+90 532 781 8389
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akıllı Kazan Nedir?

28 Ekim 2021
Akıllı Kazan Nedir?

İçindekiler

Akıllı Kazan Nedir?

Isıtma sisteminize akıllı bir termostat ekleyin ve akıllı bir kazanınız olsun.

Akıllı bir termostata sahip olmak, ısıtmanız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olur. Evden çıktığınızda bile akıllı telefonunuzdan ısıtmayı ayarlayabileceksiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda akıllı termostat vardır . Baxi uSense, Ideal Touch Connect, Vaillant Vsmart ve Worcester Wave dahil olmak üzere tümü, kombiniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanız için tasarlanmıştır. Şimdi eviniz için hangisinin daha iyi olduğunu bulalım.

Akıllı kazan nedir?

Bir kazan, akıllı bir termostatla eşleştirildiğinde akıllı bir kazan haline gelir. Bu size sadece merkezi ısıtma üzerinde daha fazla kontrol sağlamakla kalmaz, aynı zamanda enerji faturalarınızı düşük tutarken enerji israfını da azaltır.

Akıllı termostat nedir?

Akıllı termostatlar, geleneksel oda termostatlarından bir sonraki seviyedir .

Özellikler akıllı termostata göre değişir:

  • Hava tahminini takip eder ve uygun bir sıcaklık ayarlar
  • Isıtma rutininizi öğrenin ve ona uyum sağlayın
  • Boş bir evi ısıtarak enerjiyi boşa harcadığınızı anlayacak ve ısıtmayı kapatacaktır.

Kazanınızı nasıl akıllı hale getirirsiniz?

Kombinizi akıllı kombiye dönüştürmek için akıllı termostat ile eşleştirmeniz yeterlidir.

Akıllı bir termostat sıcak suyu kontrol edebilir mi?

Çoğu akıllı termostat size yalnızca merkezi ısıtmanın kontrolünü verir. Bu, Nest Learning 3. Nesil akıllı termostat almadığınız sürece geçerlidir .

Sıcak suyu Nest Learning termostatla kontrol etmek için şunlardan birine ihtiyacınız olacak: açık/kapalı sıcak su silindiri, OpenTherm sıcak su silindiri veya OpenTherm kombi.

OpenTherm ne anlama geliyor?

OpenTherm, kazanınız ve ısıtma kontrollerinin birbirleriyle nasıl konuştuğudur.

Çoğu ısıtma kontrolünün aksine, OpenTherm kontrolleri, suyu ısıtırken kazanın çıkışını değiştirebilir. Bu, her şeyin çok daha verimli çalışmasını sağlar.

En iyi akıllı termostatlar

Birçok akıllı termostat mevcuttur. Bu yazıda Baxi, Ideal Boilers, Vaillant ve Worcester Bosch’un sunduğu akıllı ısıtma kontrollerinin artılarını, eksilerini ve maliyetlerini karşılaştıracağız:

  • Baxi uSense
  • İdeal Dokunmatik Bağlantı
  • Vaillant Vsmart
  • Worcester Dalgası

Bu akıllı ısıtma kontrollerinin tümü, yalnızca söz konusu üreticiden temin edilebilen kazan modelleri ile uyumludur. Bu nedenle, akıllı bir termostata bağlamak istediğiniz yeni bir kombiniz varsa, uyumlu bir akıllı termostat bulmanız gerekir. Ancak, yeni bir kazan arıyorsanız, kazanları karşılaştırmak kadar, size sunulan ısıtma kontrollerini karşılaştırmak da önemlidir.

Her bir akıllı termostatın sunduğu özelliklere genel bir bakış atarak karşılaştırmaya başlayalım.

En iyi akıllı kazan hangisi?

Bu akıllı termostatları ayırmak için çok fazla bir şey yok ancak kablosuz olarak bağlanıp evinizin ısıtma alışkanlıklarına uyum sağlayabildiği için Vaillant vSmart bu akıllı termostat karşılaştırmasında galip geliyor. Bu nedenle, akıllı bir kombi arıyorsanız, bir Vaillant ecoTEC kombi ile Vaillant vSmart termostatı eşleştirmenizi öneririz.

Akıllı termostat ses kontrolü

Genel olarak, ses kontrolü özelliği bu termostatların bir gücü değildir, 3’ü Amazon Echo ile uyumludur ve kart genelinde Google Home uyumluluğu yoktur. En iyi akıllı termostatların bu özelliğe sahip olma eğiliminde olduğunu düşündüğünüzde bu çok şaşırtıcıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?