iletmek için kullandıkları radyo dalgalarıyla ilgili ancak yine Public Health England, bugüne kadar elde edilen kanıtların, cihazların ürettiği radyo dalgalarının sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmadığını gösterdiğini söyledi. Akıllı sayaçlar.

Akıllı sayaç ile enerji kullanımınızı takip etmek ve tüketim alışkanlıklarınızı ayarlamak faturalarınızı azaltmanın yollarından sadece biri. Yeni tarz bir yoğuşmalı kazana geçmek, aksi takdirde kaybolacak olan ısıyı geri dönüştürerek paradan da tasarruf etmenizi sağlayabilir. Kazan Kılavuzu ile bugün yeni bir enerji verimli kazan için 3 adede kadar ücretsiz, hiçbir yükümlülük altına girmeden fiyat teklifi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?